Zastosowanie w wielu branżach
Zasilacze laboratoryjne są stosowane w wielu branżach, głównie w przemyśle. Poza tym można z nich skorzystać w branży teleinformatycznej, budowlanej, czy też energetycznej. Najważniejszym aspektem jest jednak to, aby zasilacze posiadały dodatkową funkcjonalność, to właśnie sprawia, że korzystać można z nich sposób uniwersalny. Wśród pożądanych funkcji są:
-
programowanie napięcia wyjściowego,
-
programowanie ogranicznika prądowego,
-
możliwość regulowania napięcia.
Takie urządzenia sprawdzą się w laboratoriach i innych obiektach. Korzystają z nich elektronicy, elektrycy, ale też serwisanci. Zasilacze są w stanie szybko przemienić prąd zmienny w stały, oczywiście przybierając przy tym określone przez klienta parametry, aby jak najwydajniej skorzystać z tak przydatnego urządzenia. Zasilacze laboratoryjne produkuje wiele firm, w tym tak renomowani producenci jak Keithley i Rohde & Schwarz. Zasilacze tych marek dostępne są w ofercie np. firmy Tespol (tespol.com.pl/produkty/zasilacze/).
Dostarczenie prądu zgodnego ze specyfikacją danej maszyny lub urządzenia
Zasilacze wysokonapięciowe nie będą mieć problemów z tym, aby dostarczyć prąd zgodny ze specyfikacją danego urządzenia lub też maszyny, zależnie przy czym będzie się w danej chwili pracowało. Można wybrać np. zasilacze stałonapięciowe, które jak wskazuje nazwa będą wytwarzały stałe napięcie. W niektórych miejscach stabilizacja prądu oraz napięcia wyjściowego jest jak najbardziej pożądana, dlatego klienci chętnie zwracają uwagę na takie sprzęty i decydują się w nie inwestować swoje środki finansowe. Pomocna jest jednak funkcja własnego ustawienia napięcia wyjściowego, dzięki czemu dostosuje się zasilacz do swoich potrzeb. Korzystanie z funkcji automatycznych nie jest tak dobrym pomysłem. Zasilacze laboratoryjne mogą być sterowane w różny sposób, np. przy pomocy mikroprocesora. Z pewnością nie będzie to jednak trudny proces dla osób, które wcześniej już o nich co nieco słyszały.
Zasilacze liniowe lub impulsowe
Klienci najczęściej do dyspozycji mają zasilacze liniowe lub impulsowe. Nieco się one od siebie różnią. Liniowa ich wersja umożliwia bardzo szybką regulację napięcia wyjściowego, więc jeśli komuś zależy na maksymalnym tempie realizowania usługi, powinien zdecydować się na tę ofertę. Z kolei zasilacze impulsowe cechują się znacznie wyższą wydajnością, a ponadto mają niższe obciążenie temperaturowe. Zasilacze wysokonapięciowe okażą się więc przydatnym narzędziem w pracy wielu specjalistów. To dzięki nim bezawaryjne dostarczenie prądu do różnych maszyn nie sprawi użytkownikom problemów. W razie potrzeby sprzęt można bardzo łatwo naprawić, nie trzeba dokupywać do nich również żadnych innych elementów, które miałyby niwelować wszelkie zakłócenia docierające z zewnątrz. Urządzenie radzi sobie z tym samodzielnie.
Inteligentny dom przyszłość rozpoczęła się dziś!