Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 20 kwietnia 2025 23:03
Reklama dotacje unijne dla firm
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Taki byłby zamek, gdyby go nie zburzono

Bironowie byliby zachwyceni.
Taki byłby zamek, gdyby go nie zburzono

Autor: UMiG Syców

Czy zastanawialiście się kiedyś, jak wyglądałby sycowski zamek, gdyby dziś stał w pełnej okazałości?

My też – dlatego postanowiliśmy to sprawdzić! Zainspirowani archiwalnymi fotografiami i wspomnieniami mieszkańców, sięgnęliśmy po współczesne narzędzia i… odtworzyliśmy zamek tak, jak mógłby wyglądać po odbudowie – z zachowaniem detali, klimatu i dawnych proporcji.

- ponformował samorzd Sycowa. 

Zobaczycie m.in.:

  • fasadę od strony Schloss Strasse – z charakterystycznymi wieżami i portalem,
  • widok od strony parku książecego – wkomponowany w zieleń, z pięknym tarasem,
  • kilka wnętrz, które mogłyby dziś służyć jako sale muzealne, przestrzenie spotkań albo elegancka kawiarnia.

Choć niektóre detale różnią się od oryginalnej budowli – to celowo: to nie rekonstrukcja, a inspiracja oparta na dawnym charakterze i stylu zamku. Chcieliśmy pokazać, jak mogłaby wyglądać jego współczesna interpretacja – z szacunkiem dla historii.

To małe zaproszenie do wyobraźni. Bo patrząc na te wizualizacje, jesteśmy pewni, że Syców z powodzeniem mógłby stać się jedną z najpiękniejszych zamkowych pereł Dolnego Śląska – na równi z Książem, Czochą czy Grodźcem

- dodaje UMiG.



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Buhahaha 20.04.2025 09:30
Tak odbudujcie! Aha no i góry usypcie. Na gle Alp będzie bardziej niemiecki Stać was.

Krzysiek333 20.04.2025 08:17
Może kiedyś ktoś się pokusi i go odbuduje? Byłoby super!

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: pro life do wora, wór do jezioraTreść komentarza: Wsadź sobie głęboko te życzeniaData dodania komentarza: 20.04.2025, 22:40Źródło komentarza: Pediatrzy odcinają się od działalności Gizeli JagielskiejAutor komentarza: ciekawyTreść komentarza: Bojówki dresiarza karolka?Data dodania komentarza: 20.04.2025, 22:38Źródło komentarza: Święta nie święta, wandale są w akcjiAutor komentarza: Walcz z cywilizacją życia!Treść komentarza: Nie dla płodzenia i rodzenia dzieci, nie dla skazywania je na istnienie, nie dla zbrodniczej antycywilizacji życia!Data dodania komentarza: 20.04.2025, 22:30Źródło komentarza: Pediatrzy odcinają się od działalności Gizeli JagielskiejAutor komentarza: ForumowiczeTreść komentarza: Powiedział nikt nigdy. Ckliwa, a zarazem obrzydliwa i szkodliwa proliferska propaganda i wciąganie chorych ludzi do swoich gierek, swojej propagandy, indoktrynacji i ideologiiData dodania komentarza: 20.04.2025, 22:28Źródło komentarza: Pediatrzy odcinają się od działalności Gizeli JagielskiejAutor komentarza: Dictum AcerbumTreść komentarza: Pani doktor! Co pani na takie dictum acerbum?? Co powiedzą poniżsi staliniści?Data dodania komentarza: 20.04.2025, 22:27Źródło komentarza: Pediatrzy odcinają się od działalności Gizeli JagielskiejAutor komentarza: Walcz z Cywilizacją Śmierci!Treść komentarza: Mam 29 lat, żyję z wrodzoną łamliwością kości. Poruszam się na wózku, skończyłam studia, pracuję, mam pełne życie – z wyzwaniami, ale i radością. W związku z wydarzeniami w Oleśnicy czuję potrzebę, by powiedzieć: ta choroba to nie wyrok. To codzienność, z którą można żyć godnie i z sensem. Myślę o matce, która stanęła przed niewyobrażalnie trudną decyzją. Dla rodziców dzieci z niepełnosprawnościami brakuje w Polsce pomocy psychologicznej po otrzymanej diagnozie. Nie oceniam. Proszę tylko – mówmy o OI z prawdą i empatią, nie przez pryzmat strachu. Dziękuję moim rodzicom, że mimo diagnozy zdecydowali się mnie wychować. To dzięki nim dziś jestem tu, gdzie jestem. Proszę o rozpowszechnianie tego głosu dalej. Jeśli jesteś przyszłym rodzicem i potrzebujesz wsparcia lub informacji o życiu z OI – zapraszam do kontaktu. Nie jesteście sami. Ps. Dziękuję za wszystkie komentarze – zarówno te pełne wsparcia, jak i te wyrażające inne spojrzenie. Każdy głos pokazuje, jak bardzo potrzebna jest rozmowa o trudnych tematach z szacunkiem i empatią. Życzę Państwu spokojnych, ciepłych Świąt Wielkanocnych – pełnych nadziei i bliskości.Data dodania komentarza: 20.04.2025, 22:23Źródło komentarza: Pediatrzy odcinają się od działalności Gizeli Jagielskiej
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Redakcja Oleśnica24.com

Olpress s.c. 56-400 Oleśnica, ul. Młynarska 4B - zobacz szczegóły

Redaktor naczelny: Krzysztof Dziedzic