toyota

Tematy

Miasta

Serwisy

Wiadomości

Dodaj komentarz | Wyślij zdjęcie lub film | Wydrukuj

Zmiana kapłana

07.06.2018

wyświetleń: 1130

Zmiana kapłana

fot. Eugeniusz Szewczuk

Zmiana kapłana

fot. Andrzej P. Szachnowski

30 czerwca infułat Ozimek przejdzie na emeryturę. 1 lipca parafia powita nowego proboszcza. 

W 2015 roku ksiądz. infułat Władysław Ozimek, kustosz bazyliki mniejszej i wieloletni proboszcz parafii św. Jana, skończył 75 lat. A to oznaczało oddania się do dyspozycji metropolity, który decyduje o dalszej aktywności bądź emeryturze kapłana. Wtedy arcybiskup Józef Kupny podjął decyzję, by pracę kapłana w roli proboszcza oleśnickiej parafii przedłużyć o dwa lata, czyli do czerwca 2017 roku. 
 
Przed rokiem kustosz oleśnickiej bazyliki po raz kolejny oddał się do dyspozycji metropolity wrocławskiego. Arcybiskup postanowił pozostawić proboszcza na stanowisku proboszcza na kolejny rok.
 
A co teraz?
 
30 czerwca ksiądz infułat przejdzie jednak na emeryturę. W niedzielę 1 lipca parafia pożegna zasłużonego dla niej i dla całej Oleśnicy kapłana i powita nowego proboszcza. Kto nim będzie? 
 
Zostanie nim ks. prałat Mieczysław Janczyszyn. Położył on duże zasługi w pracy misyjnej na Białorusi. Pracował tam aż 17 lat.
 
Przyjście prałata Janczyszyna ma jeszcze jeden wątek oleśnicki. Jego miejsce w Chomiąży zajmie ks. Andrzej Obuchowski, który był wikariuszem w parafii św. Jana w Oleśnicy, a potem wiele lat pracował w Bijsku, w diecezji nowosybirskiej. 
 
Szerzej o tej zmianie i o nowym proboszczu - we wtorek w Panoramie Oleśnickiej.

autor: (rpr)powrót ›

Zobacz także

Nowej władzy manifest wiary

Infułat Władysław Ozimek powiedział: Władza jest od Boga, dana przez wybór ludzi..... ...

8 tysięcy w Orszaku

Przewodniczył czwarty król - Michał. W tę rolę wcielił się burmistrz Michał Kołaciński ...

ReklamaKomentarze (8)

Pozostaw pole puste:

Treść

Imię nazwisko / nick


Redakcja zastrzega sobie prawo zmian, skrótów bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie, naruszające jej prawa lub innych osób albo naruszające zasady współżycia społecznego.

Copyright © 2013 olesnica24.com