Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 21 grudnia 2024 15:30
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Rok Lema w Oleśnickiej Bibliotece Publicznej (WIDEO)

Nie możemy doczekać się pierwszych wydarzeń, spotkań autorskich i warsztatów plastycznych na żywo ale przez trwającą nadal epidemię jest to jeszcze niemożliwe. Mamy jednak dla naszych Czytelników szereg innych propozycji - informuje Oleśnicka Biblioteka Publiczna.

Nowy Rok zaczynamy oczywiście od propozycji dla najmłodszych! W ramach ferii zimowych zapraszamy na kolejne warsztaty online przygotowane przez Bibliotekę „Pod Pegazem” oraz przez Bibliotekę dla Dzieci i Młodzieży „Pod Sową”.

Tym razem zapraszamy do spędzenia prawdziwie fantastycznych ferii w towarzystwie m.in. kosmitów i robotów! Wspólnie wyruszymy w kosmiczną i artystyczną podróż razem ze Stanisławem Lemem jednym z najpopularniejszych polskich pisarzy Science Fiction. Postać autora nie jest przypadkowa ponieważ rok 2021 został ogłoszony rokiem Lema.

Z naszymi krótkimi filmikami nie tylko dowiecie się jak wykonać własnych bohaterów kosmicznych opowieści ale także podpowiemy Wam za jakie fantastyczne tytuły chwycić podczas ferii zimowych.

Zapraszamy!

W pierwszym odcinku przygotowanym przez Bibliotekę „Pod Pegazem” „MASKA UFOLUDKA” i garść informacji o patronie roku 2021!

Kliknij aby odtworzyć

 

Sto lat temu urodził się prekursor polskiej fantastyki Stanisław Lem. Jak rozpocząć przygodę z twórczością tego genialnego jasnowidza? Lema można zacząć czytać już jako dziecko od „Bajek robotów” czy „Opowieści o pilocie Pirxie” dla trochę starszych czytelników.

Czy wiesz, że:

  • Stanisław Lem był łasuchem. Uwielbiał słodycze, którymi zajadał się nawet, kiedy zdiagnozowano u niego cukrzycę. Jego ulubionymi smakołykami były marcepan oraz chałwa.
  • Był w gimnazjum uczniem tak dobrym, że okrzyknięto go najwybitniejszym dzieckiem w Polsce południowej.
  • Przewidział powstanie ebooków na dekady przed powstaniem pierwszych urządzeń tego typu.
  • W swojej książce „Powrót z gwiazd” opisał urządzenia przypominające dzisiejsze iPady. Warto wspomnieć, że dzieło zostało wydane w 1961 roku, na długo przed erą Internetu.

Elementy graficzne wykorzystane w prezentacji: www.freepik.com (designed by catalyststuff)
Podkład muzyczny: www.bensound.com


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: ,vTreść komentarza: radny Dawidku wydukaj coś swoimi słowami, a potrafisz tylko pisowskie przekazy dnia wstydData dodania komentarza: 21.12.2024, 14:51Źródło komentarza: Oleśnicki radny o RomanowskimAutor komentarza: J@NTreść komentarza: Treść artykułu idealna.Data dodania komentarza: 21.12.2024, 14:28Źródło komentarza: Oleśnicki radny o RomanowskimAutor komentarza: potwierdzamTreść komentarza: Do Gmin. Zamiast wydawać na metr asfaltu trzeba kupić 1000 kamizelek szczególnie dla dzieci. Zabronić sprowadzania i sprzedawania czarnej odzieży wierzchniej.Data dodania komentarza: 21.12.2024, 14:26Źródło komentarza: Niech ta tragedia będzie przestrogąAutor komentarza: zw-kowalskiTreść komentarza: To za czasów Zbigniewa Ziobry zarzuty odczytywano nieprzytomnemu podejrzanemu. To za czasów Zbigniewa Ziobry przesłuchiwano kobietę w trakcie porodu. Takich przypadków były setki a może i tysiące.Data dodania komentarza: 21.12.2024, 14:14Źródło komentarza: Oleśnicki radny o RomanowskimAutor komentarza: zw-kowalskiTreść komentarza: Policjo. Życie ludzkie w Polsce nie ma wartości. Z wyjątkiem ofiar katastrofy smoleńskiej. Miesiąc temu byłem w Oleśnicy. Szedłem ulicą WP przy cmentarzu od strony wieży ciśnień. Zobaczyłem jak na wózku inwalidzkim na pasy przy kwiaciarni Protea wjeżdża na pasy znaną osobą. Czarna kurtka. Zero odblasków. Pojechała ulicą Cmentarną. Glupota. Glupota. Glupota. Jako kierowca mógłbym jej nie zauważyć. W Szwecji czasami nawet osoba z zespołem Downa nosi kamizelkę. Na wózkach inwalidzkich to klasyka. Ba czasami rodzice narzucają kamizelkę odblaskową na elegancki wózek dziecięcy. Nie dziwi mnie zatem, że od 1992 roku na polskich drogach zginęło 155 tysięcy osób.Data dodania komentarza: 21.12.2024, 14:11Źródło komentarza: Niech ta tragedia będzie przestrogąAutor komentarza: Bez komentarzaTreść komentarza: Warto sobie przypomnieć w jakich okolicznościach prezes pojawił się w Oleśnicy......Data dodania komentarza: 21.12.2024, 13:38Źródło komentarza: Nowy prezes Atola w Nowym Roku?
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Redakcja Oleśnica24.com

Olpress s.c. 56-400 Oleśnica, ul. Młynarska 4B - zobacz szczegóły

Redaktor naczelny: Krzysztof Dziedzic