Biblioteka i Forum Kultury zaprosiła oleśniczan na spotkanie promujące jej najnowsze wydawnictwo. To "Pozdrowienie z Oleśnicy 2" - kontynuacja albumu sprzed 8 lat.
Autor pocztówkowej tetralogii (poza "Pozdrowieniem z Oleśnicy" były jeszcze "Pozdrowienie z powiatu oleśnickiego" i "Pozdrowienia z Bierutowa") Krzysztof Dziedzic przez niemal godzinę opowiadał o przedwojennych kartach pocztowych i odsłaniał tajniki "sportu kartkowego", jak niegdyś nazywano filokartystykę. Było sporo ciekawostek, ciekawych odkryć na kanwie pocztówek i pasjonujących epizodów z historii Oleśnicy. Było wiele pięknych ilustracji wyświetlanych na ekranie. Kilkudziesięcioro uczestników spotkania mogło uczestniczyć w konkursie. Trzeba było zlokalizować niestniejące już dziś obiekty, utrwalone na dawnych pocztówkach. Nagrodami za poprawne odpowiedzi były autorskie egzemplarze książek Krzysztofa Dziedzica. Samego autora, jego kolekcjonerską pasję i wydawniczy dorobek przedstawiali burmistrz Michał Kołaciński i dyrektor BiFK Anna Zasada.
W spotkaniu uczestniczyły też delegacje miast partnerskich. A uświetnił je występ chóru Appassionata pod batutą Edyty Szostak-Kirzyc. Była też wystawa kart pocztowych przygotowana przez Dominika Mola. Całość zwieńczył poczęstunek.
Dla miłośników Oleśnicy i dawnych kart pocztowych przygotowano specjalną promocję wydawnictw, w tym bardzo oczekiwanego przez oleśniczan wznowienia "Pozdrowienia z Oleśnicy". Skorzystało z niej bardzo wiele osób. Do autora z prośbą o autograf ustawiła się długa kolejka.
Obecnie "Pozdrowienie z Oleśnicy" i "Pozdrowienie z Oleśnicy 2" można nabyć w Oleśnickim Domu Spotkań z Historią oraz w Czytelni Biblioteki Głównej przy ul. Reja. Warto skorzystać z okazji, bo pierwsza sprzedaż pokazuje, że nakład szybko się wyczerpie!
Napisz komentarz
Komentarze