toyota

Tematy

Miasta

Serwisy

Wiadomości

Dodaj komentarz | Wyślij zdjęcie lub film | Wydrukuj

Unikatowe auto

14.06.2018

wyświetleń: 815

Unikatowe auto

Unikatowe auto

Unikatowe auto

Unikatowe auto

Unikatowe auto

Unikatowe auto

fot. Autofakty.pl

"Niespotykany pojazd, kolekcjonerski unikat" - informuje oleśnicki miłośnik motoryzacji.....

Piotr Bogacki z Oleśnicy zamieścił na Fbe takie ogłoszenie: "Autosensacja!  Messerschmitt kr 175 z lat 50. - okazja dla kolekcjonera. Niespotykany pojazd, kolekcjonerski unikat. Czekam na propozycje cenowe lub zamienię na jakiś pojazd zabytkowy".

Rzeczywiście, Messerschmitt KR175, to samochód, którego praktycznie nie kupisz w Polsce. Oczywiście - poza Oleśnicą!

Na pomysł skonstruowania samochodu wpadł Firtz Fend, oficer techniczny w Luftwaffe, inżynier lotnictwa i pracownik firmy Messerschmitt. Pojazd miał mieć niewielkie rozmiary i bardzo oszczędny silnik, a wszystko po to, żeby sprostać wymaganiom powojennego rynku. Firma Messerschmitt skonstruowała więc niewielki pojazd, zaliczany do tak zwanych mikrocarów. Wyróżniała go jedna szczególna cecha - pasażer zajmował miejsce za kierowcą, a nie obok niego
 

"Pierwszym modelem oferowanym przez firmę był Kabinenroller (K175), czyli "skuter z kabiną" o niskiej konstrukcji - 1220 cm. Trzeba było otworzyć górną (przezroczystą) część kabiny, którą odchylało się na bok, aby wejśc do środka. Dzięki temu, siedząc w aucie, można było poczuć się jak pilot samolotu – i takie też było założenie konstruktorów. A patrząc na K175 z zewnątrz, miało się wrażenie, że auto przypomina niewielki model samolotu. Aby zapewnić jak najwięcej miejsca na nogi dla kierowcy, silnik zamontowano z tyłu. Miał on 174 cm3 i tylko 1 cylinder. Rozpędzał się do 80 km/h, zużywając przy tym średnio 3,7 l/100 km. Przekładnia nie miała biegu wstecznego. Nietypowa jak na samochód była również kierownica, która do złudzenia przypominała te montowane w rowerach" - podają autofakty.pl.

Produkcja Messerschmitt K175 trwała od 1953 do 1955 roku.

W latach 50. Messerschmitt KR175 kosztował 2100 marek niemieckich. Obecnie za dobrze utrzymaną sztukę trzeba zapłacić ponad 20.000 euro, czyli około 80.000 zł.


autor: (OAI) , źródło: Panorama Oleśnickapowrót ›

Zobacz także

Uwaga, zmiana ruchu!

Od dzisiaj obowiązuje zmiana organizacji ruchu w obrębie ulic 11 Listopada i Lwowskiej w Oleśnicy...

Medale dla ludzi GKN-u

5 pracowników GKN-u odznaczonych w Oleśnicy za wkład w rozwój polskiej gospodarki ...

ReklamaKomentarze (2)

  • popek | 2018-06-14 11:36:42

    koles pewnie trzymal to na polu przez 10 lat, nieprzykryte ani ochroniete od war.atmosferycznych i sorzedal prawktycznie ruine, a mogl to byc w duzo lepszym stanie...

    zgłoś naruszenie regulaminu ›

  • zorientowany | 2018-06-14 09:24:12

    Pojazd został sprzedany! Ktoś zrobił dobry interes.

    zgłoś naruszenie regulaminu ›

Pozostaw pole puste:

Treść

Imię nazwisko / nick


Redakcja zastrzega sobie prawo zmian, skrótów bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie, naruszające jej prawa lub innych osób albo naruszające zasady współżycia społecznego.

Copyright © 2013 olesnica24.com