Wyciągnij rękę po zioła

09.03.2018

"Zioła na wyciągnięcie ręki" - to kolejne warsztaty dla dorosłych w ramach cyklu "Abecadło Rozwoju"


Biblioteka i Forum Kultury w Oleśnicy zaprasza na kolejne warsztaty dla dorosłych z cyklu „Abecadło Rozwoju”. 7 kwietnia (sobota) w godzinach 11 - 13 w Bibliotece „Pod Pegazem” odbędą się warsztaty „Zioła na wyciągnięcie ręki”, które poprowadzi Marta Kmiecik – dietetyk i autorka bloga zielarskiego.

Zioła towarzyszą nam od tysięcy lat. Nasi przodkowie stosowali je, aby leczyć, przedłużać i ratować życie. Obecnie na świecie w celach medycznych wykorzystuje się kilkanaście tysięcy ziół. BiFK zaprasza na warsztaty, które uzmysłowią nam, jakie możliwościami daje natura.

Na warsztatach uczestnicy dowiedzą się, co to są zioła, jak i na co działają. Jak i kiedy je zbierać, suszyć i przechowywać. Będzie mowa o tym, czy zioła są bezpieczne i jak je dawkować. Czym różnią się od siebie m.in. odwar od naparu i intrakt od nalewki. Będzie można przygotować dwie mieszanki ziołowe.

Nauczymy się na warsztatach korzystać z tego, co daje nam natura. Tym bardziej że zioła mają dobroczynny wpływ na nasz organizm. To warsztaty dla wszystkich, którzy cenią sobie naturalne metody leczenia.

Warsztaty poprowadzi Marta Kmiecik, dietetyk i autorka bloga zielarskiego Blog naturalny. Koszt warsztatu to 50 zł. Warsztaty odbędą się, gdy zbierze się grupa. Zapisy od 12 marca. poprzez formularz na stronie http://www.bifk.info i telefonicznie u koordynatorki, tel. 508-076-215.

(OAI), źródło: