toyota

Tematy

Miasta

Serwisy

Wiadomości

Dodaj komentarz | Wyślij zdjęcie lub film | Wydrukuj

Pójdą z Forum

20.05.2018

wyświetleń: 592

Pójdą z Forum

fot. Andrzej P. Szachnowski

Przedstawiciele Młodych dla Oleśnicy pojawią się na listach wyborczych Forum Rozwoju.........
 
Przed trzema tygodniami Panorama Oleśnicka ujawniła, że Forum Rozwoju najprawdopodobniej zbuduje własne listy w wyborach samorządowych. Podała, że będzie z nich kandydowała m.in. Monika Romanowicz, która reprezentuje prawne interesy walczącego (z powodzeniem) o koncesję na alkohol Wojciecha Zborowskiego.
 
Znajdą się na nich także przedstawiciele Młodych dla Oleśnicy. To stowarzyszenie, którego liderem jest Artur Konieczny, były przewodniczący Młodzieżowej Rady Miasta. 
 
Przedstawiciele MdO wzięli udział w debacie na temat budżetu obywatelskiego organizowanej przez Forum, a w Święto Flagi obok Adama Horbacza, Piotra Pawłowskiego, Wojciecha Bryma, Wojciecha Salika, Jarosława Kempy, Kazimierza Surowiska, flagi rozdawał też oleśniczanom właśnie Artur Konieczny.   
 
Założył on na portalu społecznościowym fanpage Młodych dla Oleśnicy. Znajdziemy na nim m.in. ankietę skierowaną do młodych osób. Jedno z pytań brzmi: "Co brakuje w Oleśnicy dla osób młodych?".
 
Możemy wybrać spośród 5 odpowiedzi: wsparcia merytorycznego (kursy), zniżki dla uczniów, miejsc rekreacji, miejsc do realizowania pasji, wsparcia finansowego. Można domniemywać, że wyniki ankiety znajdą swoje odzwierciedlenie w programie wyborczym Forum.

autor: (rpr) , źródło: Panorama Oleśnickapowrót ›

Zobacz także

Nowej władzy manifest wiary

Infułat Władysław Ozimek powiedział: Władza jest od Boga, dana przez wybór ludzi..... ...

Nowy wiceburmistrz czy skarbnik?

Jakie zmiany personalne szykują się w Urzędzie Miasta Oleśnica i - szerzej - w całym samorządzie?...

ReklamaKomentarze (17)

 • рецензент | 2018-05-22 16:40:41

  Ебать вы русский тролль!

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • trampek from america | 2018-05-21 22:02:08

  Dear Cristof! I always support young people...especially ladies!

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • Ludwik Nowak | 2018-05-21 14:28:19

  Panie Krzysztofie, nie chodzi o to, że w życiu coś Pan tam kiedyś, 5 -20 late temu próbował robić, albo nawet robił. Co Pan teraz zrobił, albo robi. To jest istotne. A ponadto inicjatywa młodzi dla młodych w żaden sposób nie dotyczy Pana, bo młodość dawno minęła w Pana przypadku. Młodzi mają inne potrzeby niż Pan, człowiek parę lat przed emeryturą. Dlatego Pana mądrości co młodzi powinni robić dla młodych niech Pan sobie wsadzi w buty, będzie Pan wyższy.

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • Krzysztof A Kowalski | 2018-05-21 13:27:50

  Internaucie zza workservice | 2018-05-21 07:32:15 - cóż, gdy jest się tchórzem, nie mającym szacunku do drugiego człowieka, to się chowa za anonimowością - współczuję tym, którzy boją się własnych słów.

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • Krzysztof A Kowalski | 2018-05-21 13:05:35

  szkoda, że wśród powyższych 5 odpowiedzi nie ma: wsparcia dla młodych przedsiębiorców - inkubatora przedsiębiorczości, wsparcia dla młodych muzyków, wsparcia dla młodych twórców ... Oto dowiaduję się, że młodzi z tych wymienionych przeze mnie obszarów szukają, i czasami znajdują, wparcia we Wrocławiu.

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • trampek from america | 2018-05-21 10:51:03

  Cristof Covalsky for a mayor!

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • polityk | 2018-05-21 07:34:10

  Arturek-taki Rysiu lokalnej polityki-ma plana.

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • workservice | 2018-05-21 07:32:15

  Poniedziałek-to dobry dzień na szukanie pracy her Kowalski-może w Niemczech lub Holandii-byleby dalej od Oleśnicy .

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • wyborca | 2018-05-20 22:19:45

  Panie Kowalski z jakiego ugrupowania będzie pan startował w wyborach?

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • Krzysztof A Kowalski | 2018-05-20 17:59:41

  Już po raz kolejny ktoś mi insynuuje bezczynność - teraz Internauta Ludwik Nowak | 2018-05-20 13:46:18, wobec tego odpowiem: w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych organizowano Młodzieżową Akademię Przedsiębiorczości - byłem osobą doradzającą i inicjatywa rozwijała się w dobrym biznesowo kierunku dla dobra ZSP i Oleśnicy - niestety komuś zabrakło wyobraźni i perspektywicznego myślenia - zaprzestano edycji MAP; przed laty młodzi twórcy kultury organizowali KOSMOLNICĘ - wydarzenie łączące sztuk wiele - byłem pod wielkim wrażeniem kreatywności MŁODYCH - tak jak mogłem wspierałem ich - wydarzenie miało zasięg ogólnopolski - niestety ówczesnym władcom oleśnickiej kultury to się nie spodobało - koszmar - podobne przedsięwzięcie, kilka lat później podjęli ludzie kultury w Szczecinie i stało się to międzynarodową, kulturalną wizytówką Szczecina; innej, oleśnickiej szkole - wiele lat temu sugerowałem aktywność multimedialną w wzajemnym szkoleniu się - brak wsparcia lokalnych władz i upadło; młodzi mieliby dzisiaj zupełnie inny start, gdyby: 1. pan Potyrała nie odrzucił współpracy z przemysłowym okręgiem Kamenz (tuż za zachodnią granicą); 2. władze Oleśnicy nie uznały, iż są nie gotowe do nawiązania partnerstwa z miastem w Dolnej Bawarii - Deggendorf (to o kilka poziomów wyżej od Walendorfu); 3. nie odrzucono możliwość współpracy z holenderskim Appelndorn, którego i orkiestra, i sportowcy przyjeżdżali do Oleśnicy; 4. pan Jan Bronś potrafił współpracować z innymi, sąsiednimi samorządowcami - byłaby strefa gospodarcza na długo przed WSSE - na styku gminy Dobroszyce, gminy Oleśnica - mieliśmy opracowaną koncepcję z niegdysiejszym wójtem gminy Oleśnica Andrzejem Proszkowskim (nieustannie mile go wspominam); 5. potrafiono wykorzystać prawo i odzyskano by, a później odremontowano by "Czerwone Koszary" - mogło powstać Międzynarodowe Centrum Młodzieżowe - nie chciano mnie słuchać; 6. pan Jan Bronś potrafił wykorzystać fakt wprowadzenia go w kręgi biznesu niemieckiego; 7. a pan P. Wróbel nie bał się skorzystać z współpracy z renomowanym centrum pod Berlinem na rzecz Sali Księżnej Cecylii; 7 a po założeniu przeze mnie redakcji "Gazety Oleśnickiej" (dzisiaj "Panorama Oleśnicka") chciano pójść w kierunku wskazywanym przeze mnie ... tak mógłbym jeszcze długo wymieniać

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • Ziom | 2018-05-20 17:34:52

  Artur, a nie uczono Cię, że to brzydko się samemu chwalić?

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • Aga | 2018-05-20 17:04:03

  I tak trzymać, byle z dala od partii i od despoty JB . Trzeba stawiać na młodych, a nie starych repów, albo politycznych cwaniaczków, co to raz z PO ,raz z PIS

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • magister | 2018-05-20 14:47:29

  Znam Artura bardzo dobrze, był dobrym uczniem osiągającym sukcesy na arenie krajowej - 2 tytuły laureata w olimpiadach ogólnopolskich!!! to chyba świadczy o jego ogromnej wiedzy polityczno-społecznej, której brakuje wielu osobom mianujących się liderami opozycji czy dobrej zmiany!!! wstyd, że ktoś podpisujący się jako tyle potrafi wylewać tyle bezsensownego jadu, a nie starał się działać w stowarszyszeniu, które nie jest partią, ale widzę że dla takiego internauty wiedza jest zbyt mała i tego po prostu nie wie. Widzę jego chęć do działania i zmieniania otoczenia, dlatego z czystym sumieniem zagłosuję na Artura w wyborach samorządowych. WSTYD dla wszystkich co po prostu nie potrafią mu powiedzieć w twarz to co myślą, bo obawiam się że krótko mówiąc odbiłby całkowicie ich argumenty, a z tego co doskonale wiem, nie dał się zmanipulować nikomu w kwestii SP1 - to osoba która doskonale wie co robi i słucha rówieśników! Jako nauczyciel który interesuje się życiem społecznym Oleśnicy, widziałem jak działała Młodzieżowa Rada Miasta za jego rządów a jak jest obecnie i to są odmienne poziomy!!! Dziś mamy wycinanki i kartki swiąteczne a u Artura debata co młodzi potrzebują i jak zwiększyć ich samorządność! Różnica klas jest nadto widoczna! Cieszę się, że dożyłam czasów, kiedy młodzież jest świadoma społecznie i mam na kogo zagłosować, bo wiem, że rozumie pojęcia socjologiczne i potrzeby nie tylko młodych, ale i starszych!!!

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • ar | 2018-05-20 14:36:52

  byle nie z pislamem!!!

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • Ludwik Nowak | 2018-05-20 13:46:18

  Widać że Kowalski młody nie jest. I dobrze że nie ma wpływu na to, co młodzi chcą robić dla młodych. I szkoda, że Kowalski tylko innym gada co robić mają lub powinni, a niczego sam nie robi. Gaduł w tym Kraju mamy zbyt wielu.

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • Krzysztof A Kowalski | 2018-05-20 11:54:13

  A może młodzi zainicjują działania na rzecz ratowania popadających w coraz większą ruinę oleśnickich obiektów z listy Narodowego Instytutu Dziedzictwa, na rzecz reaktywowania Młodzieżowej Akademii Przedsiębiorczości, na rzecz zagospodarowania coraz liczniejszych pustych lokali, na rzecz skończenia z pstrokacizną rynku, na rzecz ratowania ozdobnych gzymsów przy ul. Sejmowej, odrapanych, zabytkowych bram przy ul. Mickiewicza, zaniedbanych miejskich parków, na rzecz skończenia z profanacją nagrobków przy ul. Matejki, na rzecz sali księżnej Cecylii w Zamku, na rzecz poprawy łaciatych jezdni, na rzecz rzeźb Zbigniewa Podurgiela, które były przy ul. Kilińskiego, na rzecz estetyki wokół tego co zostało z pomnika przy ul. Cieszyńskiego, na rzecz wydziału promocji miasta, na rzecz miejskiej orkiestry, na rzecz utworzenia galerii wystawienniczej lokalnego produktu i młodych twórców (np. płyta "Muzyka Młodej Oleśnicy"), na rzecz obiektu hotelowo-gastronomiczno-usługowego przy Atolu, na rzecz gwarancji bezpieczeństwa bakteriologicznego dla "starego szpitala"?...

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • tyle | 2018-05-20 11:18:24

  a co panicz Artur zrobił w swoim życiu oprócz założenia kanapowej partyjki-przystawki forum??? Może aktywność w bezsensownej obronie SP1-dzisiaj odbijająca się czkawką-dał się zmanipulować i wykorzystać -tyle.

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

Pozostaw pole puste:

Treść

Imię nazwisko / nick


Redakcja zastrzega sobie prawo zmian, skrótów bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie, naruszające jej prawa lub innych osób albo naruszające zasady współżycia społecznego.

Copyright © 2013 olesnica24.com