Hotel, restauracja, dworek- gdzie urządzić wesele?

18.12.2017

Wybór miejsca wesela jest bardzo ważny. Trzeba dobrze zastanowić się nad lokalizacją.

Hotel


Hotel ma wiele zalet - przede wszystkim istotna jest bliskość miejsc noclegowych. Goście zmęczeni po całonocnej imprezie nie będą musieli przemieszczać się daleko, ponadto jeśli w czasie imprezy zechcą chwilę odpocząć, do dyspozycji będą mieli swoje pokoje. Niestety, nawet po weselach doba hotelowa dla gości trwa dość krótko - najczęściej do południa trzeba opuścić apartamenty. Warto zadbać też o śniadanie dla swoich gości - mogą je oni zjeść nawet w swoich pokojach. Ponieważ wiele hoteli nastawionych jest na organizację imprez, zatrudniają specjalnych menedżerów, którzy na każdym etapie służą pomocą - dobrze jest ściśle współpracować z taką osobą.


Restauracja

Wesele może też odbyć się w eleganckiej restauracji, słynącej ze świetnej kuchni. Organizując tam przyjęcie można postarać się o najwyższej klasy dania, wymyślne przystawki, znakomite desery. Należy jednak pamiętać, że nie każda restauracja ma parkiet. Zdarza się natomiast, że Młoda Para zamiast organizować duże wesele, zaprasza rodzinę i przyjaciół właśnie na wystawny obiad - wtedy restauracja jest najlepszą opcją. Decydując się na wesele w restauracji, a szczególnie jeśli znajduje się ona w centrum miasta, sprawdzić należy dostępność miejsc parkingowych.


Dworek

Jeśli chcemy zadbać o naprawdę wyjątkową atmosferę miejsca, można wybrać lokalizację niecodzienną - na przykład zabytkowy dworek, który pozwoli gościom niemalże przenieść się do innej epoki. Coraz więcej pojawia się restauracji i sal weselnych zlokalizowanych właśnie w takich miejscach. Decydując się na dworek zadbać też można o stylizację reszty oprawy. Para Młoda może na przykład przyjechać bryczką, na stołach znaleźć się mogą staropolskie potrawy. Warto wziąć pod uwagę, że jeśli chcemy wesela w bardzo nowoczesnej oprawie - zarówno jeśli chodzi o dekoracje jak i muzykę - w dworku taka koncepcja może się nie obronić.

Poszukując sali weselnej warto wejść na platformę ślubną Wedding.pl, która jest świetną, bardzo rozbudowaną bazą usługodawców. Wystarczy wpisać nazwę miasta, na przykład Wrocław i pod adresem https://wedding.pl/sale-weselne/wroclaw znaleźć listę dostępnych obiektów w pobliskich lokalizacjach.

 

tekst sponsorowany, źródło: