Rekreacja i odpoczynek
Należy zacząć od tego, że udział w grze miejskiej zapewni odpowiednią dawkę ruchu. Czasem mamy problem, żeby “wstać z kanapy” i udać się na siłownię czy przebiec wokół bloku. Dla wielu osób udział w grze terenowej będzie atrakcyjną alternatywną, która połączy interesujące wyzwania z ruchem na świeżym powietrzu. W ten sposób nie tylko pracować będzie mózg, ale i mięśnie. Rozwiązywanie zagadek, które zostały przygotowane przez organizatorów, to ciekawe wyzwanie. A przemierzając nieznane wcześniej uliczki miasta, eksplorując zakamarki i okolice, uczestnicy pozytywnie się zmęczą. Gry miejskie obudzą w każdym nie tylko ducha odkrywcy, ale i wzmogą wolę walki i chęć rywalizacji.
Dzięki temu, że podczas gry miejskiej uczestnicy zostaną podzieleni na drużyny, możliwa będzie ich integracja. Udział w takim przedsięwzięciu sprawi więc, że nie tylko będzie można poznać nowe okolice, ale i nowych ludzi. Dla niektórych osób szanse na nawiązanie nowych znajomości są dosyć ograniczone. Żyjemy w ciągłym biegu, a schemat praca - dom może okazać się męczący. Rozwiązaniem jest udział w grze miejskiej. Zawodnicy będą musieli ze sobą współpracować, dyskutować i negocjować. Zintegrują się ze sobą i nauczą pracy zespołowej. To ciekawa odskocznia od codziennych obowiązków.
Wszystko zaczyna się od scenariusza
Udana zabawa podczas gry miejskiej to przede wszystkim dobry scenariusz i organizacja. Aby rozgrywka przebiegała bez zakłóceń, konieczne jest opracowanie dokładnego i uwzględniającego wszystkie poniższe punkty planu.
W scenariuszu gry miejskiej powinny znaleźć się takie informacje jak:
- długość trasy,
- miejsca, w których znajdą się zagadki i zadania dla uczestników,
- przewidywane warunki pogodowe,
- natężenie ruchu, jakie może wystąpić w czasie gry.
Gry miejskie, jak sama nazwa wskazuje, rozgrywają się w przestrzeni miasta. Jest tam wiele czynników i zmiennych, jakie należy brać pod uwagę. Najważniejsze to przemyślenie całego przedsięwzięcia i sumienne przygotowanie się. Wtedy można mieć pewność, że ani organizatorów, ani uczestników nic w czasie rozgrywki nie zaskoczy. Ważne jest także dostosowanie zadań do miejsc, w których mają się one odbywać. Dzięki temu uczestnicy będą mieć niezapomniane wrażenia.
Co zaintryguje uczestników?
W grze miejskiej liczy się dobra zabawa. A tę zapewnić można przez dostarczenie uczestnikom niezapomnianych przeżyć. Wybierając miejsce, w którym całe przedsięwzięcie ma się rozgrywać, warto zwrócić uwagę na kilka czynników. Przede wszystkim - wybranie tras nieznanych uczestnikom lub takich, w których rzadko bywają. Dzięki temu nie tylko uda się wprowadzić do scenariusza element zaskoczenia i dać szansę zawodnikom na poszerzenie znajomości miasta. Takie rozwiązanie sprawi, że każdy z nich będzie miał w grze równe szanse. Nawet, jeśli zdarzy się, że część osób będzie znała dane miejsce, zadania powinny być skonstruowane w taki sposób, żeby nikomu nie ułatwiać rozgrywki. Element rywalizacji napędza gry miejskie.
Trasa gry również powinna być nieoczywista. Uczestnicy lubią odkrywać nowe miejsca, zaskakiwać się czymś i tworzyć nowe wspomnienia. Wiedząc, że dana trasa jest skomplikowana i mogą się zgubić, jeszcze bardziej zaangażują się w uczestnictwo w grze. Poczują nutkę tajemniczości i przypływ adrenaliny. A to emocje, które podczas rozgrywki są jak najbardziej pożądane. Zawodnicy będą ciekawi tego, co czeka ich tuż za rogiem, mimo że są na terenie miasta, które przecież znają.
Ekspedycja Express – nowa jakość gier miejskich
Ekspedycja Express to zespół pozytywnie zakręconych osób, które mają doświadczenie w organizacji różnych rodzajów gier. Realizowali zarówno gry miejskie, jak i indoorowe. – Faktycznie słyszeliśmy już nie raz, że to nasze podejście do organizowania gier indywidualnych czy firmowych, to chyba nasz przepis na sukces – mówi Tomasz Pietruszka z Ekspedycji Express. – Sam myślę, że to zaangażowanie w projekty, których się podejmujemy, te wszystkie kreatywne pomysły i sposób prowadzenia gier wynikają z czystej pasji jaką ma każdy w naszym zespole – dodaje. I trudno się nie zgodzić, ponieważ tworzenie takich form rozrywki, począwszy od konsultacji z klientem, przez staranne przygotowanie scenariusza, aż po organizację i czuwanie nad przebiegiem gry, wręcz wymaga, aby mieć takie nastawienie do swojej pracy.
Jedną z gier miejskich, organizowanych przez ten zespół była „Misja Kraków”. Grupa 150 osób przez 8 godzin mogła zwiedzać dawną stolicę Polski. Okazało się, że zobaczyły Kraków z zupełnie innej perspektywy. Warto też wspomnieć o „Misji Trójmiasto”, podczas której aż 300 uczestników z całej Polski rozkoszowało się szumem fal i poznało uroki tego wyjątkowego miejsca.
Gry miejskie to wydarzenia, które przyciągają coraz więcej chętnych. Uczestnicy chcą lepiej poznać swoje miasto, kreatywnie spędzić czas czy poczuć nutkę adrenaliny. Szalone zadania, nieznane wcześniej uliczki i zakamarki, mnóstwo zabawy i wyborowe towarzystwo” – to słowa, którymi można określić gry miejskie organizowane przez Ekspedycję Express. Tu rozrywka łączy się z profesjonalnym podejściem i doświadczeniem. Czasem warto wyjść ze swojej strefy komfortu i zrobić coś nowego.
Napisz komentarz
Komentarze