amazon

Tematy

Miasta

Serwisy

Kultura i rozrywka

Dodaj komentarz | Wyślij zdjęcie lub film | Wydrukuj

Oleśnickie memory

13.07.2018

wyświetleń: 232

Fundacja Ważka i Oleśnicki Dom Spotkań z Historią zrealizują nowy wspólny projekt...  .

Projekt Fundacji Ważka i Oleśnickiego Domu Spotkań z Historią „Oleśnickie memory” otrzymał dofinansowanie ze środków Narodowego Instytutu Dziedzictwa w ramach programu „Wspólnie dla dziedzictwa”.

Jego autorzy chcą zwrócić uwagę mieszkańców Oleśnicy na mniej oczywiste obiekty zabytkowe znajdujące się w ich otoczeniu. Pokazać, że zabytki to nierozerwalna część tkanki miejskiej – budynki użyteczności publicznej, kamienice, cmentarze, obiekty związane z przemysłem, które zlokalizowane są nie tylko w ścisłym, otoczonym piętnastowiecznymi murami, centrum. W związku z tym zaplanowali stworzenie edukacyjnej gry z zabytkami opartej na zasadach popularnej gry logicznej „super pamięć”. Przeprowadzą również cykl warsztatów dla młodzieży wykorzystujących metody edukacji nieformalnej dotyczących znaczenia dziedzictwa, szacunku i wartości, jakie się z nim łączą. W ramach Europejskich Dni Dziedzictwa odbędzie się ponadto otwarty spacer pokazujący najciekawsze i najbardziej wartościowe obiekty zlokalizowane poza historycznym centrum miasta.

Partnerami projektu są Biblioteka i Forum Kultury oraz Miasto Oleśnica.


autor: kadpowrót ›

Zobacz także

Burmistrz-elekt się bawi

To była pierwsza zabawa twardogórskich emerytów z nowym burmistrzem Potyrałą..... ...

Śladami książąt oleśnickich

Gimnazjaliści z Jedynki z kostiumową prezentacją w ratuszu, przed sesją. Obejrzyjcie nasze video ...

ReklamaKomentarze

Pozostaw pole puste:

Treść

Imię nazwisko / nick


Redakcja zastrzega sobie prawo zmian, skrótów bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie, naruszające jej prawa lub innych osób albo naruszające zasady współżycia społecznego.

Copyright © 2013 olesnica24.com