amazon

Tematy

Miasta

Serwisy

Wideo

Dodaj komentarz | Wyślij zdjęcie lub film | Wydrukuj

Posłuchajcie Open Fire

08.04.2018

wyświetleń: 419

Pamiętacie ten zespół heavy metal? Jego wokalistą i liderem był Mariusz Sobiela z Oleśnicy

Open Fire to zespół muzyczny, wykonujący heavy metal, który powstał w 1985 roku we Wrocławiu. Jego liderem i wokalistą był Mariusz Sobiela, absolwent I LO, dzisiaj prywatny przedsiębiorca (na zdjęciu numer 1; na zdjęciu numer 2 - w środku).

"Grupa Open Fire powstała w listopadzie 1985 roku we Wrocławiu. W skład zespołu weszli: Mariusz Sobiela (wokal), Maciej Różycki (gitara), Edmund Musser (gitara), Krzysztof Majdziak (gitara basowa) oraz Bronisław Musser (perkusja). W czerwcu 1986 roku muzycy zarejestrowali kasetę demo zatytułowaną Open Fire. Kompozycje zostały zarejestrowane pod patronatem Dzielnicowego Domu Kultury Wrocław - Krzyki w studiu Akademickiego Radia "Wrocław". Wkrótce grupa dała pierwszy koncert poprzedzając zespół Kat. Pod koniec roku Open Fire wziął udział w eliminacjach do festiwalu Metalmania '87. Grupa została zakwalifikowana do występu w drugim dniu imprezy.

Na początku 1987 roku zespół opuścił Musserowie, w ich miejsce dołączyli gitarzysta Janusz Kowalczyk i perkusista Wojciech Zabiłowicz. W międzyczasie kwintet został wyróżnionych przez słuchaczy audycji heavymetalowej Muzyka Młodych emitowanej na antenie PR 2 Polskiego Radia. W marcu, także 1987 roku zespół zarejestrował drugie demo pt. Lwy Ognia. Natomiast w kwietniu Open Fire wystąpił na Metalmanii. Następnie w warszawskim Izabelin Studio grupa nagrała materiał na debiutancki album. Wydanie płyty początkowo zaplanowała wytwórnia Klub Płytowy Razem, jednakże z nieznanych przyczyn nigdy się nie ukazała. Pod koniec roku skład opuścili Różycki, Kowalczyk i Majdziak. Nowymi członkami grupy zostali gitarzyści Robert Borowiecki i Maciej Godzik oraz basista Grzegorz Zarzycki. Na początku 1989 roku grupa nagrała trzecie demo. Tego samego roku muzycy wystąpili ponownie na festiwalu Metalmania. Na początku 1990 roku grupa została rozwiązana. W latach późniejszych Mariusz Sobiela bezskutecznie próbował wznowić działalność Open Fire" (źródło: Wikipedia).
 
Jedyny album formacji, zatytułowany "Lwy Ognia", zarejestrowany w 1987 roku, ukazał się dopiero 21 stycznia 2013 roku (premiera handlowa) za sprawą reaktywowanego Klubu Płytowego Razem. Niemiecki zespół heavymetalowy Metal Inquisitor nagrał interpretację utworu Open Fire pt. "Twardy jak skała".
 
Posłuchajmy go w oryginalnej wersji. Jeden z internautów ocenił zespół tak: "Słucham któryś utwór z rzędu i nie wierzę, że w tym czasie w Oleśnicy tak wymiatali :) ":
 
 

 


autor: (rpr)powrót ›

Zobacz także

Powyborczy blues z burmistrzem

Na udanym muzycznym wieczorze w Garden bawił się nie tylko nowy burmistrz Michał Kołaciński ...

Burmistrz-elekt się bawi

To była pierwsza zabawa twardogórskich emerytów z nowym burmistrzem Potyrałą..... ...

ReklamaKomentarze (1)

Pozostaw pole puste:

Treść

Imię nazwisko / nick


Redakcja zastrzega sobie prawo zmian, skrótów bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie, naruszające jej prawa lub innych osób albo naruszające zasady współżycia społecznego.

Copyright © 2013 olesnica24.com