Monitoring GPS – czym jest?
Główną funkcją monitoringu GPS jest przesyłanie obecnych lokalizacji pojazdów należących do floty i w których to zainstalowano właściwe programy w uwzględnieniem lokalizatora. Służy również do:
-
rejestrowania czasu użytkowania auta i pracy kierowcy,
-
sumowania ilości przerw i długości ich trwania,
-
archiwizowania danych dotyczących zużycia paliwa.
Właśnie ostatnie z wyżej wymienionych informacji umożliwiają przeprowadzenie kompleksowej analizy pozwalającej na zniwelowanie błędów eksploatacyjnych.
Monitoring GPS zbiera te dane, a następnie kompresują je do formy tekstowej, którą można zapisać zarówno na telefonie z aplikacją, jak i komputerze. Są one elementarne, jeśli chodzi o wykonywanie obowiązków przez fleet menagera, czy innej osoby oddelegowanej do zarządzania flotą samochodową. Mowa o takich zadaniach, jak:
-
analizowanie raportów,
-
ustalanie tras poszczególnych przejazdów,
-
rozliczanie się z pracownikami (na podstawie godzin ich pracy i poziomu jej jakości, informacje te również są udostępniane przez monitoring).
Zalety monitoringu GPS
Jak już zostało wspomniane wcześniej, opisywane oprzyrządowanie pozwala na dokonanie analizy wszystkich poszczególnych zleceń, a to za sprawą możliwości archiwizacji przejazdów. Wiedza ta z kolei ułatwi wyznaczenie nowych, korzystniejszych ekonomicznie i czasowo względem poprzednich.
Fleet menager mający na bieżąco dostęp do lokalizacji taboru może w każdym momencie przekierować wolny pojazd do nowego pilnego zadania. Ponadto ma wgląd w prędkość, z jaką kierowcy przemierzają poszczególne drogi, co nie jest bez znaczenia, jeśli firma ma zamiar kultywować wśród pracowników eco-driving, minimalizujący wykonywanie niepotrzebnych kilometrów i propagujący korzystny pod względem zużycia oraz bezpieczeństwa styl jazdy.
Napisz komentarz
Komentarze