Najpierw promowała go Panorama Oleśnicka, potem napisał o nim portal olesnica24.com CZYTAJ TUTAJ, a teraz wystawę organizuje mu Biblioteka i Forum Kultury w Oleśnicy.
Paweł Piotrowski (1986) – mieszkaniec Gminy Dobroszyce. W 2011 roku ukończył studia magisterskie o specjalności projektowanie graficzne na Wydziale Grafiki i Sztuki Mediów na Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu. Jest freelancerem, prowadzi szkolenia z zakresu fotografii oraz grafiki użytkowej.
Jest laureatem licznych konkursów m.in. zdobywca Grand Prix w Viva! Photo Awards 2017 i 2016, nominowany do nagrody w kategorii portret w konkursie Fotoreporter roku 2018 organizowanego przez Stowarzyszenie Fotoreporterów, 2 i 3 miejsce w Slovak Press Photo 2017, nominacja do nagrody w kategorii projekt dokumentalny w największym krajowym konkursie fotografii prasowej Grand Press Photo 2018, laureat konkursu “Pokaż się” w ramach Opolskiego Festiwalu Fotografii 2017, laureat „Złoty Talent Roku 2016” Galerii PIX.HOUSE, oraz zdobywca 2 miejsca w Brussels Street Photography Festival 2016.
Jego prace były publikowane w książkach, prasie oraz w internecie. W 2018 roku został stypendystą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w dziedzinie sztuk wizualnych. Strona internetowa: www.piotrowskipawel.pl
Dobre życie
Gmina Dobroszyce to niewielka gmina wiejska położona w województwie dolnośląskim, jej hasłem promocyjnym jest: „Dobroszyce – Dobre życie”. Chyba każdy z nas ma w sobie skłonność do idealizowania miejsca, w którym się urodził, i z którym wiążą się jego pierwsze, dziecięce wspomnienia. W dzieciństwie czas płynął wolniej, wszystko wydawało się takie „czyste”, proste i kolorowe.
Te wspomnienia żyją we mnie i w mojej pamięci są niezwykle barwne, dlatego postanowiłem rejestrować z pozoru błahe chwile, wydarzenia, najdrobniejsze zmiany, które tutaj zachodzą i których jestem naocznym świadkiem. Oto esej o życiu codziennym ludzi, którzy tworzą to miejsce i wspólnotę w której żyję i do której mam bardzo osobisty stosunek. To także zmieniający się obraz polskiej wsi, w całym kraju są setki gmin podobnych do tej.
Dlatego też uważam, że ten projekt niesie za sobą uniwersalny przekaz, ukazujący odchodzący sposób życia wiejskiej społeczności. Spokój, który ją cechuje jest coraz rzadziej spotykany na świecie. Ja dokumentuję te resztki naturalnego dla człowieka tempa.
Napisz komentarz
Komentarze