Książki, płyty, obrazy znajdziecie w otwartym niedawno antykwariacie na oleśnickim Rynku. Weszliśmy tam niezapowiedzeni z kamerą prosto z ulicy.
Zobaczcie to niezwyczajne miejsce i koniecznie je odwiedźcie.
Oto biogram Konrada Góry przedstawiony na Wikipedii:
Konrad Góra (ur. 5 lutego 1978 w Oleśnicy) – polski poeta. Publikuje w pismach literackich m.in. „Odra”, „Cegła”, „Tygiel Kultury”, „Opcje”, „Wakat”. Debiutował zbiorem wierszy Requiem dla Saddama Husajna i inne wiersze dla ubogich duchem. Tomik ten to spóźniony debiut, który przekrojowo pokazywał dotychczasową twórczości Góry. Poeta poddaje język krytyce, jest ironiczny i wieloznaczny. Requiem dla Saddama Husajna i inne wiersze dla ubogich duchem ukazuje jego radykalne poglądy, które kieruje zarówno w stronę języka, jak i polityki. Poezja Góry jest głosem młodego pokolenia pełnego gniewu. Poza własnymi tomikami wydał wybór wierszy Anny Świrszczyńskiej Kona ostatni człowiek. Wraz z Martą Podgórnik wydali almanach najlepiej rokujących poetów roku 2013: Połów. Poetyckie debiuty 2013. Jest współredaktorem wrocławskiego artzina Papier w dole. Działacz wrocławskiego oddziału akcji Jedzenie Zamiast Bomb. W wierszach i wywiadach podkreśla swoje anarchistyczne poglądy.
Twórczość
Tomiki poetyckie
Requiem dla Saddama Husajna i inne wiersze dla ubogich duchem, Biblioteka Rity Baum, Wrocław 2008
Pokój widzeń, Wydawnictwo Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu, Poznań 2011.
Siła niższa (full hasiok), Fundacja na Rzecz Kultury i Edukacji im. Tymoteusza Karpowicza, Wrocław 2012.
Nie, Biuro Literackie, Stronie Śląskie 2016.
Kalendarz majów, Biuro Literackie, Stronie Śląskie 2019.
Dzień został w nocy. Wiersze miłości i z nienawiści, wydawnictwo papierwdole, Katalog Press, Ligota Mała-Wrocław-Dùn Èideann 2021.
Napisz komentarz
Komentarze