amazon

Tematy

Miasta

Serwisy

Wiadomości

Dodaj komentarz | Wyślij zdjęcie lub film | Wydrukuj

Polska, gola!

19.06.2018

wyświetleń: 838

Tak wyglądał...

Tak wyglądał... fot. Grzegorz Huk

...przemarsz...

...przemarsz... fot. Grzegorz Huk

...uczniów i nauczycieli SP4...

...uczniów i nauczycieli SP4... fot. Grzegorz Huk

...przez Oleśnicę.

...przez Oleśnicę. fot. Grzegorz Huk

A tak kibicują naszym...

A tak kibicują naszym...

...przedszkolaki z oleśnickiej Zielonej Żabki

...przedszkolaki z oleśnickiej Zielonej Żabki

Kibicowska gorączka rośnie! Biało-czerwona Czwórka maszeruje, a znane osoby typują wynik!...

Dzisiaj Mundial rozpoczyna reprezentacja Polski, wylosowana do grupy H. Rywalami Polaków, w kolejności chronologicznej, będą drużyny narodowe Senegalu, Kolumbii i Japonii. Hasło naszej reprezentacji brzmi: "Polska, dawaj!".

O godzinie 17 zagramy dzisiaj z Senegalem. Nasi mogą liczyć na doping kibiców. Również tych przed telewizorem. I tych najmłodszych, jak uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 w Oleśnicy, którzy - ubrani w biało-czerwone barwy, podobnie jak ich nauczyciele - przemaszerowali dzisiaj przez Oleśnicę. Biało czerwony korowód wzbudził prawdziwą sensację. Liczył ok. 400 uczestników, uczniów wszystkich klas SP 4.

To była inicjatywa  samorządu uczniowskiego Czwórki. Samorząd działa pod opieką nauczycielek  Agaty Pietrzak, Agaty Ogrodowicz i Karoliny Świtalskiej-Graboń.
 
                
 
Przed tygodniem Panorama Oleśnicka poprosiła  23 osoby - znane w powiecie ze swojej działalności publicznej i z tego, że są piłkarskimi kibicami - o wzięcie udziału w Mundialowej ankiecie..
 
Jedno z pytań brzmiało: Jak spisze się Polska? Do jakiej fazy turnieju dojdzie?
 
Dwóch megaoptymistów - Michał Krej, prezes Pogoni Olesnica, i Artur Koziara, szef działu sportu w Gminnym Ośrodku Kultury gminy Oleśnica - uznało, że to Robert Lewandowski podniesie Puchar Świata.
 
A pesymiści? Tych najwięcej jest w Bierutowie. I burmistrz Władysław Kobiałka, i Mariusz Karkuła, wieloletni radny, prezes LZS Solniki Małe, uważają, że nasi nie wyjdą z grupy. Ba, burmistrz się nawet o to założył.
 
Robert Sarna, lider Platformy Obywatelskiej w powiecie, też wątpi w siłę kadry Nawałki i uważa, że "sukcesem będzie wyjście z grupy". Ale wczoraj napisał do nas żartobliwie, że "miał przeciek" i będzie 3:1 dla Polski.
 
Jan Świerad, dyrektor GOSiR w Twardogórze, też jest sceptykiem. "Polska... Mam nadzieję, że wyjdzie z grupy" - ocenił.

Ci, których możemy uznać ze realistów - choć wiadomo, że piłka jest nieprzewidywalna - podzielili się na ciut bardziej i ciut mniej optymistycznych.
 
Ci ciut mniej pozytywnie nastawieni - było ich najwięcej, 39 proc. - uważają, że wyjdziemy z grupy, ale zakończymy rozgrywki na 1/8. To byli m.in. Michał Kołaciński, burmistrz Oleśnicy; Witold Lechowicz, przewodniczący Rady Miejskiej w Międzyborzu, dziennikarz sportowy Panoramy; Grzegorz Rosiek, prezes Pogoni Syców; Zbigniew Winnicki, wieloletni radny i prezes KKS Pogoń Oleśnica; Michel Thiry, menadżer piłkarski; Monika Szewczyk-Gierszon, prezeska Wiwy Goszcz; Wojciech Bartnik, wiceprzewodniczący Rady Miasta Oleśnicy.
 
Ci bardziej optymistyczni - 35 proc. - widzą Polaków w ćwierćfinale.
 
W ćwierćfinał wierzą m.in. Robert Froń, komendant powiatowy policji; Adam Hrehorowicz, dyrektor MOSiR-u w Sycowie; Marcin Kasina, wójt gminy Oleśnica; Tadeusz Salik, wieloletni radny i prezes Pogoni Oleśnica; Adam Wójcik, przewodniczący Komisji Sportu w Radzie Miasta Oleśnicy; Stanisław Daszczyk, właściciel hotelu Perła w Oleśnicy; Dariusz Maniak, radny Rady Miejskiej w Sycowie.
 
Na odpadnięcie w półfinale stawia Adam Horbacz, radny powiatowy, a nadzieję na 1/2 rozgrywek dla naszych ma Alojzy Kulig z PiS, przewodniczący Rady Powiatu.
 
A Andrzej Fischer, zastępca komendanta powiatowego straży pożarnej, napisał tak: " Gramy, by wygrać, więc marzeniem jest tytuł mistrza świata, ale - biorąc pod uwagę realia - liczę na wyjście z grupy, a potem wszystko się już może zdarzyć, ponieważ każdy mecz będzie o „być albo nie być”....
 
                            
  
A jaki wynik typujemy dzisiaj?
 
Wojciech Kociński, starosta oleśnicki jest pewny: "Będzie 3:1 dla nas!".
 
Paweł Bielański, radny Oleśnica Razem, stawia na 2:1 dla Polski.
 
Wojciech Brym, rajca Forum Rozwoju, liczy na dużo bramek i zwycięstwo Polaków 3:2.
 
Andrzej Zwierzyk, handlowiec, ma przeczucie, że Polska wygra 2:0 lub 2:1.
 
Eugeniusz Ladżyński, właściciel biura podróży, jest pesymistą. - Będzie 2:1 dla Senegalu - mówi.
 
Sekretarz miasta Oleśnicy, Zbigniew Rybak, czuje, że będzie remis 1:1.
 
Jan Matyszczak, szef zakładowej Solidarności w ZNTK, liczy na wynik 3:2 dla biało-czerwonych.
 
Robert Sarna, radny z Platformy, przypomnijmy, "miał przeciek", że będzie 3:1 dla naszych...
 
***********************************************************************
 
Kto trafił?
 
Eugeniusz Ladżyński, właściciel biura podróży, miał fantastycznego nosa... On jako jedyny bezbłędnie wytypował wynik meczu. Niestety...
 
- Rozmawiałem z sędzią z Bahrajnu... - żartował, kiedy zapytaliśmy go, jak udało mu się odgadnąć końcowy rezultat.
 
Mistrza wśród ekspertów poprosiliśmy jeszcze o podanie wyniku spotkania Polska - Kolumbia. - Będzie 2:2 - usłyszeliśmy. Zapiszcie sobie ten rezultat już dzisiaj, jeśli chcecie trafić bukmacherski kupon...
                                                            

autor: (rpr, hag)powrót ›

Galeria zobacz całą galerię ›

Zobacz także

Para prezydencka na ślubie (ZDJĘCIA)

Prezydent Andrzej Duda i Pierwsza Dama przyjechali do Sycowa na ślub córki Beaty Kempy.......

Zginął wspaniały sportowiec

Znakomity piłkarz, reprezentant Lotnika, Wiwy i Gawina, zginął dzisiaj w wypadku w Jonasie... ...

ReklamaKomentarze (4)

Pozostaw pole puste:

Treść

Imię nazwisko / nick


Redakcja zastrzega sobie prawo zmian, skrótów bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie, naruszające jej prawa lub innych osób albo naruszające zasady współżycia społecznego.

Copyright © 2013 olesnica24.com