cracovia

Tematy

Miasta

Serwisy

Wiadomości

Dodaj komentarz | Wyślij zdjęcie lub film | Wydrukuj

My nie odczuliśmy tej zmiany

30.03.2018

wyświetleń: 909

Piotr Pawłowski wypowiada się dla TVN-u

Piotr Pawłowski wypowiada się dla TVN-u fot. Krzysztof Dziedzic

My nie odczuliśmy zmiany - tak TVN zatytułował oleśnicką część materiału o straży miejskiej...

"W Oleśnicy miejskie patrole zniknęły trzy lata temu. Dziś część radnych, która była za zamknięciem straży, bije się w piersi.

- Mimo, że czasem była upierdliwa, że egzekwowała to prawo, ale utrzymywała porządek - podkreślił Grzegorz Żyła, radny miasta.

Jak stwierdził jednak mieszkaniec Oleśnicy, Ryszard Siwecki, "policja też chodzi po mieście na pieszo". - Nie widzę różnicy - zaznaczył.

Piotr Pawłowski, radny Oleśnicy argumentował, że "policja nie zapewnia takiego porządku, jaki zapewniała straż miejska wówczas, kiedy funkcjonowała". - Część ludzi zawsze będzie narzekać, część będzie chwalić. Ale my nie odczuliśmy tej zmiany - ocenił pan Siwecki".

To fragment reportażu TVN o strażach miejskich, który został już wyemitowany na antenie. Stacja kręciła materiał wczoraj w oleśnickim ratuszu.

Nagrała też wypowiedzi zwolenników likwidacji straży - radnych Adama Wójcika i Pawła Bielańskiego. One jednak się na antenie nie ukazały. 

Ideą przewodnia reportażu był fakt, że w ciągu tylko ostatnich pięciu lat miasta zdecydowały się na likwidację ponad 60 straży miejskich i gminnych. I to pewnie nie koniec. Większa część materiału dotyczyła likwidacji jednej z najstarszych straży miejskich - w śląskim Sławkowie.


autor: (OAI)powrót ›

Zobacz także

Para prezydencka na ślubie (ZDJĘCIA)

Prezydent Andrzej Duda i Pierwsza Dama przyjechali do Sycowa na ślub córki Beaty Kempy.......

Zginął wspaniały sportowiec

Znakomity piłkarz, reprezentant Lotnika, Wiwy i Gawina, zginął dzisiaj w wypadku w Jonasie... ...

ReklamaKomentarze (13)

Pozostaw pole puste:

Treść

Imię nazwisko / nick


Redakcja zastrzega sobie prawo zmian, skrótów bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie, naruszające jej prawa lub innych osób albo naruszające zasady współżycia społecznego.

Copyright © 2013 olesnica24.com