Idzie żołnierz borem, lasem...

10.11.2017

Dwa dni, ze względu na rekordową liczbę uczestników, trwał Festiwal Pieśni Patriotycznej i Żołnierskiej

7 i 8 listopada odbywał się 15. Powiatowy Festiwal Pieśni Patriotycznej i Żołnierskiej organizowany przez PCEiK. Uroczystego otwarcia festiwalu dokonali wspólnie wicestarosta Piotr Karasek i burmistrz Oleśnicy Michał Kołaciński.

Pierwszego dnia występowały przedszkolaki - 280 uczestników. Były to głównie reprezentacje przedszkoli oleśnickich, ale swoje umiejętności pokazały też dzieci z Twardogóry i Ligoty Małej. Kolorowe występy najmłodszych były traktowane w kategoriach prezentacji. Każdy  zespół i solista otrzymał puchar i dyplom za udział.

Drugiego dnia  na scenie oleśnickiej sali widowiskowej walczyli o tytuł laureata uczniowie szkół podstawowych, klas gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Jury w  składzie: Magdalena Lisowska, Magdalena Stojko i Adrian Morawski nagrodziło tytułem laureata 9 solistów i zespołów, a wyróżniono 14 występujących. Ogółem drugiego dnia w festiwalu wzięło udział 120 wykonawców z Oleśnicy, Gminy Oleśnica, Dobroszyc, Międzyborza, Twardogóry, Sycowa i Gminy Syców oraz Bierutowa.

WYNIKI - we wtorek w Panoramie Oleśnickiej.

FOTORELACJA

(OAI), źródło: