amazon

Tematy

Miasta

Serwisy

Wiadomości

Dodaj komentarz | Wyślij zdjęcie lub film | Wydrukuj

6 milionów dla OSP

18.04.2018

wyświetleń: 532

6 milionów dla OSP

fot. www.duw.pl/

6 mln z Ministerstwa Sprawiedliwości dla OSP na Dolnym Śląsku. Środki dostaną też nasze gminy
 
Trwa ogólnopolski program uruchomiony przez Ministerstwo Sprawiedliwości. W jego ramach do ochotniczych straży pożarnych w całym kraju trafi nowoczesny sprzęt ratowniczy o łącznej wartości ponad 100 milionów złotych.
 
Zreformowany Fundusz Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej – Fundusz Sprawiedliwości, którego dysponentem jest minister Ziobro, działa od września 2017 r. Fundusz rozporządza pieniędzmi zasądzanymi od sprawców przestępstw. Zmiany ustawowe pozwoliły na poszerzenie katalogu organizacji, które dzięki wsparciu Funduszu Sprawiedliwości będą mogły pomagać poszkodowanym. Tak, aby rzeczywista pomoc dotarła do jak największej grupy potrzebujących.
 
Do samorządów województwa dolnośląskiego trafi kwota 6 mln złotych. Wsparcie dla strażaków z OSP na naszym terenie przyznano gminom: Oleśnica, Syców, Dziadowa Kłoda, Międzybórz, Twardogóra, Bierutów i Dobroszyce. Do każdej z tych jednostek ma trafić podstawowa torba ratownicza R1 z najnowocześniejszym wyposażeniem do udzielenia pomocy ofiarom wypadków. Koszt takiej torby to od 6 do 8 tys. zł.
 
Dodajmy, że koordynatorem tego zadania Funduszu Sprawiedliwości w województwie dolnośląskim jest minister Beata Kempa. 

autor: (OAI)powrót ›

Zobacz także

Nie żyje dyrektorka szkoły

Tragiczna wiadomość: dyrektorka Szkoły Podstawowej we Wszechświętem Iwona Noworycka nie żyje! ...

Zatrucie Skoryni

Wszystko wskazuje na to, że to Ilpea wypuściła do rzeki Skorynia substancję ropopochodną... ... ...

ReklamaKomentarze (1)

Pozostaw pole puste:

Treść

Imię nazwisko / nick


Redakcja zastrzega sobie prawo zmian, skrótów bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie, naruszające jej prawa lub innych osób albo naruszające zasady współżycia społecznego.

Copyright © 2013 olesnica24.com