Okradł tapicera. I nie tylko...

11.01.2018

Twardogórzanin włamał się do tapicera. Wcześniej ukradł 2 rowery. Grozi mu 10 lat odsiadki

W poniedziałek do twardogórskich policjantów zgłosił się mieszkaniec, który ujawnił ślady włamania do zakładu tapicerskiego. Policjanci, dokonując oględzin miejsca włamania, ustalili, że sprawca po zniszczeniu zamka drzwi wejściowych dostał się do wnętrza zakładu, skąd ukradł pistolet tapicerski o wartości około 1.500 zł.

Funkcjonariusze na podstawie wykonanych czynności operacyjnych wytypowali osobę podejrzewaną o ten czyn. Okazał się nim 56–letni mieszkaniec Twardogóry. Skradziony pistolet został odnaleziony w miejscu zamieszkania sprawcy. Mężczyzna został zatrzymany.

Okazało się, że to on w grudniu ubiegłego roku dokonał kradzieży dwóch rowerów o wartości ok. 1.400 zł. Rowery trafiły w ręce złodzieja, gdy zostały pozostawione bez nadzoru i zabezpieczenia na posesji. Policjanci kilka dni po zdarzeniu odzyskali skradzione mienie i przekazali właścicielowi.

Teraz 56-latek za swoje czyny odpowie przed sądem. Przestępstwo kradzieży zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności, natomiast za kradzież z włamaniem grozi do 10 lat więzienia.

(OAI), źródło: KPP Oleśnica