Spektakl z Janem Nowickim

12.01.2018

W Oleśnicy zobaczymy spektakl performatywny Teatru Sztuk z gościnnym udziałem Jana Nowickiego

Biblioteka i Forum Kultury w Oleśnicy zaprasza na spektakl performatywny Teatru Sztuk z gościnnym udziałem Jana Nowickiego pt. ,,Człowiek może”.  Zobaczymy go 9 lutego (piątek) o godz. 19 w sali widowiskowej w Oleśnicy. Reżyserem i pomysłodawcą spektaklu jest Robert Baliński z Oleśnicy.

Bilety w cenie 30 zł. Rezerwacja on-line od 15.01.2018 na www.bifk.info. Początek sprzedaży od 17.01.2018 (środa) od godz. 16.00 – kasa, wejście główne.
 
„Człowiek może, jeśli posiada prawdziwą mądrość, cieszyć się widowiskiem całego świata siedząc na krześle, nie umiejąc czytać, nie rozmawiając z nikim, używając tylko swych zmysłów i posiadając duszę, która nie zna smutku.”
Fernando Pessoa

"Czy człowiek może spojrzeć w głąb siebie? Jaką drogę musi przebyć, by zacząć pytać? Ile czasu minie zanim znajdzie odpowiedź… Czy możemy uruchomić inne pokłady własnej pamięci, nie tylko tej podręcznej? Poznajemy siebie w najprostszych działaniach; kawałek po kawałku. Przyjmujemy różne maski, pozycje, postawy, ale czy potrafimy dotrzeć do początku własnego początku? Jak tam jest? To punkt wyjścia dla naszych rozważań.

Po „Metalive” i „Paradzie” prezentujemy III odsłonę Teatru Sztuk. Do udziału w ostatniej części tryptyku zaprosiliśmy mimów, muzyków, wokalistów, performerów, aktorów. Po raz drugi zaproszenie przyjęła aktorka filmowa i teatralna Mirosława Lombardo. Po raz pierwszy mamy przyjemność gościć aktora Jana Nowickiego" - napisali twórcy spektaklu.


OBSADA:
Krzysztof Antkowiak
Ewelina Ciszewska
Izabela Cześniewicz
Alicja Górkiewicz
Dominika Jucha
Mirosława Lombardo
Bartłomiej Ostapczuk
Krzysztof Roszko
Eric Wilcox

GOŚĆ SPECJALNY:
Jan Nowicki

MUZYKA live:
Włodzimierz Kinior Kiniorski
Przemek Greger
Mieczysław Litwiński
Saba Litwińska
Sylwia Nadgrodkiewicz

KONCEPCJA i REŻYSERIA:
Robert Baliński

CHOREOGRAFIA:
Ewelina Ciszewska

VIDEO:
Robert Baliński
Hektor Werios

(OAI), źródło: