cracovia

Tematy

Miasta

Serwisy

Wiadomości

Dodaj komentarz | Wyślij zdjęcie lub film | Wydrukuj

Puk, puk, tu "wodociągi"

17.04.2018

wyświetleń: 296

Podali się za pracowników wodociągów. Kazali lokatorce odkręcić wodę. W tym czasie ją okradli

Sprawcy, podając się za pracowników wodociągów, poinformowali lokatorkę o awarii sieci wodnej i potrzebie sprawdzenia stanu instalacji wodnej w mieszkaniach. Po wpuszczeniu do środka poprosili lokatorkę o odkręcenie wody i obserwowanie strumienia wody przez kilka minut. W tym czasie ukradli z mieszkań gotówkę, po czym oddalili się.

Do takiej zuchwałej kradzieży doszło niedawno w Oleśnicy.

APEL POLICJI

Każdego dnia w Polsce złodzieje i oszuści podejmują próby dokonania kradzieży mieszkaniowych metodą „na legendę”. Polega ona na tym, że złodziej przedstawia się jako przedstawiciel lub pracownik jakieś instytucji lub przedsiębiorstwa (np. administracji, ZUS-u, gazowni, wodociągów, firmy energetycznej, PCK, fundacji), oferuje do sprzedaży różnego rodzaju artykuły lub po prostu prosi o wodę lub jedzenie. Celem złodzieja jest wejście do mieszkania i odwrócenie uwagi lokatora aby w tym czasie złodziej lub towarzyszące mu osoby mogły splądrować mieszkanie.

Niestety, wiele tego typu zdarzeń kończy się utratą gotówki, biżuterii i innych cennych rzeczy. Łupem złodziei padają czasem oszczędności całego życia pokrzywdzonych. Sprawcy tych przestępstw to bezwzględne osoby, okradające najczęściej starszych ludzi oraz samotnie zamieszkujące osoby. Przestępcy wykorzystują „dobre serce” starszych osób i żerują na ich zaufaniu.

Pamiętajmy o ograniczonym zaufaniu do obcych.

Nie wpuszczajmy nieznajomych do mieszkań, jeżeli nie znamy celu ich wizyty. Jeżeli pojawi się u nas przedstawiciel jakiejkolwiek instytucji, bez otwierania drzwi sprawdźmy telefonicznie, czy był do nas kierowany. Ponadto zadbajmy o to aby nie być samemu w mieszkaniu podczas wizyty nieznajomych osób podających się za pracowników jakiegoś przedsiębiorstwa. Jeśli zamieszkujemy samotnie – zaprośmy do mieszkania sąsiada.

Po zakończonej wizycie nieznajomego pracownika możemy towarzyszyć sąsiadowi podczas kontroli w jego mieszkaniu. Każdy, kto ma do czynienia z opisywanym sposobem działania przestępców, powinien natychmiast skontaktować się z najbliższą jednostką Policji pod numerem alarmowym 997 lub 112.  Prosimy również o przekazanie powyższych porad i informacji swoim bliskim – starszym lub samotnie zamieszkującym osobom.


autor: (OAI)powrót ›

Zobacz także

Policjant bił, bił, bił

...to tytuł reportażu Małgorzaty Pietkiewicz z "Interwencji" w Polsacie. Emisja za nami...

Śmiertelne uderzenie

Z impetem wbili się w mur... Na miejscu zginął 22-letni mieszkaniec gminy Twardogóra ...

ReklamaKomentarze

Pozostaw pole puste:

Treść

Imię nazwisko / nick


Redakcja zastrzega sobie prawo zmian, skrótów bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie, naruszające jej prawa lub innych osób albo naruszające zasady współżycia społecznego.

Copyright © 2013 olesnica24.com