Forum samo i z kandydatem na burmistrza!

11.06.2018

Potwierdziły się nasze informacje - Forum Rozwoju idzie samo do wyborów i z kandydatem na burmistrza

Oto komunikat nadesłany dzisiaj do naszej redakcji:

"Informujemy, iż podczas Walnego Zebrania Członków Forum Rozwoju podjęte zostały dwie uchwały:

1) uchwała o wystawieniu kandydata na Burmistrza Miasta Oleśnicy wykluczająca poparcie innych kandydatur,
 
2) uchwała o wystawieniu samodzielnych list do Rady Miasta Oleśnicy i Rady Powiatu Oleśnickiego wykluczająca połączenie z innymi organizacjami politycznymi czy społecznymi.
 
Kandydatura na Burmistrza Miasta Oleśnicy zostanie podana do publicznej wiadomości w najbliższych dniach.
 
Z poważaniem, Walne Zebranie Członków Forum Rozwoju".
 
O takim możliwym scenariuszu napisaliśmy TUTAJ.   
 
Jak ujawniła już wcześniej Panorama Oleśnicka, kandydatem Forum na burmistrza Oleśnicy miał być Adam Horbacz, ale ostatecznie wstępnie ustalono, mimo dezaprobaty części członków Forum, że poprze ono kandydata koalicji Platformy Obywatelskiej  i Porozumienia Samorządowego 2018. Ma być nim Jan Bronś, obecny radny powiatowy, który był wiceburmistrzem i burmistrzem przez sześć kadencji. On sam publicznie tego nie potwierdził, ale w tym roku zaczął się pojawiać na różnych publicznych wydarzeniach. 
 
Co zrobi w tej nowej politycznej sytuacji? 
 

Nasz portal napisał 10 maja: "Z ostatnich kuluarowych informacji wynika jednak, że to poparcie nie jest przesądzone. Nieoficjalnie mówi się, że iskrzy na linii Horbacz - Bronś... Ich poglądy na politykę miejską mocno się różnią. W dodatku na Horbacza spadła spora fala krytyki po tym, kiedy Panorama ujawniła, że nie stanie do wyborów na burmistrza, tylko zamierza poprzeć Bronsia".

Część komentatorów podważała wówczas nasze informacje. Pojawiały się zarzuty, że nasz artykuł "ma na celu skłócenie opozycji". Ale dzisiaj okazało się, że były one prawdziwe - Forum z Janem Bronsiem się nie dogadało...   

I ten przedstawiony przez nas scenariusz jest obecnie wcielany w życie. Kto będzie kandydatem Forum na burmistrza? Wydawało się oczywistością, że będzie nim lider Forum, czyli Adam Horbacz. Tak napisaliśmy w pierwszej wersji naszego tekstu. Ale przed chwilą Adam Horbacz poinformował nas, że kandydat na burmistrza Forum będzie na pewno, ale on nim nie będzie... To na pewno bardzo duże zaskoczenie.

Przypomnijmy, że Forum Rozwoju to najmłodsze dziecko oleśnickiej sceny politycznej. Utworzone przez lokalnych polityków, którzy odeszli z Platformy Obywatelskiej.

Tworzą je: radni powiatu oleśnickiego - Adam Horbacz, Sławomir Pytel, Marek Rubik; radni miasta Oleśnicy - Piotr Pawłowski, Wojciech Brym i Marcin Ilski; a także Jarosław Kempa, były radny miasta Oleśnicy, oraz m.in. Joanna Just, Katarzyna Horoś, Krzysztof Horoś, Agnieszka Pawłowska, Kazimierz Surowiak, Wojciech Salik, Stanisław Sochacki, Grzegorz Boś.

Jedynkami Forum w okręgach wyborczych w Oleśnicy będą m.in. Piotr Pawłowski i Wojciech Brym. Trzeci z radnych miejskich - Marcin Ilski - rozważa start do Rady Powiatu. Na listach Forum nową twarzą będzie m.in. Monika Romanowicz, która reprezentuje interesy Wojciecha Zborowskiego, starającego się o koncesję na alkohol dla domu handlowego w Rynku. I Artur Konieczny, lider Stowarzyszenia Młodzi dla Oleśnicy.

Pole do spekulacji jest więc otwarte - kogo Forum wystawi na burmistrza Oleśnicy? Piotra Pawłowskiego? Wojciecha Bryma? A może kogoś zupełnie innego?...

(rpr), źródło: