toyota

Tematy

Miasta

Serwisy

Wiadomości

Dodaj komentarz | Wyślij zdjęcie lub film | Wydrukuj

Kradli w mieście, kradli w gminie...

01.06.2018

wyświetleń: 419

...ale w końcu wpadli. Są podejrzani o włamania do garaży i pomieszczeń gospodarczych........

Policjanci z wydziału kryminalnego od pewnego czasu pracowali nad serią włamań do garaży i pomieszczeń gospodarczych znajdujących się na terenie miasta i gminy Oleśnica. Złodzieje włamywali się poprzez wyważenie drzwi lub okien, a ich łupem padały głównie elektronarzędzia, ale również przedmioty, które łatwo można sprzedać.

Finał pracy kryminalnych to dwóch zatrzymanych mężczyzn, podejrzewanych o kradzieże i włamania..

Kiedy policjanci ustalili, gdzie przebywają mężczyźni, dokonali ich zatrzymania. Pierwszego dnia zatrzymali 22- i 29-latka. Podczas przeszukania garażu, który jeden z mężczyzn wynajmował, funkcjonariusze ujawnili kilkadziesiąt przedmiotów pochodzących z kradzieży i włamań. Głównie elektronarzędzia, ale również opony samochodowe. Wartość odzyskanego mienia to ponad 50 tysięcy złotych.

Podczas dokładnego sprawdzenia policjanci ujawnili także środki odurzające. Policyjna analiza znalezionych substancji wykazała, że były to amfetamina i marihuana.

Z zebranych materiałów dowodowych wynikało, że w sprawę licznych włamań zamieszany był jeszcze jeden mieszkaniec Oleśnicy, który zatrzymany został kilka dni później.

Po zgromadzeniu wszystkich materiałów dowodowych oleśniccy śledczy przedstawili dwóm mężczyznom łącznie 10 zarzutów za kradzieże i kradzieże z włamaniem. Mężczyźni przyznali się do zarzucanych im czynów i dobrowolnie poddali karze. Kodeks karny za przestępstwo włamania przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.

29-letni mieszkaniec Oleśnicy usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających. Grozi za to do 12 lat więzienia.


autor: (OAI)powrót ›

Zobacz także

Policjant bił, bił, bił

...to tytuł reportażu Małgorzaty Pietkiewicz z "Interwencji" w Polsacie. Emisja za nami...

Śmiertelne uderzenie

Z impetem wbili się w mur... Na miejscu zginął 22-letni mieszkaniec gminy Twardogóra ...

ReklamaKomentarze

Pozostaw pole puste:

Treść

Imię nazwisko / nick


Redakcja zastrzega sobie prawo zmian, skrótów bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie, naruszające jej prawa lub innych osób albo naruszające zasady współżycia społecznego.

Copyright © 2013 olesnica24.com