Uciekał przed policją

12.01.2018

Po pościgu zatrzymali kierowcę, który chciał uniknąć kontroli. Jakie byly powody ucieczki?

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego z oleśnickiej drogówki, pełniąc służbę na terenie gminy Oleśnica, zauważyli pojazd marki Deawoo, którego oświetlenie było niesprawne. Ruszyli za nim, aby zatrzymać go do kontroli drogowej i poinformować kierującego o usterce. Ale kierowca zignorował sygnały świetlne i dźwiękowe dawane przez funkcjonariuszy, gwałtownie przyspieszył i zaczął uciekać.

Na terenie niezabudowanym skręcił w drogę polną i zniknął z pola widzenia ścigających. Wówczas policjanci powiadomili dyżurnego o podjętym pościgu i przekazali dane auta. Dyżurny ustalił miejsce zamieszkania jego właściciela i skierował tam drugi patrol. Kiedy kierowca wjechał na posesję, w której mieszka, natknął się na czekających na niego policjantów...

Kierującym okazał się 21-letni mieszkaniec gminy Oleśnica, który nie ma uprawnień do kierowania pojazdami. Auto nie  miało obowiązkowego ubezpieczenia OC.

21-latek odpowie przed sądem za niezatrzymanie się do kontroli drogowej. Groża za to do 5 lat pozbawienia wolności i zakaz prowadzenia pojazdów.

(OAI), źródło: KPP Oleśnica