cracovia

Tematy

Miasta

Serwisy

Wiadomości

Dodaj komentarz | Wyślij zdjęcie lub film | Wydrukuj

Szykują boiska mimo spóźnionej wiosny

30.03.2018

wyświetleń: 727

Dzisiejszy zabieg areacji na boisku treningowym przy Brzozowej

Dzisiejszy zabieg areacji na boisku treningowym przy Brzozowej

Wegetacje trawy dopiero rusza, a już jutro boisko musi być gotowe na pierwszy mecz Pogoni....

Przedłużające się niskie temperatury utrudniają przygotowanie boisk piłkarskich. Z problemem tym borykają się zarządcy boisk niemal w całym kraju. Atol wykorzystuje "okno" pogodowe do wykonania pierwszych wiosennych zabiegów pielęgnacyjno - regenerujących swoich boisk. Spółka odpowiada za płytę główną na stadionie miejskim przy Brzozowej 5 oraz za dwa boiska treningowe przy Brzozowej 8.

- Na boiskach wykonaliśmy dwa najważniejszych pozimowe  zabiegi tj. wertykulacje oraz aerację. Wertykulacja jest to zabieg, który pozwala usunąć obumarłe szczątki traw z darni, które w okresie zimowym, stworzyły filcowatą, mocno zbitą pokrywę. Pokrywa taka wpływa negatywnie na wzrost i rozwój młodej trawy. Drugim niezwykle ważnym zabiegiem, który dziś wykonujemy, jest aeracja murawy, czyli jej napowietrzenie. Dzięki temu zabiegowi poprawiamy wymianę i gospodarkę gazami w glebie, a dodatkowo ma to też korzystny wpływ na przenikanie wody  w głąb gleby do systemu korzeniowego darni. Zostanie wysypany również specjalny nawóz do boisk piłkarskich  z odpowiednią dawką wolno uwalniającego się azotu, fosforu i potasu, magnezu - mówi olesnicy24.com Pawel Bielański, kierownik ds. technicznych w Atolu.

Tak naprawdę wegetacje trawy dopiero rusza, a już jutro boisko musi być gotowe na pierwszy ligowy mecz Pogoni. Wygląda na to, że zabrakło tygodnia słonecznej pogody z temperaturami powyżej 7-8 stopni, aby murawa była zielona.

Kolejne zabiegi regeneracyjne boisk zaplanowane są w kwietniu.
 


autor: (OAI)powrót ›

Zobacz także

Para prezydencka na ślubie (ZDJĘCIA)

Prezydent Andrzej Duda i Pierwsza Dama przyjechali do Sycowa na ślub córki Beaty Kempy.......

Zginął wspaniały sportowiec

Znakomity piłkarz, reprezentant Lotnika, Wiwy i Gawina, zginął dzisiaj w wypadku w Jonasie... ...

ReklamaKomentarze

Pozostaw pole puste:

Treść

Imię nazwisko / nick


Redakcja zastrzega sobie prawo zmian, skrótów bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie, naruszające jej prawa lub innych osób albo naruszające zasady współżycia społecznego.

Copyright © 2013 olesnica24.com