amazon

Tematy

Miasta

Serwisy

Sport i rekreacja

Dodaj komentarz | Wyślij zdjęcie lub film | Wydrukuj

Chcesz dostać pracę marzeń?

27.04.2018

wyświetleń: 151

W procesie rekrutacji nie brakuje okazji do popełnienia błędów dyskwalifikujących twoją kandydaturę. Jak ich uniknąć?

W pracy spędzasz co najmniej 30 procent każdej doby. A to wystarczający powód, by nie tracić czasu na posadzie, której nie lubisz i znaleźć bardziej satysfakcjonujące zajęcie. Dziś, w dobie coraz niższego bezrobocia i zorientowania na pracownika teoretycznie nie powinno to stanowić problemu. W rzeczywistości jednak nawet kandydaci z dużymi kwalifikacjami miewają problemy z tym, by swoją ofertą zainteresować pracodawców.

Najczęściej odpowiadają za to nie niskie kompetencje, a błędy popełniane na etapie rekrutacji. Szczęśliwie zwykle nie są one zbyt poważne i wystarczy odrobina wiedzy, by ich uniknąć. O jakie błędy chodzi? Co może przekreślić twoją kandydaturę w oczach potencjalnego pracodawcy?


CV i LM: błędy, kłamstwa, niestaranność

CV i list motywacyjny to twoja wizytówka w pierwszych kontaktach z pracodawcą. O tym, że muszą być przygotowane ze starannością i nie zawierać błędów merytorycznych, ortograficznych i edycyjnych, nikomu nie musimy przypominać.

Równie dużym problemem może okazać się zbyt wymyślne CV: Kandydaci przygotowują CV na wiele sposobów i niewątpliwie im bardziej dopracowana aplikacja, tym większe robi wrażenie. Pamiętajmy jednak, by nie eksperymentować z formatami i stosować standardowe fonty, w przeciwnym razie może się okazać, że plik źle wyświetli się pracodawcy, który wówczas zapewne nie będzie zabiegał o prawidłowy dokument, tylko odrzuci aplikację. – radzi Patrycja, specjalista z serwisu Aplikuj.pl.

Mimo że powszechnie potępiamy kłamstwa w dokumentach aplikacyjnych, nadal nie brakuje osób, które by zwiększyć swoje szanse na otrzymanie posady, nieco „podkręcają” swoje kwalifikacje. Takie pomysły powinieneś od razu odrzucić, bo prawda prędzej czy później wyjdzie na jaw.


Czy ta oferta na pewno jest dla ciebie?

W ogłoszeniach pracodawcy zwykle precyzyjnie określają swoje wymagania. Nie masz powodu sadzić, że firma, do której aplikujesz zrobi dla ciebie wyjątek i zrezygnuje z kierunkowego wykształcenia, określonego doświadczenia lub kluczowych umiejętności. Wysyłanie odpowiedzi do pracodawców, których wymagań nie spełniasz, jest zwykłą stratą czasu – tak twojego, jak i rekruterów z danej firmy.


Jak napisać maila? Tych błędów unikaj

Masz już dobre CV i znalazłeś ogłoszenie, które jest dopasowane do twoich kwalifikacji oraz oczekiwań. Pora przesłać aplikację. Jeśli pracodawca udostępnił formularz rekrutacyjny, sprawa jest prosta – wystarczy go wypełnić. Wszystko jednak komplikuje się, jeśli w odpowiedzi na ogłoszenie musisz przesłać maila. To czynność z pozoru banalnie prosta, jednak nietrudno przy tym o błędy, które mogą przekreślić twoje szanse na otrzymanie posady.

Na samym początku sprawdź, czy pracodawca nie wymaga określonego tytułu wiadomości. W takich sytuacjach nie warto silić się na oryginalność, bo twój mail po prostu nie trafi do odpowiedniego folderu i nie zostanie przeczytany. Równie ważna jest treść maila – pod żadnym pozorem nie pozostawiaj jej pustej, zadowalając się załączonymi dokumentami. Jeśli przesyłasz list motywacyjny, ogranicz się jednak tylko do grzecznościowych zwrotów.


Zaproszenie na rozmowę. Co dalej?

Odpowiedź potencjalnego pracodawcy to zwykle dopiero połowa sukcesu. O tym, kto otrzyma posadę, decydują kolejne części procesu rekrutacji. W artykule Wieloetapowa rekrutacja na stanowisko pracy autor przedstawia krok po kroku możliwe rozwiązania stosowane przez firmy. Znajdziesz tam też dodatkowe wskazówki, jak dobrze wypaść na rozmowie kwalifikacyjnej i jakich błędów należy unikać, by rekruterzy spojrzeli na twoją kandydaturę przychylnym okiem.

 


autor: materiał zewnętrznypowrót ›

Zobacz także

Top 5 wskazówek co do day tradingu

W świecie biznesu często mawia się, że ilu jest inwestorów na rynku, tyle też jest strateg...

Okresowy przegląd domu jednorodzinnego

Bezpieczny i zadbany dom to dom, który należy poddawać okresowym przeglądom. Za brak przeg...

ReklamaKomentarze

Pozostaw pole puste:

Treść

Imię nazwisko / nick


Redakcja zastrzega sobie prawo zmian, skrótów bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie, naruszające jej prawa lub innych osób albo naruszające zasady współżycia społecznego.

Copyright © 2013 olesnica24.com