Oleśnica wdraża program dwujęzyczności w szkołach i przedszkolach. Programem łącznie będzie objętych 1277 dzieci w wieku 3, 4, 5 i 6 lat, w tym 50 dzieci z Miejskiego Żłobka. Celem programu jest codzienne, kontekstowe osłuchiwanie dzieci z językiem angielskim w okresie szczególnej wrażliwości językowej, tak aby angielski nigdy nie był dla nich językiem obcym.
W gminie Syców dzieci będą dwujęzyczne!
Dzieci to największy skarb dla rodziców, to również największe bogactwo dla naszego pięknego kraju. Ci młodzi obywatele są przyszłością również naszej małej ojczyzny.
Od tego jak je teraz wykształcimy zależą losy nie tylko ich samych w dorosłym życiu. Postanowiliśmy jako jeden z pierwszych samorządów w regionie włączyć do przedszkoli oraz klas pierwszych szkół podstawowych program dwujęzyczności. To możliwe dzięki Międzynarodowemu Programowi Powszechnej Dwujęzyczności "Dwujęzyczne Dzieci/ Billingual Future"
Dzięki codziennemu wprowadzeniu go w życie przedszkolaków i uczniów język angielski nie będzie już dla nich obcy. To będzie ich drugi język. Wierzymy, że ta mentalna zmiana podejścia pedagogów i rodziców będzie procentowała już w najbliższych latach.
Cieszymy się z tego programu i wierzymy, że Syców będzie jeszcze bardziej atrakcyjny oraz dostępny dla młodych rodzin z dziećmi!
Miejskie Przedszkole w Twardogórze wraz z oddziałami przedszkolnymi w Goszczu i Grabownie Wielkim wzbogaciło swoją ofertę edukacyjną przystępując do realizacji Międzynarodowego Programu Powszechnej Dwujęzyczności - „Dwujęzyczne Dzieci”/“Bilingual Future”
Celem programu jest codzienne, kontekstowe osłuchiwanie dzieci z językiem angielskim w okresie szczególnej wrażliwości językowej, tak aby angielski nigdy nie był dla nich językiem obcym. Program Powszechnej Dwujęzyczności wykorzystuje pierwsza na świecie, ale jednocześnie najbardziej ze wszystkich naturalną metodę przyswajania języka angielskiego we wczesnym dzieciństwie równolegle do języka ojczystego. Jest to specjalnie wykreowany świat bohaterów, piosenek, filmów animowanych oraz przygotowanych na tej podstawie zabaw językowo-muzyczno-ruchowych, zarówno indywidualnych jak i grupowych.
11 września, burmistrz Paweł Czuliński oraz koordynator regionalny programu Mikołaj Janiak podpisali umowę o przystąpieniu do programu
Napisz komentarz
Komentarze