Nie odpuszczają ordynatorowi

04.12.2017

Zawiadomienia do prokuratury nie odstraszyły ich. Będzie pikieta pod przychodnią ordynatora....
 
"Dr Łukasz Jagielski jest od początku 2016 roku ordynatorem oddziału ginekologiczno-położniczego w szpitalu w Oleśnicy. Z pisano [tak w oryginale; chodzi chyba o pismo - red.] szpitalnego jasno wynika, że od tego momentu zaczęli wykonywać aborcję. W okresie od stycznia 2016 do czerwca 2017 zamordowano tam w wyniku aborcji 35 nienarodzonych dzieci. Staniemy ze zdjęciami ofiar pod jego prywatną przychodnią dra Jagielskiego, niech pacjentki dowiedzą się o jego prawdziwym obliczu".
 
Taki wpis na portalu społecznościowym zamieściła fundacja Pro-Prawo do Życia. Przypomnijmy, że była ona organizatorem pikiety pod szpitalem w Oleśnicy i krytycznego artykułu o aborcjach bliźniaków w oleśnickiej placówce.
 
Zdania i hasła, zamieszczone w artykule i na transparentach podczas pikiety, stały się przedmiotem dwóch zawiadomień do prokuratury, które złożyła dyrekcja Powiatowego Zespołu Szpitali, oceniając, że doszło do zniesławienia. Dyrektor Kamil Dybizbański mówi stanowczo, że wszystkie procedury wykonywano zgodnie z polskim prawem.
 
Panorama Oleśnicka ujawniła, że nad pozwem o zniesławienie i naruszenie dóbr osobistych zastanawia się też ordynator Łukasz Jagielski. Panorama przytoczyła kilka wybranych, spośród wielu, pochlebnych opinii o lekarzu. Lubianym i cenionym przez pacjentki. 
 
To wszystko nie odstraszyło jednak proliferów. "We wtorek 5 grudnia o godz. 17 fundacja Pro-Prawo do Życia organizuje pikietę pod prywatną przychodnią dra Jagielskiego, ordynatora oddziału ginekologiczno-położniczego w Oleśnicy (...)" - informuje fundacja.

 

(rpr), źródło: