cracovia

Tematy

Miasta

Serwisy

Wiadomości

Dodaj komentarz | Wyślij zdjęcie lub film | Wydrukuj

Radni na wycieczce

03.04.2018

wyświetleń: 395

Zwiedali Panorame Racławicką, uczestniczyli w lekcji muzealnej, odwiedzili też kręgielnię...

Członkowie Młodzieżowej Rady Miasta Oleśnicy uczestniczyli w wycieczce do Wrocławia. Organizatorami wyjazdu byli Zespół Oświaty Samorządowej i burmistrz Oleśnicy Michał Kołaciński , a także opiekun Rady Beata Rubaszewska .

Oto relacja mlodych radnych:

"Początek naszej podróży rozpoczęliśmy od perły Dolnego Śląska – Panoramy Racławickiej. Uczestniczyliśmy w lekcji muzealnej , podczas której poznaliśmy zarówno autorów , jak i historię tego wspaniałego dzieła. Dowiedzieliśmy się jak ważną postacią był Tadeusz Kościuszko, jak również poznaliśmy przebieg najważniejszej bitwy powstania Kościuszkowskiego – bitwy pod Racławicami.

Następnie nasze kroki skierowaliśmy do Urzędu Marszałkowskiego, aby tam zapoznać się z zasadami działalności sejmiku wojewódzkiego .

Uczestniczyliśmy również w wykładzie na temat samorządności i samorządu terytorialnego. Niektórzy poczuli się jak przyszli radni pozując do zdjęć na sali obrad.

Muzeum Narodowe również wywołało na nas wrażenie, a w szczególności sztuka z okresu XVII – XVIII wiek.

Po uczcie duchowej nastąpił czas na odrobinę zabawy. Kręgielnia w Skytowerze stała się miejscem naszej rywalizacji drużynowej i zarazem fantastycznym sposobem na jeszcze lepsze poznanie swoich kolegów i koleżanek. Emocji nie brakowało.

Podobnie było w Parku trampolin, gdzie po krótkiej rozgrzewce ćwiczyliśmy salta, piruety i inne akrobacje na trampolinach. Zmęczeni , ale pełni pozytywnej energii powróciliśmy do Oleśnicy w godzinach wieczornych".


autor: (OAI)powrót ›

Zobacz także

Nowej władzy manifest wiary

Infułat Władysław Ozimek powiedział: Władza jest od Boga, dana przez wybór ludzi..... ...

Nowy wiceburmistrz czy skarbnik?

Jakie zmiany personalne szykują się w Urzędzie Miasta Oleśnica i - szerzej - w całym samorządzie?...

ReklamaKomentarze

Pozostaw pole puste:

Treść

Imię nazwisko / nick


Redakcja zastrzega sobie prawo zmian, skrótów bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie, naruszające jej prawa lub innych osób albo naruszające zasady współżycia społecznego.

Copyright © 2013 olesnica24.com