amazon

Tematy

Miasta

Serwisy

Sport i rekreacja

Dodaj komentarz | Wyślij zdjęcie lub film | Wydrukuj

5 rzeczy, które poprawią komfort pracy

23.04.2018

wyświetleń: 304

Komfort pracy bezpośrednio przekłada się na jej efektywność oraz skuteczność. Nie da się ukryć - pracownik przemęczony czy wręcz przebywający na zwolnieniu chorobowym to również dodatkowe obciążenie dla pracodawcy. Jak zatem poprawić jakość stanowiska pracy?

Wyniki raportu „Praca, moc, energia w polskich firmach” (2017) nie nastrajają optymistycznie. Dowodzą, że pracownicy dużych polskich przedsiębiorstw są przemęczeni, mają słabą kondycję fizyczną, a efektywność ich pracy pozostawia wiele do życzenia. Aż 80% badanych pracuje, nie zmieniając praktycznie pozycji ciała, z czego połowa odczuwa dyskomfort fizyczny w postaci bólu karku, szyi i nóg. Warto też zauważyć, że 1/3 respondentów przyznało, że w związku z odczuwanym zmęczeniem wykonuje swoją pracę nieefektywnie. Odpowiedzią na ten problem jest poprawa komfortu pracy, opierająca się na takim zaaranżowaniu przestrzeni biurowej, aby maksymalnie dopasować ją do faktycznych potrzeb pracowników.


Ergonomiczne krzesło

Jeśli przez minimum 8 godzin dziennie wykonuje się pracę biurową przy jednym, przypisanym do konkretnego pracownika stanowisku, wówczas podstawą komfortowego wyposażenia tego stanowiska jest ergonomiczne krzesło biurowe z możliwością regulacji wysokości siedziska. Oczywiście, im więcej udogodnień prezentuje dany model, tym wyższy jest komfort jego użytkowania. Krzesła do biura, oferowane na przykład przez firmę AJ Produkty, wyposażone są nie tylko w wygodne, regulowane zagłówki i podłokietniki, ale również w mechanizm multisynchroniczny. Sprawia on, że siedzisko i oparcie podążają za ruchami ciała, dzięki czemu pracownik podczas siedzenia porusza się w miarę swobodnie, co z kolei poprawia krążenie krwi. Mechanizm ten można dodatkowo zablokować w pięciu pozycjach. Alternatywą dla krzeseł biurowych są nowoczesne taborety, ze względu na kształt siedziska nazywane krzesłami siodłowymi. Wyposażone są one w możliwość regulowania szerokości siedziska i kąta jego nachylenia. Oryginalnym wynalazkiem są stołki balansujące, które stymulują mięśnie pleców i w ten sposób pomagają uzyskać naturalną, zdrową pozycję podczas siedzenia.


Regulowane biurko

Wielogodzinne przebywanie w nienaturalnej dla ludzkiego organizmu pozycji siedzącej jest przyczyną problemów z kręgosłupem, bólów barków, karku i szyi, negatywnie wpływa też na krążenie krwi. Projektanci postanowili zatem zmienić podejście do biurek i sposobu pracy przy nich. Nowoczesne, elektrycznie regulowane biurka nie tylko pozwalają idealnie dopasować wysokość blatu do potrzeb użytkownika, lecz także umożliwiają pracę w pozycji stojącej.


Mata pod krzesło

Możliwość zmiany pozycji pracy z siedzącej na stojącą to jedno, a komfort pozostawania w pozycji stojącej, to co innego. Trzeba bowiem pamiętać, że oprócz pozycji pracy liczy się również twardość podłoża. Biurowe maty podłogowe proponowane przez AJ Produkty zostały zaprojektowane tak, by zapobiegać bólom i przeciążeniu pleców podczas pracy na stojąco. Wykonane z miękkiego tworzywa maty zapewniają sprężystą powierzchnię, a także podparcie dla stóp, co przekłada się na stan kolan i pleców. Dodatkowo maty takie chronią podłogę przed porysowaniem, gdy wracamy do pracy w pozycji siedzącej.


Panele akustyczne

Wyciszenie pomieszczenia czy też najbliższej przestrzeni wokół biurka sprzyja pracy w skupieniu. Tutaj nieocenione okazują się filcowe panele dźwiękoszczelne oraz podłogowe lub biurkowe ścianki akustyczne, zapewniające nie tylko doskonałą redukcję dźwięków, lecz także pozwalające na wprowadzenie odrobiny prywatności.


Akcent roślinny

Rośliny w pomieszczeniu oczyszczają powietrze, koją wzrok i pomagają się zrelaksować. Najnowszy trend w aranżacji przestrzeni biurowych, biophilic design, oznacza powrót wprowadza żywych roślin do wnętrz biurowych; co więcej, robi to w wersji „maksi”, umieszczając całe kaskady zieleni na przykład w przesuwnych ściankach działowych. W takich warunkach aż się chce pracować.

Komfort pracy to nie tylko przyjazna atmosfera, lecz także wyposażenie, z którego korzystamy. Wygodne, dopasowane do naszych potrzeb meble i odrobina zieleni – to pierwszy krok do tego, by pracować lepiej i skuteczniej.

 


autor: materiał zewnętrznypowrót ›

Zobacz także

Top 5 wskazówek co do day tradingu

W świecie biznesu często mawia się, że ilu jest inwestorów na rynku, tyle też jest strateg...

Okresowy przegląd domu jednorodzinnego

Bezpieczny i zadbany dom to dom, który należy poddawać okresowym przeglądom. Za brak przeg...

ReklamaKomentarze

Pozostaw pole puste:

Treść

Imię nazwisko / nick


Redakcja zastrzega sobie prawo zmian, skrótów bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie, naruszające jej prawa lub innych osób albo naruszające zasady współżycia społecznego.

Copyright © 2013 olesnica24.com