Tematy

Miasta

Serwisy

Wiadomości

Dodaj komentarz | Wyślij zdjęcie lub film | Wydrukuj

Forum pójdzie samodzielnie?

10.05.2018

wyświetleń: 1713

Poprą Bronsia (albo i nie...), ale prawie na pewno nie wejdą na listy Platformy - PS 2018....

Forum Rozwoju to najmłodsze dziecko oleśnickiej sceny politycznej. Utworzone przez lokalnych polityków, którzy odeszli z Platformy Obywatelskiej.

Tworzą je: radni powiatu oleśnickiego - Adam Horbacz, Sławomir Pytel, Marek Rubik; radni miasta Oleśnicy - Piotr Pawłowski, Wojciech Brym i Marcin Ilski; a także Jarosław Kempa, były radny miasta Oleśnicy, oraz m.in. Joanna Just, Katarzyna Horoś, Krzysztof Horoś, Agnieszka Pawłowska, Kazimierz Surowiak, Wojciech Salik, Stanisław Sochacki, Grzegorz Boś.

Liderem Forum jest Adam Horbacz, a ugrupowanie jest w sojuszu z  Dolnośląskim Ruchem Samorządowym. Ten z kolei tworzą m.in.: Janusz Marszałek, radny Sejmiku Dolnośląskiego; Sławomir Kapica, burmistrz Sycowa; Marek Laryś, były radny wojewodzki i powiatowy z Sycowa; Zbigniew Potyrała, burmistrz Twardogóry; Artur Ciosek, wójt gminy Dobroszyce.

Przed dwoma tygodniami Panorama Oleśnicka ujawniła, że w wyborach do Rady Miasta Oleśnicy Forum wystawi swoje listy. I zapytała o to jego przewodniczącego.

- Budujemy listy w konsultacji z opozycją. Decyzje ostateczne nie zapadły, ale rzeczywiście rozważamy wystawienie własnych list - powiedział Panoramie Adam Horbacz.

Z jednej strony to kwestia utrzymania podmiotowości przez ugrupowanie. Nie chce ono zostać zmajoryzowane przez silną polityczną osobowość, jaką jest Jan Bronś. Sławomir Pytel, kiedy opuszczał Platformę, postawił zarzut, że wszystkie decyzje w partii były podejmowane w kontekście pytania: "A co na to powie Janek [Bronś]?", który formalnie członkiem PO nie jest.

Forum liczy, że będzie języczkiem u wagi przy tworzeniu przyszłej koalicji w samorządzie miejskim. Może ją utworzyć zarówno z PO/PS2018 plus SLD, jak i z Oleśnicą Razem.

Z drugiej strony członkowie Forum przyznają, że pojawienie się ich na listach Platformy w sytuacji, kiedy w demonstracyjny sposób rzucili legitymacje PO, byłoby niezrozumiałe dla wielu wyborców.

Trzecia sprawa to prozaiczna kwestia braku tzw. "miejsc biorących" dla koalicji, która składałaby się z trzech podmiotów. Zwłaszcza że warunki podziału miejsc i numerów na listach dyktowaliby silnejsi partnerzy, czyli Platforma, a przede wszystkim sam eks-burmistrz.

Czwarty argument jest taki, że z niektórych wyliczeń wynika, że ten podział opozycji na trzy listy - PO/PS2018, Forum i SLD - zmaksymalizuje szanse na pokonanie Oleśnicy Razem.

W tej sytuacji Forum buduje własne listy na cztery okręgi wyborcze, które powstaną w Oleśnicy. Do podziału będzie w trzech po 5, a w jednym 6 mandatów. Lista kandydatów w wyborach do Rady Miasta Oleśnicy nie może zawierać mniej niż 5 nazwisk i nie może być większa niż liczba mandatów w danym okręgu, powiększona o dwóch kandydatów (czyli maksymalnie listy mogą liczyć 7 (w trzech okręgach) oraz 8 (w jednym okręgu) kandydatów. Oznacza to, że ugrupowanie, aby zmaksymalizować swoje szanse na pokonanie progu wyborczego i dobry wynik, musi wystawić łącznie 29 kandydatów.

I to ostatni, piąty, argument za tym, aby zbudować własne listy - 29 osób da się skompletować.

Jedynkami Forum w dwóch okręgach będą: Piotr Pawłowski i Wojciech Brym. Trzeci z radnych miejskich - Marcin Ilski - rozważa start do Rady Powiatu. Na listach Forum nową twarzą będzie naprawdopodobniej m.in. Monika Romanowicz, która reprezentuje interesy Wojciecha Zborowskiego, starającego się o koncesję na alkohol dla domu handlowego w Rynku.

Przypomnijmy, że na listach musi być zachowany parytet i liczba kobiet (mężczyzn także!) nie może być mniejsza niż 35 proc. liczby wszystkich kandydatów na liście.

W Oleśnicy wraca ordynacja proporcjonalna (obowiązywała do wyborów roku 2014). Głosujemy na danego kandydata, ale głosy są zaliczane na cała listę. Jeżeli przekroczy ona próg wyborczy, to wedle reguły  reguły d'Hondta pula głosów jest przeliczana na mandaty. Uzyskują je ci kandydaci, którzy dostali najwięcej głosów.

Jak ujawniła już wcześniej również Panorama, kandydatem Forum na burmistrza Oleśnicy miał być Adam Horbacz, ale ostatecznie ustalono, mimo dezaprobaty części członków Forum, że poprze ono kandydata koalicji Platformy Obywatelskiej  i Porozumienia Samorządowego 2018. Ma być nim Jan Bronś, obecny radny powiatowy, który był wiceburmistrzem i burmistrzem przez sześć kadencji.

Z ostatnich kuluarowych informacji wynika jednak, że to poparcie nie jest przesądzone. Nieoficjalnie mówi się, że iskrzy na linii Horbacz - Bronś... Ich poglądy na politykę miejską mocno się różnią. W dodatku na Horbacza spadła spora fala krytyki po tym, kiedy Panorama ujawniła, że nie stanie do wyborów na burmistrza, tylko zamierza poprzeć Bronsia.


autor: (rpr) , źródło: Panorama Oleśnickapowrót ›

Zobacz także

Nowej władzy manifest wiary

Infułat Władysław Ozimek powiedział: Władza jest od Boga, dana przez wybór ludzi..... ...

Nowy wiceburmistrz czy skarbnik?

Jakie zmiany personalne szykują się w Urzędzie Miasta Oleśnica i - szerzej - w całym samorządzie?...

ReklamaKomentarze (72)

 • Jacek Sosnowski | 2018-05-18 09:06:08

  A ja wszystkich tutaj informuję, że jestem świstakiem i zawijam w sreberka. Internauto podpisujący się nickiem "Krzysztof A Kowalski" proszę zapoznać się z regulaminem forum i pisać tutaj takich farmazonów. Pan w ogóle nie ma pojęcia o prawie skoro Pana nick w cudzysłowiu wg Pana jest naruszeniem dóbr osobistych. A ponadto, na tym forum nie ma weryfikacji tożsamości, więc każdy może zadeklarować, że się podpisuje własnym nazwiskiem, i nikt nie ma możliwości stwierdzić, że to prawda. Zgodnie z regulaminem forum każdy internauta podpisuje się przyjętym dowolnym nickiem. Skąd ja mogę mieć pewność że "Krzysztof A Kowalski" to Pana imię i nazwisko? Bo tak Pan zadeklarował? Takie podejście jest bardzo dziecinne i naiwne. A, co do kwestii dóbr osobistych, to nazywanie innych tchórzem, czy wyzywanie innych od braku niewiedzy (bo nie zgadzają się z Pana opiniami czy wnioskami) jest o wiele bardziej naruszeniem dóbr osobistych niż to, co Pana dotyka, jako rzekome ich naruszenie. To że ktoś ma wielkie ego we własnych oczach nie usprawiedliwia obrażanie innych. Pisze Pan wielokrotnie że kogoś szanuje, a z treści Pana wpisów zionie pogardą i nienawiścią. Ja proszę Pana tego nie kupuję. Przepraszam internautę o nicku "dyrektor" że nie zastosowałem się do jego apelu.

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • dyrektor | 2018-05-15 07:17:02

  Proszę nie karmić trolli

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • Krzysztof A Kowalski | 2018-05-15 01:00:45

  Internaucie, podpisującemu się Jacek Sosnowski życzę czytania ze zrozumieniem i nie naruszania mojej godności osobistej. Niewiedza nie jest usprawiedliwieniem. Wielokrotnie informowałem, iż podpisuję się moim imieniem i nazwiskiem, a zamieszczanie ich w cudzysłów jest aktem naruszania dobra osobistego.

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • Jacek Sosnowski | 2018-05-14 22:31:11

  Internauta podpisujący się "Krzysztof A Kowalski" uważa że zostały naruszone jego dobra osobiste przez internautę podpisującego się nickiem "wyborca". Czy aby na pewno? Kodeks cywilny wymienia przykładowe dobra osobiste podlegające ochronie, są to m.in.: zdrowie, wolność, cześć, swoboda sumienia, nazwisko lub pseudonim, wizerunek, tajemnica korespondencji, nietykalność mieszkania, twórczość naukowa, artystyczna, wynalazcza i racjonalizatorska. W jaki sposób i które dobra "Krzysztofa A Kowalskiego" naruszył "wyborca"? Przez użycie zwrotu grzecznościowego (sic!) ? Czy przez nazwanie siebie i innego internauty "debilem" jako swego rodzaju skrót myślowy, będący oceną stosunku "Krzysztofa A Kowalskiego" do innych internatów, którzy nie podzielają jego poglądów. Określenie to nie jest insynuacją (co może dowieść każdy adwokat w sądzie) wobec "Krzysztofa A Kowalskiego", tylko opinią i oceną jego wypowiedzi. Oczywiście czekamy na pozew sądowy, który zapewne dostarczy wiele radości mieszkańcom Oleśnicy i czytelnikom lokalnych serwisów informacyjnych. Bez względu na wynik sam pozywający będzie mógł czerpać wiele satysfakcji będąc w centrum zainteresowania opinii publicznej, czego mu z całego serca życzę.

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • Krzysztof A Kowalski | 2018-05-14 12:52:05

  Tym wpisem "wyborca | 2018-05-14 12:15:38" autor naruszył moje dobra osobiste: raz poprzez pogardliwe stosowanie formy grzecznościowej, a dwa zarzucając mi czyn, którego nie dokonałem. Cóż - dlatego taki autor jest tchórzem i nie podpisuje swoich wpisów własnym imieniem oraz nazwiskiem.

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • wyborca | 2018-05-14 12:15:38

  Panie Krzysztofie, teraz to pan obraża, bo pisze złośliwie, że jesteśmy, ja i Sokrates, tępymi idiotami, bez minimum wykształcenia. Widać jednak nie warto z panem normalnie dyskutować.

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • | 2018-05-12 13:49:54

  cenzura prewencyjna trwa!!!

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • Jadwiga i Władysław | 2018-05-11 22:45:58

  No to było do przewidzenia jak zaczęliśmy czytać w "Panoramie Oleśnickiej", że obecna władza nic nie zrobiła, aby Rynek był miejscem życia, a nie śmierci do jakiej doprowadził poprzedni władca. Do tego nie wydali zgody na sklep Stokrotka spożywczy z alkoholem, który wszędzie jest standardem i prasa nas informowała od roku o toczącym się sporze. Dlatego jak tak ma wyglądać przyszła władza to jesteśmy z mężem tez za Rozwojem. W tym zmaganiu najlepiej wypadła pani Monika Romanowicz, za która tez jesteśmy obiema rękami.

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • zorientowany | 2018-05-11 21:19:52

  Czy iskrzy? Może nie iskrzy ale chemii jest coraz mniej . O chemię z panem Janem każdemu coraz trudniej. Chleba z tej maki nie będzie

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • wszystko na ten temat | 2018-05-11 19:20:09

  Pkt.1. Krzysztof K. ma zawsze rację. Pkt.2. Jeżeli nie ma racji patrz pkt.1.

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • Krzysztof A Kowalski | 2018-05-11 18:24:35

  Do tchórzliwego Internauty, podpisującego się "wyborca": przeprosiny Pana przyjmuję. Gdyby Pan, jak i ten Internauta, co zbyt na wyrost podpisał się "Sokrates" chociażby drobinę wiedzy Sokratesa poznali, to wiedzielibyście, że jeżeli dokonuję wpisu, w którym oceniam i nie oznaczam tego żadnymi cytatami, odnośnikami, to to samo przez się oznacza, iż jest to mój pogląd. Mój, pod którym podpisuję się moim imieniem i nazwiskiem. Tego też nauczyłem się podczas zajęć z logiki. Ujmując to kolokwialnie: czy mam pisać, że masło jest maślane? Jeżeli tej prostej zależności Pan nie rozumie i uparcie usiłuje mi wmówić, za kogo ja mam innych ludzi. Reasumując: raz daje Pan do zrozumienia, iż nie identyfikuje prostej zależności, a dwa autorytarnie usiłuje wejść w mój proces myślowy i stwierdza, coś czego ja nie. Jak zatem mam Pana ocenić?

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • Adaś musisz | 2018-05-11 16:27:43

  Adaś dasz radę , Bronś jest słaby , stary i zgorzkniały. Młodzi zagłosują na Ciebie

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • WSWB | 2018-05-11 15:59:49

  Ten artykuł powstał na zamówienie i ma skłócać opozycję. Nikt z FR nie autoryzował tych rewelacji.

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • | 2018-05-11 15:34:40

  Iskrzy na linii Bronś - Horbacz? Kto mógł taką bzdurę wymyślić? Komu by to było na rękę? TYLKO PiS i OR.

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • Olek | 2018-05-11 15:28:43

  Ola startuj w wyborach, zostań burmistrzem i wtedy sobie rozliczaj kogo chcesz. Ale panem Janem Bronsiem gęby sobie nie wycieraj.

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • OLA | 2018-05-11 15:25:56

  Hermes Trismegistos @ Jesli pytasz co ze Skrzypkiem, bo niby nie wiadomo, to znaczy że pojęcia nie masz. Kto kiedy kariere zaczynał nie ma znaczenia. Kto przeszedł na ciemna strone mocy musi ponieśc konsekwencje. I tego będziemy sie twardo trzymali. Ja nikogo nie starsze tylko uświadamiam ludziom że trzeba byc wiernym bo za niewiernośc przychodzi zawsze zapłata .

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • ??? | 2018-05-11 15:25:43

  gdzie jest DeDe???

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • VascoDaGamma | 2018-05-11 13:13:30

  Gdyby było tylko dwóch kandydatów: Janek i Adam, to moim zdaniem Adam wygrywa w cuglach. I dlatego zupełnie nie rozumiem oporów Adama przed samodzielnym startem. Na pewno pociągnie swoją listę i osiągnie dobry wynik. A to zawsze jest duża premia do tego, co może zdarzyć się w przyszłości.

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • wyborca | 2018-05-11 12:54:52

  Panie Krzysztofie, nie miałem zamiaru Pana ani poniżać ani obrażać. Przyznaję jednak, że chciałem być wobec Pana trochę złośliwy. Przepraszam. Ale niestety przyznaję rację Sokratesowi, że traktuje Pan wszystkich jak debili i uznaje Pan, że tylko Pan ma monopol na wiedzę. Oczywiście ma Pan prawo oceny, ale powinien Pan choć zaznaczyć, że to tylko jest Pana opinia a nie jedyne słuszne stanowisko.

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • ament | 2018-05-11 12:32:24

  Janek z ekipą już są gotowi do czystek na wielką skalę. Chęć wendety na nielojalnych w ich przekonaniu będzie o wiele większa niż ocena ich fachowości. Jeśli Horbacz pójdzie z Jankiem to weźmie współodpowiedzialność za wszystko co Janek i jego ludzie zrobią.

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • Sokrates | 2018-05-11 12:29:02

  Pisząc wcześniej "skądinąd inteligentny człowiek" chyba mnie poniosło. Przepraszam.

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • Hermes Trismegistos | 2018-05-11 12:22:00

  OLA - po wyborach oczywiście głowy polecą, a jak! Ale nie te. Jedna na pewno - Rybaka. Co do innych - Zarębski to jeden z najbardziej zaufanych ludzi Bronsia, na którym zawsze mógł polegać, więc dlaczego miałby pozbyć się tak dobrego współpracownika? Szczepanik, Świąder, Zasada, Rasała, Wieczorek - wszystkie panie rozpoczęły swoją karierę za Bronsia, a skoro Bronś na nie raz postawił, to postawi i drugi raz. Mąż artystki, drogowiec z SDM, to budowlaniec, a dobrych budowlańców Bronś szczególnie ceni. Jak i dobrych artystów. Nie ma strachu. Inna sprawa z Rybakiem - musi ponieść konsekwencje. Pozostaje pytanie, co ze Skrzypkiem?

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • Krzysztof A Kowalski | 2018-05-11 11:34:18

  A do tchórzliwego Internauty, któremu odwagi wystarczyło tylko na "wyborca": czy ja Pana poniżam? Nie. Dlaczego zatem Pan to czyni wobec mnie? Pisownia zwrotu grzecznościowego, gdy zwraca się bezpośrednio do danej osoby. Cóż: brak odwagi cywilnej, brak szacunku do drugiego człowieka, lęk przed siła własnych słów - czegóż można spodziewać się od takiej osoby?

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • Krzysztof A Kowalski | 2018-05-11 11:29:10

  Do tchórzliwego Internauty, ukrywającego się za (i to jest przykre) "Sokrates": Sokrates nie był tchórzem, szanował drugiego człowieka, a pisanie anonimowe jest wyrazem braku szacunku do drugiego człowieka. Ukrywanie się jest tu wyrazem strachu i wstydu wobec tego co się napisało. Sokrates jeżeli postawił tezę, to ją udowodnił. Tu tchórzliwy Internauta tego nie uczynił, bo tego nie potrafi. Kto wybierał panów J. Bronsia i M. Kołacińskiego, by piastowali urząd Burmistrza Oleśnicy? Jakie są efekty tych wyborów? Oleśnica była i jest bez wydziału promocji miasta. Jak popadały w ruinę, tak popadają nadal obiekty z listy Narodowego Instytutu Dziedzictwa ("Pod Blachą", "Czerwone koszary", a "Stary szpital" jest bez gwarancji bezpieczeństwa bakteriologicznego), jak nie potrafiono, tak nie potrafią władze samorządowe poprawnie współpracować z lokalnymi przedsiębiorcami, inwestycje jak dokonywano, tak nadal dokonuje się krótkowzrocznie i z punktu widzenia egoizmu decydenta ("Stary szpital" - zamiast obiektu hotelowo-gastronomiczno-usługowego przy Atolu), Oleśnica jak nie miała, tak nadal nie ma galerii wystawienniczej lokalnego produktu i twórców, koszmar w parkach, jednej zburzył "Dom na murze", a drugi cokół, jak była, tak nadal jest profanacja nagrobków przy ul. Matejki, jak nie potrafiono, tak i nie potrafią pozyskiwać inwestorów i znaczących partnerów gospodarczych (koncern WABCO i Politechnika Wrocławska), jak nie potrafiono, tak nadal nie potrafią tak współpracować z deweloperami, by zamiast blokowisk realizowali inwestycje przyjazne rodzinom zgodnie z aktualnymi, światowymi trendami i tak można tę listę jeszcze długo uzupełniać.

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • Dajta spokój | 2018-05-11 11:27:22

  Po mieście zaczynają krążyć już takie przedwyborcze farmazony, że pusty śmiech ogarnia chwilami. Niedługo dowiemy się, że szefem sali widowiskowej będzie ( z całym szacunkiem) Pan Zenek a ZBK Pan ( z całym szacunkiem) Pan Olek a MGK ( z całym szacunkiem) Pan Rysio.

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • RB | 2018-05-11 09:55:19

  Jeśli Adam Horbacz zdecyduje się popierać osobę, która jego ojca "ustrzeliła", to straci mój cały szacunek.

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • Sokrates | 2018-05-11 08:51:34

  Jak dobrze, że wyborcy, mieszkańcy Oleśnicy, są mądrzy i nie potrzebują niezbyt mądrych porad pana Krzysia Kowalskiego, żeby dokonać mądrych i dobrych dla miasta wyborów. Z drugiej strony to przykre, że skądinąd inteligentny człowiek, jakim jest pan Krzysiu, uważają całą społeczność Oleśnicy za debili, którzy nie potrafią właściwie oceniać rzeczywistości, i dokonywać mądrych wyborów. Przykre.

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • Kabaret | 2018-05-11 08:51:01

  Jak czytam niektóre komentarze to widzę, że głównym rozgrywającym i oczkiem w głowie kandydatów jest Roberto S. Jednak moim zdaniem są granice absurdu.

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • TomHagen | 2018-05-11 07:13:21

  Wszystkie te inwestycje sa MEGAKOSZTOCHŁONNE. Przynosza co roku wielkie dlugi. Od poczatku powstania. jeszcze 2 3 takie i miasto poszloby z torbami!

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • TomHagen | 2018-05-11 07:10:28

  "A jak ktoś pisze, że za poprzedniej osoby na stanowisku Burmistrza Oleśnicy - miasto było miastem inwestycji, to sugeruję, by z pełną świadomością przyjrzał się tym inwestycjom - wszystkie w efekcie końcowym okazały się bublami" Święte słowa. Kazda inwestycja sportowa to nieporozumienie . O cudzie zmiany wyroku nie wspomne bo wiele nie brakowalo bysmy 28 baniek za tego bubla dodatkowo zaplacili.

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • wyborca | 2018-05-11 07:03:20

  Szanowny panie Kowalski, nazwany przez pana tchórz, przypomina, że od następnej kadencji jej długość to 5 lat, a nie 4, jak pan pisze. Każdy, kto w stopniu choć dostatecznym interesuje się polityką, to wie. Poza tym nie wszystko można przeliczyć na pieniądze.

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • trampek from america | 2018-05-11 05:11:03

  And I wrote that you Cristof would be a perfect candidate. Go K.K. don't be chicken!

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • Krzysztof A Kowalski | 2018-05-11 01:17:41

  Autokorekta: Jeden z Internautów napisał, że pan Adam Horbacz ma intratną posadę, dającą możliwości awansu i znaczące dochody. Można postawić pytanie: czy gotów jest zrezygnować ze ścieżki kariery w koncernie na rzecz niższych zarobków i tylko czteroletniej przyszłości, po której będzie niepewność? Natomiast panowie J. Bronś i M. Kołaciński aż nadto udowodnili, iż nie potrafią być menedżerami Oleśnicy. A jak ktoś pisze, że za poprzedniej osoby na stanowisku Burmistrza Oleśnicy - miasto było miastem inwestycji, to sugeruję, by z pełną świadomością przyjrzał się tym inwestycjom - wszystkie w efekcie końcowym okazały się bublami.

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • Krzysztof A Kowalski | 2018-05-11 01:15:59

  Jeden z Internautów napisał, że pan Adam Horbacz ma intratną posadę, dającą możliwości awansu i znaczące dochody. Można postawić pytanie: czy gotów jest zrezygnować ze ścieżki kariery w koncernie na rzecz niższych zarobków i tylko czteroletniej przyszłości, po której będzie niepewność? Natomiast panowie J. Bronś i M. Kołaciński aż nadto udowodnili, iż nie potrafią być menedżerami Oleśnicy. A jak ktoś pisze, że za poprzedniej osoby na stanowisku Burmistrza Oleśnicy - miasto było miastem inwestycji, to sugeruję, by z pełną świadomością przyjrzał się tym inwestycją - wszystkie w efekcie końcowym okazały się bublami.

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • trampek from america | 2018-05-11 01:07:26

  Only Cristof Covalsky can make Olesnica great again!

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • Flawiusz | 2018-05-10 22:53:43

  Czyżby pan Adam zrozumiał że tym poparciem niweczy caly swoj dorobek? Jak moze sie przedstawiac jako alternatywa popierajac zużytego zgorzknialego polityka ? Zobaczymy

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • | 2018-05-10 22:07:38

  ADAM, MUSISZ!

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • | 2018-05-10 22:00:07

  ....na ktorym obecnie sie znajduje.na poprzednim byl ćwierć wieku. Naprawde wystarczy

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • gg | 2018-05-10 21:53:03

  Popieram burmistrza Jana Bronsia bo to jest odpowiedni kandydat i człowiek na to miejsce.

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • nie układom | 2018-05-10 21:46:03

  Oleśnica popiera Horbacza i tyle....

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • sherlock | 2018-05-10 21:16:02

  Konrad1 @ nie pudruj nie pudruj... listy ludzi do zmian sa już juz gotowe ... OLA w swej głupocie ujawnila częśc prawdy która jest tajemnica poliszynszyla . częśc bo zmiany będa głębsze . Jeśli z p. Sarna nie uda sie na v-ce to idzie na prezesa Atola. zaprzeczysz?

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • Lalamido | 2018-05-10 20:27:29

  Ola nie sprzedawaj zdechłych szczurów. MGK to twierdza nie do ruszenia dobra jak widać na każdą okazję. Swoją drogą ile to już lat prezesowania? Dla mnie P szok!

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • oleś | 2018-05-10 20:24:13

  Robert wiceburmistrzem ? chyba jak skończy studia z mniemanologii stosowanej.A ten gabinet cieni to można między bajki włożyć droga Olu. Nic z tego nie będzie. Tamten zestaw dawno się zużył.

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • Konrad1 | 2018-05-10 19:29:45

  @Ola - nikt nie poleci. Nie straszcie ludzi. Tylko pierwsze skrzypce.

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • wyborca | 2018-05-10 18:35:12

  @mimi, za młody jest Horbacz? To zobacz w jakim wieku twój idol, Jan Bronś, został burmistrzem.

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • | 2018-05-10 18:35:08

  Jeszcze pół roku do wyborów , a wy już stołki między siebie rozdajecie ?

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • mimi | 2018-05-10 17:55:52

  Burmistrz Jan Bronś i zastępca Robert Sarna przywrócą po prostu normalność i najlepszych ludzi na dyrektoròw. Tyle. Pan Horbacz jest za młody nieopierzony musi się jeszcze przy mistrzu Janie dużo uczyć.

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • OLA | 2018-05-10 17:03:08

  Do zwolnienia idzie też dyrektorka szostki . Ważą sie losy Zarebskiego i Wersa . Poleci też maz artystki z SDM. Przyjda nowi mocni kandydaci

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • mieszkańcy | 2018-05-10 16:17:54

  Oleśnica ma dość demagoga i aroganta , męczyła się 24 lata wystarczy ! NIGDY WIĘCEJ JANA BRONSIA !

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • | 2018-05-10 15:40:36

  Olesnica popiera burmistrza Jana Bronsia. Tyle

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • Krzysztof A Kowalski | 2018-05-10 15:18:41

  odnosząc się do tego, co napisał tchórz, ukrywający się za "wyborca": szanuję każdego człowieka, a tych, którzy szanują swoje słowa szczególnie. Proszę postawić te trzy osoby obok siebie i ocenić, czy każda z nich wierna jest słowom, deklaracjom? Moja ocena opiera się na konkretnych kontaktach z tymi osobami. Niestety nie jest to ocena pozytywna.

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • politolog | 2018-05-10 15:11:29

  Ci z PO to są jacyś bezmyślni. Najpierw wywalają z partii najlepszych swoich ludzi, którzy budują samodzielną formację pod nazwą Forum Rozwoju, a teraz jak wybory za pasem to nagle chcą razem iść do wyborów, i jeszcze się obrażają, że tamci chcą samodzielnie. A ponieważ nie potrafią zrozumieć własnej głupoty to szczują przeciw FR tekstami, że FR chce zbliżyć się do PiSu. Tu widać brak samodzielnego myślenia i działania tych ludzi z PO, którzy są właściwie kwiatkiem do kożucha Bronsia. FR popełniłoby fundamentalny błąd, gdyby wystartowało razem z PO i Bronsiem, bo nie tylko straciłoby swoją indywidualność, ale przede wszystkim swoją atrakcyjność - bo jej atrakcyjność polega na tym, że nie są PO ani nie są PS2018, że są nowym podmiotem, który może przyciągnąć właśnie tych wyborców, którzy nie chcą głosować na Oleśnicę Razem, ani na Bronsia, ani tym bardziej na Bronsiowych przydupasów z PO. Ale jeśli zdecydują się jednak na ten alians, to już za rok nikt nie będzie pamiętał, że było coś takiego w Oleśnicy jak FR.

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • Krzysztof A Kowalski | 2018-05-10 15:10:30

  Wyborcy, mieszkańcy Oleśnicy, powinni odwrócić postrzeganie kandydata na menedżera Oleśnicy i ustawić kryteria, czy też cechy jakimi powinna charakteryzować się osoba, mająca zarządzać miastem: miasto jest układem naczyń połączonych o różnej charakterystyce i, by ten układ dobrze funkcjonował trzeba mieć wiedzę, doświadczenie interdyscyplinarne: z zakresu ekonomii, a w szczególności z przedsiębiorczości, marketingu, zarządzania, podstaw prawnych oraz kultury, a także umiejętność utrzymywania poprawnych relacji z przedstawicielami biznesu, środowisk twórczych, mieszkańcami o różnym statusie itd., itd. Niestety zarówno pan Jan Bronś jak i pan Michał Kołaciński - w tych schematach się nie mieszczą.

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • wyborca | 2018-05-10 13:01:22

  Jeżeli pan Kowalski twierdzi, ze Horbacz ne ma doświadczenia w zarządzaniu w biznesie to ja już widzę jaki z niego znawca. A gdzie niby pracuje obecnie Horbacz? W smażalni placków? Przecież od dawna zajmuje poważne stanowisko menadżerskie w poważnej firmie. No nez jaj ludziska...

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • | 2018-05-10 12:42:23

  Na powrót i na zemstę. OLA jej częśc już zdradziła

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • | 2018-05-10 12:18:36

  Panie Kowalski nie chodzi o dobro miasta , ale ponowne dorwanie się do władzy. Układ liczy na powrót

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • Krzysztof A Kowalski | 2018-05-10 12:11:55

  Niestety problemem tego miasta jest to, iż żaden z wymienianych kandydatów nie nadaje się do bycia menedżerem z uwagi na braki w wiedzy przedmiotowej (zarządzanie biznesem, marketing, analiza makro-ekonomiczna, ekonomia), wszechstronności, potrzebnej do spójnego zarządzania miastem.

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • Krzysztof A Kowalski | 2018-05-10 12:05:18

  Jeżeli ktoś uważa, że pan Jan Bronś powinien ponownie zostać gospodarzem miasta, to ten ktoś z pewnością nie ma na uwadze dobra Oleśnicy. Piastując funkcję Burmistrza Oleśnicy pan Jan Bronś wykazał, iż czynił to nieporadnie i ze szkodą dla Oleśnicy - przykłady: nie było marketingu miejskiego - szczytem promocji Oleśnicy było zdjęcie tegoż pana w skórzanej kurtce i z papierową reklamówką Oleśnicy w dłoni, złe inwestycje - nie poprzedzone analizami marketingowymi, nie wykorzystał dla dobra miasta swoich obecności w międzynarodowych gremiach, koszmar kostki brukowej w rynku, upadek działalności kulturalnej (orkiestra, wydarzenia ponadregionalne), popadające w ruinę zabytki z listy Narodowego Instytutu Dziedzictwa, obłuda w temacie kładki nad torami i wiele, wiele innych negatywnych przykładów, na które zwracałem wielokrotnie uwagę - chociażby: dlaczego zniechęcono koncern WABCO do inwestowania w Oleśnicy?

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • | 2018-05-10 12:04:59

  ekipa leśnych dziadów idzie tylko po koryto, nic więcej ich nie interesuje

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • uff | 2018-05-10 12:02:27

  Tworzę je: radni powiatu oleśnickiego ???

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • OLA | 2018-05-10 11:52:31

  Jan Bronś burmistrzem Robert Sarna wiceburmistrzem Damian Siedlecki przewodniczącym Rady, Agata Szpiłyk - dyrektorem przywróconego MOKiSu, rzecznikiem Edyta Małys-NIczypor. Do zwolnienia Zasada Rasała Szczepanik Świąder - TAK BEDZIE JUŻ W LISTOPADZIE!!!! Żadne Forum i inne OR w tym nie przeszkodzą

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • wyborca | 2018-05-10 11:45:02

  Panorama tylko potwierdza zapędy PO i PS2018. Dlaczego to niby FR miało wejść na listy PO i PS2018? Tak właśnie sprawę stawiają te dwa ugrupowania. FR nie chciało wchodzić na ich listy, ale je z nimi współtworzyć. Tylko to się nie podobało PO i PS2018, bo chcieli mieć przystawkę. Jak na razie to FR ma większą siłę w radzie miasta i powiatu od PO oraz niewiele mniejszą od PS2018. Dlatego stawianie FR w roli chłopca na posyłki musiało się tak skończyć. I bardzo dobrze, że tak się skończyło.

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • Tereska Groteska | 2018-05-10 11:25:16

  Czarnym koniem wyborów będą Dziadek w Kapciach albo Augustus.

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • | 2018-05-10 11:16:50

  jak to co ma do zaoferowania PO i Janek , nową jakość w samorządzie - dr Siedleckiego , to jest ich atut :)

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • wyborca | 2018-05-10 11:04:48

  FR nie dało się wziąć pod but Jankowi jak PO i dlatego jest be. Dlatego tyle gorzkich słów o FR i to zapewne ze środowiska Janka i PO. Zapomnieli oni bardzo szybko, że do niedawna trwały rozmowy o wspólnym starcie. No ale jak chce się rządzić wszystkimi autorytarnie, to się później nie ma dziwić, że FR się wypina. Poza tym, co nowego ma do zaproponowania PS2018 i PO? Zelinkę, Czarneckiego, Pietrzaka z PS2018 i jedynego Sarnę z PO? No bez żartów...

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • dziadek w kapciach | 2018-05-10 10:36:23

  Janek wnuki bawić ! 5 kadencji, 20 lat, nie ma zawodu burmistrz. DOŚĆ! Uzależnienie od władzy to choroba, ale uleczalna w 2014 roku lekarstwo podane przez wyborców, widać potrzebna kolejna dawka na jesień 2018 .

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • hahaha | 2018-05-10 10:13:57

  PS2018 i Siedlecki to jest to !

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • OLA | 2018-05-10 10:10:25

  Forum to marka nieznana. PS 2018 ma uznana klasę zasługi, doświadczenie, wybitnych ludzi, znanych, no i silnego lidera . Forum nic nie znaczy samo. TYLKO Z PS I PO może coś osiągnąc. A jak nie, to nie nikt po nich płakał nie będzie!!

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • Kowalski | 2018-05-10 09:58:59

  PO i Bronś są już opcjami zużytymi, mówiąc delikatnie. Jeśli Forum Rozwoju pójdzie do wyborów z nimi wspólnie, to podzieli ich los. Kto wogóle chciałby na nich głosować jeśli okażą się mięczakami i frajerami niepotrafiącymi samodzielnie myśleć i działać?

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • Yaneck | 2018-05-10 09:45:41

  A Janek ciągle ma parcie do koryta...

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • | 2018-05-10 09:38:43

  czy Adam wybije sie na samodzielność? Wątpię

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • czarny Piotruś | 2018-05-10 09:30:20

  OBY! Hoirbacz to prawdziwa alternatywa dla Kołacińskiego. Bronś nia nie jest

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

Pozostaw pole puste:

Treść

Imię nazwisko / nick


Redakcja zastrzega sobie prawo zmian, skrótów bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie, naruszające jej prawa lub innych osób albo naruszające zasady współżycia społecznego.

Copyright © 2013 olesnica24.com