Nowe szaty Oleśnicy

19.05.2017

W sali konferencyjnej BiFK zaprezentowano nowy system identyfikacji wizualnej Oleśnicy........
 
Samorządowcy, mieszkańcy, głównie ci, którzy wystąpiły w roli statystów w nowym filmie promującym miasto, spotkali się w sali konferencyjnej BiFK na konferencji promoującej nowe logo miasta (zdjęcie obok), elementy identyfikacji wizualnej oraz spot reklamowy. 
 
Autorem identyfikacji wizualnej jest Michał Ruchel z Oleśnicy. Pracę wykonał bezpłatnie.

"Zbliżającym się od strony Wrocławia podróżnym ukazuje się powoli widok unikalnej panoramy. Strzeliste wieże zamku, kościołów i ratusza określają niepowtarzalny charakter Oleśnicy, której początki sięgają prawdopodobnie XII wieku" - tak zaczyna się tekst promujący film.

Zobacz....

 

https://www.youtube.com/watch?v=Mp6o9EuDa48

 

A dalej czytamy:

"Oleśnica jest pięknym i historycznym miastem o książęcej przeszłości, położonym w województwie dolnośląskim ok. 30 km na północny wschód od Wrocławia. Jest stolicą powiatu, zajmuje niecałe 21 km kw., zamieszkuje ją ok. 37.000 osób. Dynamiczny rozwój spowodował, że dzisiaj Oleśnica jest nowoczesnym, europejskim ośrodkiem z wszystkimi udogodnieniami dla inwestorów oraz ludzi, którzy chcieliby w nim zamieszkać.

Jednym z niepodważalnych atutów jest doskonałe położenie Oleśnicy. Przebiega przez nią trasa S8, łącząca m.in. Wrocław z Warszawą. Trasą tą w ciągu ok. 20 minut można bezpiecznie dotrzeć do międzynarodowego portu lotniczego we Wrocławiu. 
 
Warto zobaczyć zamek oleśnicki – jeden z największych i najlepiej zachowanych zamków na Dolnym Śląsku, bazylikę pw. Św. Jana Ewangelisty - kryjącą w sobie skarby w postaci niepowtarzalnej ambony z początku XVII w. czy unikatowej biblioteki łańcuchowej, Rynek i starówkę z historyczną zabudową. 
 
W mieście organizowane są imprezy o znaczeniu międzynarodowym i ogólnokrajowym, w tym Oleśnicki Festiwal Cyrkowo-Artystyczny (OFCA), Dni Europy, Oleśnicki Festiwal Jazzowy, Oleśnica Rock Festival czy hiphopowa Agrafka.
 
Oleśnica to nie tylko znakomite pamiątki historii i bogactwo przedsięwzięć kulturalnych, ale również bardzo rozbudowana oferta rekreacyjna i wypoczynkowa. Parki, kilometry ścieżek biegowych, rowerowych i rolkarskich, stawy z ofertą wynajmu łódek czy kajaków, a przede wszystkim Oleśnicki Kompleks Rekreacyjny ATOL są magnesem dla turystów i mieszkańców okolicznych miejscowości. W Atolu można skorzystać z krytej i plenerowej pływalni, grot solnych, saunariów, kortów do tenisa i squasha, ścianek wspinaczkowych czy stadionu piłkarsko-lekkoatletycznego z pełnym wyposażeniem, jak również z hali sportowej, sal konferencyjnych i zaplecza odnowy biologicznej. 
 
W Oleśnicy można znaleźć chwilę wytchnienia od codziennego zgiełku, skorzystać z szerokiej oferty wypoczynkowej, sportowej i kulturalnej, a jednocześnie zrealizować swoje życiowe plany.

Zapraszamy!"

FOTORELACJA Z PREZENTACJI

(OAI), źródło: