Pijany senior, pijana motorowerzystka

15.05.2018

Pomimo zaostrzonych przepisów drogowych, wciąż nie brakuje pijanych kierowców.......
 
12 maja sycowscy policjanci zatrzymali na terenie gminy Dziadowa Kłoda 70-letniego mężczyznę, który kierował pojazdem osobowym, mając w wydychanym powietrzu prawie 2,5 promila alkoholu. Zatrzymany na gorącym uczynku przez dzielnicowych.
 
14 maja, tuż przed północą, policjanci Wydziału Prewencji, patrolując miasto, zatrzymali do kontroli drogowej kierującego volkswagenem. Za kierownicą znajdował się 43-letni mieszkaniec Oleśnicy. Alkomat wskazał ponad 2 promile alkoholu. Został zatrzymany w policyjnym areszcie, w którym spędził noc. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut.
 
Tego samego dnia, wczesnym rankiem, oleśnicka drogówka zatrzymała do kontroli drogowej kierującą motorowerem. Po kontroli trzeźwości okazało się, że w wydychanym powietrzu ma ponad 2 promile alkoholu(!)
 
Wszyscy wymienieni nietrzeźwi kierujący za popełnione przestępstwa odpowiedzą przed sądem. Za kierowanie pod wpływem alkoholu grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Najmniejsza grzywna, którą może zastosować sąd, to 5000 zł i trzy lata zakazu prowadzenia pojazdów.

(OAI), źródło: