toyota

Tematy

Miasta

Serwisy

Wiadomości

Dodaj komentarz | Wyślij zdjęcie lub film | Wydrukuj

Kilka radiowozów ścigało citroena

01.06.2018

wyświetleń: 528

Po dynamicznym pościgu ulicami Oleśnicy policjanci zatrzymałi citroena z trójką złodziei.......

W minionym tygodniu dyżurny oleśnickiej jednostki otrzymał informację o kradzieży w jednym z punktów usługowych w Oleśnicy. Łupem przestępców miały paść opony do ciągnika rolniczego oraz akumulatory. Kradziez nastąpiła o godzinie 4.

Sprawcy oddalili się z miejsca zdarzenia pojazdem dostawczym marki Citroen. Kilka chwil później policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Oleśnicy zauważyli podobny pojazd na terenie miasta. Stróże prawa postanowili zatrzymać auto, jednak kierowca citroena nie reagował na polecenia i cały czas zwiększał prędkość.

Funkcjonariusze ruszyli w pościg. Przestępcy jechali szybko, łamiąc wszelkie zasady i przepisy ruchu drogowego. Ostatecznie niebezpieczna próba ucieczki zakończyła się, kiedy do pościgu dołączyły inne radiowozy. Kilka chwil później policjanci z Wydziału Prewencji zatrzymali 22-letniego kierującego oraz dwóch pasażerów w wieku 22 i 30 lat. Cała trójka to mieszkańcy powiatu górowskiego. Wszyscy trafili do policyjnego aresztu.

Wewnątrz samochodu znajdowało się 14 różnych akumulatorów, 4 opony od ciągnika rolniczego oraz opony od pojazdu osobowego i koła od taczki. Dzięki błyskawicznej pracy policjantów Wydziału Kryminalnego jeszcze tego samego dnia udało się ustalić, skąd pochodził kradziony łup. Były to dwa zakłady usługowe z Oleśnicy. Policjanci ustalili, że wartość skradzionego mienia to 16 tysięcy złotych.  

Zgromadzony przez śledczych materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie trzem mężczyznom dwóch zarzutów kradzieży. 22 – letni kierujący dodatkowo usłyszał zarzut niezatrzymania się do kontroli drogowej. Skradzione mienia odzyskano i zwrócono właścicielom.


autor: (OAI)powrót ›

Zobacz także

Policjant bił, bił, bił

...to tytuł reportażu Małgorzaty Pietkiewicz z "Interwencji" w Polsacie. Emisja za nami...

Śmiertelne uderzenie

Z impetem wbili się w mur... Na miejscu zginął 22-letni mieszkaniec gminy Twardogóra ...

ReklamaKomentarze

Pozostaw pole puste:

Treść

Imię nazwisko / nick


Redakcja zastrzega sobie prawo zmian, skrótów bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie, naruszające jej prawa lub innych osób albo naruszające zasady współżycia społecznego.

Copyright © 2013 olesnica24.com