"Nie lękajcie się!",
"Każdy z was znajduje też w życiu jakieś swoje Westerplatte, jakiś wymiar zadań, które trzeba podjąć i wypełnić, jakąś słuszną sprawę, o którą nie można nie walczyć, jakiś obowiązek, powinność, od której nie można się uchylić, nie można zdezerterować",
"Naród ginie, gdy znieprawia swego ducha"
- to trzy z czterech cytatów z nauczania Jana Pawła II, które przytoczył w swoim oświadczeniu, wygłoszonym dzisiaj na sesji Rady Powiatu Oleśnickiego, Piotr Karasek.
Powiedział, że czuje się w obowiązku zabrać głos "w związku z burzą medialną wokół osoby Jana Pawła II".
Podkreślił, że duża część jego życia jest związana z obecnością w nim polskiego papieża. Mówił, że dzięki niemu i jego słowom mógł czuć się wolnym, tak jak inni rodacy, w czasach, kiedy Polska wolna nie była.
- Jego poglądy nadal wpływają na nasze postawy. Główna wina Jana Pawła II jest taka, że obecność jego ducha przeszkadza inżynierom społecznym, chcącym zmienić nasze myślenie. Tak, Jan Paweł II jest temu wszystkiemu winien... I za to mu dziękuję
- stwierdził dobitnie rajca, były wicestarosta powiatu oleśnickiego.
Napisz komentarz
Komentarze