amazon

Tematy

Miasta

Serwisy

Sport i rekreacja

Dodaj komentarz | Wyślij zdjęcie lub film | Wydrukuj

Przez golfowe pola

03.04.2014

wyświetleń: 551

...pobiegli przełajowcy w Mistrzostwach Polski. Wśród nich reprezentanci WKS Oleśniczanka

Na Polach Golfowych ABGC Międzyzdroje/Kołczewo odbyły się Mistrzostwa Polski juniorów i juniorów młodszych w biegach przełajowych. Na trasie widowiskowej i bardzo wymagającej, ze względu na liczne zbiegi, podbiegi i trawiaste podłoże, zawodnicy musieli wykazać się wyjątkową odpornością na zmęczenie i stres.

W gronie najlepszych przełajowców Polski rywalizowali zawodnicy WKS Oleśniczanka. Natalia Sikora zajęła 26. miejsce wśród 80 startujących na dystansie 2 km juniorek młodszych, Bartłomiej Grzywna był 29. w rywalizacji juniorów młodszych w biegu na 3 km. Dariusz Hoffman nie ukończył biegu juniorów na 6 km.

W klasyfikacji klubowej juniorów młodszych WKS uplasował się na 55. pozycji wśród 80 sklasyfikowanych klubów. Dodatkową atrakcją Mistrzostw Polski był bieg ViP-ów na dystansie 1 km, w którym wystartowało 20 oósb, a wśród nich trener WKS-u Włodzimierz Matosz i były zawodnik, wielokrotny medalista Mistrzostw Polski w biegach długich, a obecnie sekretarz Międzyzdrojów Henryk Nogala (panowie są szwagrami). W trakcie mistrzostw młodzi biegacze z Oleśnicy mogli poznać legendarną postać Oleśniczanki -  wielokrotnego mistrza Polski, reprezentanta kraju, olimpijczyka (Moskwa 1980, Seul 1988) Bogusława Mamińskiego.


autor: (ws)powrót ›

Zobacz także

NASZ NEWS: Dyrektor został sekretarzem

Dziś wybrano sekretarza generalnego Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Został nim Paweł Olszańsk...

Jak biegali nocą?

Za nami nocny bieg w Oleśnicy. Zawodnicy z różnych stron Polski walczyli w Noc Kupały ... ...

ReklamaKomentarze

Pozostaw pole puste:

Treść

Imię nazwisko / nick


Redakcja zastrzega sobie prawo zmian, skrótów bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie, naruszające jej prawa lub innych osób albo naruszające zasady współżycia społecznego.

Copyright © 2013 olesnica24.com