toyota

Tematy

Miasta

Serwisy

Wiadomości

Dodaj komentarz | Wyślij zdjęcie lub film | Wydrukuj

Z Kopernika na starą ósemkę

13.06.2018

wyświetleń: 1096

Z Kopernika na starą ósemkę

fot. www.google.pl/maps/

Jak ułatwić połączenie z tzw. starą ósemką? Wyremontować ulicę Kopernika. To realny plan...
 
Kolejny pomysł drogowy samorządu to ułatwienie połączenia z tzw. starą ósemką. W jaki sposób? Sposobem byłoby wyremontowanie ulicy Kopernika w kierunku dawnego urzędu celnego a obecnie budynków socjalnych. Ale w ten projekt musiałaby włączyć się gmina, bo ostatni fragment drogi leży na jej terenie. 
 
Miasto już nad tym pracuje. 
 
- Wiem, że Sekcja Dróg Miejskich przymierza się do projektu remontu drogi do budynków socjalnych plus droga w lewo, w kierunku Oliwkowej. Wszystko ma być w jednym projekcie - mówi Leszek Goliński, naczelnik Wydziału Architektury.
 
- Tak, przygotowujemy się do zlecenia prac projektowych z wykorzystaniem gruntów przeznaczonych w planie miejscowego zagospodarowania przestrzennego pod drogę. Tu też potrzebna będzie specustawa, bo nie wszystkie grunty są miasta. Są też tereny w rękach prywatnych. Chcemy drogę "uzbroić" też w ścieżkę rowerową. Czy połączenie z Oliwkową będzie w jednym projekcie? Zobaczymy. Należałoby się temu przyjrzeć - potwierdza dyrektor Sekcji Dróg Miejskich Krzysztof Fink.
 
Dzieki tej inwestycji ze Spolmotu czy z Pogodnego Centrum mieszkańcy nie musieliby wracać do miasta, wjeżdżając na Wojska Polskiego. A w tym miejscu bardzo często dochodzi do kolizji i wypadków. Mieszkający np. na Zielonych Ogrodach, Wądołach, czy szerzej we wschodniej części Oleśnicy, będą mogli wówczas pojechać Oliwkową, nie wjeżdzajac już na szutrówkę pełną dziur, ale nową drogą przez Kopernika wrócić do domu.
 
A gdyby gmina wyremontowała swój odcinek Kopernika, w równie komfortowych warunkach dojechalibyśmy na stara ósemkę. 
 
Jest możliwość zbudowania jeszcze jednego - pieszo-rowerowego - łącznika na tamtym terenie. To wąskie przejście koło płotu przy Oliwkowej, w kierunku Parku Kopernika.
 
- To sprawa skomplikowana. Tam są paski terenów miasta, gminy, prywatne, spółdzielni. Musielibyśmy się temu dokładnie przyjrzeć. Też konieczna byłaby specustwa - ocenia szef Sekcji Dróg Miejskich. 

autor: (rpr) , źródło: Panorama Oleśnickapowrót ›

Zobacz także

Zginął wspaniały sportowiec

Znakomity piłkarz, reprezentant Lotnika, Wiwy i Gawina, zginął dzisiaj w wypadku w Jonasie... ...

Drogowe absurdy z Oleśnicy

Reporterzy TVN Turbo szukają w Polsce absurdów drogowych. Dotarli właśnie do Oleśnicy... ...

ReklamaKomentarze (3)

 • A | 2018-06-16 23:35:21

  "Dzieki tej inwestycji ze Spolmotu czy z Pogodnego Centrum mieszkańcy nie musieliby wracać do miasta, wjeżdżając na Wojska Polskiego."- Bardziej po polskiemu byłoby: wracając do miasta nie musieliby wjeżdżać na Wojska Polskiego.

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • ;(( | 2018-06-13 21:59:15

  Szkoda, że wybory nie są co rok ;((

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • Hernasik | 2018-06-13 17:47:55

  Super sprawa. Oby jak najwięcej nowych rozwiązań komunikacyjnych!

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

Pozostaw pole puste:

Treść

Imię nazwisko / nick


Redakcja zastrzega sobie prawo zmian, skrótów bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie, naruszające jej prawa lub innych osób albo naruszające zasady współżycia społecznego.

Copyright © 2013 olesnica24.com