Pisze prezes do prezesa. Jest bardzo ostro!

11.03.2018

Publikujemy treść oficjalnych pism prezesów: Mariusza Kartochy z APO i Michała Kreja z MKS-u

Narastający konflikt pomiędzy MKS Pogoń Oleśnica, który ostatnio mocno stawia na szkolenie młodzieży, a Akademią Piłkarską Oleśnica, jest w lokalnym sportowym środowisku tajemnicą poliszynela.

O tym, jak napięte są stosunki pomiędzy klubami, świadczy przesłana naszemu portalowi przez Pogoń oficjalna korespondencja pomiędzy prezesami - Mariuszem Kartochą  a Michałem Krejem.

Oto ona (pisownia oryginalna): 

Kartocha do Kreja

Prezes Akademii Piłkarskiej Oleśnica przesłał Pogoni umowy transferowe. Poprosił o ich podpisanie i odesłanie. Stwierdził, że "szanując wolę zawodników i rodziców AP Oleśnica wyraża chęć współpracy z MKS Pogoń dotyczącą transferowania zawodników pomiędzy klubami. Nasze stanowisko uwzględnia swobodę w zmianie barw klubowych na zasadzie bezpłatnych definitywnych transferów, zgodnie z wolą zawodników i ich rodziców".

Kartocha w oficjalnej korespondencji pomiędzy klubami deklaruje, że "Dla AP Oleśnica dobro zawodnika zawsze było i będzie dobrem nadrzędnym". 

I stwierdza, że "podobnego stanowiska oczekujemy ze strony MKS Pogoń".

 
Krej do Kartochy
 
Mariusz,
 
Po pierwsze: przesłane przez Ciebie umowy są niezgodne z obowiązującymi przepisami PZPN – zabronione jest określanie przyszłych praw i obowiązków względem zawodników i klubów dotyczących zmiany przynależności klubowych, wysokości ekwiwalentu itd. zwłaszcza jeśli jest to zapis generalny i abstrakcyjny. Jest to dowód Twojej rażącej niekompetencji i braku podstawowej wiedzy. Podpisanie takiego gniotu to kompromitacja.
 
Po drugie: przesłanie przez Ciebie trzech niepodpisanych umów i jednej podpisanej (Palma do APO) to jest bezczelny pokaz lekceważenia. Otrzymałeś od Rodziców podpisane przeze mnie umowy w oryginale. Jeśli naprawdę chciałbyś te sprawy załatwić, a nie tylko stwarzać pozory że chcesz je załatwić, to odesłałbyś już podpisane umowy. Co stało na przeszkodzie ? Tak bawić się możesz ze swoimi kolegami ale nie ze mną.
 
Jeżeli naprawdę myślisz że mailami wysyłanymi w trybie „ukrytym do wiadomości” wybielisz się w tej sytuacji to naprawdę masz ludzi za idiotów. Ja z Tobą w tej sytuacji nie mam już o czym rozmawiać – jesteś niepoważny, manipulujesz i udajesz ofiarę w sytuacji kiedy to Ty jesteś jedynym powodem konfliktów. Mnie raz już na to nabrałeś – nigdy więcej.
 
Jeżeli chodzi o Twoją dbałość o zawodnika to pozostawię to bez komentarza. Możesz o tym mówić, pisać, nawet śpiewać – w rzeczywistości dbasz tylko o siebie. Twoja sprawa, Twój wybór.
 
Reasumując:
 
19 lipca 2017 przelałeś 800 zł do Pogoni za transfer Mazura i Piaseckiego. Prosiłem i tłumaczyłem żebyś tego nie robił bo to są niepotrzebne koszty. Nigdy nie chciałem od Apo pieniędzy. Dodatkowo transfer generuje wysokie opłaty do DZPN. Proponowałem darmowe wypożyczenia (tak jak później wypożyczyłem do Apo za darmo np. Nasiadka). Nie zgodziłeś się, wiedziałeś lepiej, zrobiłeś przelew. Zgodnie z ustanowionym przez Ciebie precedensem/standardem w ten sam sposób transferowałem później zawodników do Pogoni z Apo (Maleszka Sycianko Wilgosz przelewy 09/17). Tak więc to Ty ustanowiłeś takie a nie inne zasady transferowe. Na dowód przelewy w załączeniu. 
 
W zeszłym tygodniu zobowiązałeś się wobec Pana Mazura do podania kwoty "poniesionych nakładów" za zawodnika Kacper Mazur (przelew 400 zł i co jeszcze?). Kilkakrotnie zmieniałeś wersję, do dnia dzisiejszego tej kwoty nie podałeś. Pogoni nie stać na to ale ja wspólnie z jego Ojcem za to zapłacimy z pieniędzy prywatnych bo trzeba Chłopakowi pomóc. Jak mogłeś wykupić Mazura z Pogoni za 400 zł to Ci to pasowało – nie musiałeś z nikim rozmawiać, o nic się pytać, zrobiłeś przelew i miałeś zawodnika. To wtedy wybrałeś. Dziś nagle zorientowałeś się że to co próbowałem Ci wytłumaczyć w lipcu 2017 jest prawdą i ma sens?! Dziś jest Ci wygodniej mówić o współpracy i darmowej wymianie? A za pół roku jaką będziesz miał wersję? Tak bawić się możesz ze swoimi kolegami ale nie ze mną.
 
Nie jesteś w stanie zapewnić żadnej przyszłości chłopcom z Oleśnicy. W zespole trampkarzy masz 13 zawodników. Żadnej rywalizacji na pozycję, żadnego kształtowania charakteru i osobowości, żadnego rozwoju. Prosisz się zawodników o to żeby przychodzili na trening. To kpina. Wysoka jakość szkolenia w apo to mit który niebawem upadnie. Ludzie już otworzyli oczy. W zespole juniorów masz też max 13 zawodników. Cały styczeń i luty nieprzepracowany. Ile sparingów rozegrali juniorzy ?! Kogo ty chcesz oszukać? 17 letnich dzieciaków?! Ich Rodziców chcesz oszukać?! Gdzie oni później mają grać,  w B klasie!? To na to urząd miasta Oleśnica przeznacza środki z których korzystasz ?
 
Mam o czym rozmawiać z Rodzicami i Dziećmi z Oleśnicy, które chcą grać w piłkę. Dlatego jak będziesz próbował manipulować i na swoje potrzeby grać losem 11-13 letnich chłopców to możesz to zrobisz. Trudno. W lipcu pomogę im i wykupie ich za apo za swoje prywatne pieniądze tak ja już to robiłem. Nie uda Ci się już grać ofiary. Ty to zrobisz i Ty za to będziesz odpowiadał przed Rodzicami i Miastem. To oni przez lata dawali Ci pieniądze za które prowadziłeś szkolenie i dobrze sobie żyłeś.
 
Nie uda Ci się stworzyć obrazu niedobrego Kreja co nie chce dzieciaków puszczać z Pogoni. Fakty mówią same za siebie. Kowalski, Podkowiński, Fąfara – do Ślęzy Wrocław za darmo na życzenie chłopaków i Rodziców dla ich rozwoju. Ciszewski, Warzecha, Palma – do Śląska Wrocław za darmo na życzenie chłopaków i Rodziców dla ich rozwoju. Dyrka – do Miedzi i Chrobrego za darmo na życzenie chłopaków i Rodziców dla ich rozwoju. Hajdasz do GKS Bełchatów za darmo na życzenie chłopaków i Rodziców dla ich rozwoju. Nasiadek do APO !!! za darmo na życzenie chłopaków i Rodziców dla ich rozwoju. Klat Karol, Klat Marcin, Bielski do KS Zbytowa za darmo na życzenie chłopaków i Rodziców dla ich rozwoju. Szczypkowski do Bierutowa za darmo na życzenie chłopaków i Rodziców dla ich rozwoju. Ryło do Mirkowa a teraz do Ślęzy za darmo na życzenie chłopaków i Rodziców dla ich rozwoju. Bartnik, Rusiecki, Kluziak, Galik do Międzyborza za darmo na życzenie chłopaków dla ich rozwoju. Mogę tak cały dzień! Ja nie muszę mieć „wypracowanych zasad” żeby Dzieciom pomagać – to jest normalne. Współpracuję i potrafię dogadać się z każdym klubem w Polsce – a Ty z kim potrafisz się dogadać ? W Oleśnicy dla dobra Pogoni potrafiłem się dogadać z Michalcem, Olewińskim, Karpienko, Woźniakiem, Szeligą, Olczykowskim etc. - a Ty z kim potrafiłeś się dogadać?
 
Nie pisz do mnie już mailów, smsów. Jak chcesz normalnie jakiś temat załatwić to podejdź, spójrz w oczy i porozmawiaj jak facet. Ja zawsze staram się Ciebie szanować i rozumieć Twoje motywy. Odbieram telefon, chętnie się spotkam. Ale nie będę się już bawił w manipulacje, interpretacje i niedomówienia. Szanuj mój i innych czas.
 
Pozdrawiam Mariusz.
 
Michał Krej

(rpr), źródło: