cracovia

Tematy

Miasta

Serwisy

Wiadomości

Dodaj komentarz | Wyślij zdjęcie lub film | Wydrukuj

Ugoda z Piaskiem

28.03.2018

wyświetleń: 888

Ugoda z Piaskiem

fot. http://www.biletix.com

Samorząd pozwał agencje reprezentującą artystę o zwrot wynagrodzenia za nieodbyty koncert...

"Gwiazdą wieczoru miał być Andrzej Piaseczny. Niestety, pogoda uległa nagle załamaniu. Artysta wykonał jedną piosenkę i spadł ulewny deszcz. Publiczność uciekała w popłochu, a koncert przerwano. W rozmowie z Panoramą burmistrz Jan Dżugaj zapewnił, że z Piaskiem uzgodniono, iż jego koncert odbędzie się w hali sportowej w Twardogórze późną jesienią lub na początku grudnia".

Tak Panorama Oleśnicka napisała w czerwcu 2013 roku.  

"Ostatnia gwiazda Andrzej Piaseczny z zespołem niestety krótko przebywał na scenie, gdyż silny huragan uniemożliwił przeprowadzenie koncertu. To wydarzenie bez precedensu, gdyż jeszcze nigdy w wieloletniej historii Dni Twardogóry nie został przerwany żaden koncert".

Tak z kolei informowała o tym incydencie oficjalna witryna miasta.

Minęła jesień, potem zima roku 2013. Minął kolejny rok. Koncert się nie odbył. Strony nie doszły do porozumienia i - jak ujawniła Panorama - ostatecznie gmina, którą kierował już burmistrz Zbigniew Potyrała, zdecydowała się iść do sądu. I pozwała agencję reprezentującą popularnego Piaska. Zażądała zwrotu zapłaconego artyscie honorarium w kwocie 43.050 zł.

Sprawę miał zbadać Sąd Rejonowy dla miasta stołecznego Warszawy. Ostatecznie jednak do otworzenia przewodu sądowego nie doszło, gdyż na trzecim posiedzeniu doszło do podpisania sądowej ugody. Strony zgodziły się na porozumienie, w myśl którego artysta zwrócił połowę honorarium, to jest 21.525 zł.

Piosenkarz się w sądzie nie pojawił. Agencję reprezentował pełnomocnik procesowy. Pieniądze wpłynęły do budżetu Twardogóry pod koniec 2017 roku.


autor: (rpr) , źródło: Panorama Oleśnickapowrót ›

Zobacz także

Nowej władzy manifest wiary

Infułat Władysław Ozimek powiedział: Władza jest od Boga, dana przez wybór ludzi..... ...

Nowy wiceburmistrz czy skarbnik?

Jakie zmiany personalne szykują się w Urzędzie Miasta Oleśnica i - szerzej - w całym samorządzie?...

ReklamaKomentarze (5)

 • | 2018-03-28 16:41:48

  Piosenka za 20 tysiecy ja pier............

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • | 2018-03-28 13:26:01

  Te nasze ośrodki kultury dają tak się robić w lolo, że ręce opadają. Często gęsto te "gwiazdy" stawiają takie warunki jakby się im w głowach poprzewracało. Zero szacunku dla publiczności, spóźnienia , zakazy etc. Panowie i panie od kultury to wy płacicie i wymagacie, a jak się komuś nie podoba ( z tzw. gwiazd) droga wolna. Przyjadą inni.

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • steffi | 2018-03-28 12:15:02

  Cały Potyrała. Tak lekką rączką podarował Piaskowi 22 000. To chyba najdroższy wykonawca. Za zaśpiewanie 1 piosenki 22 000 zł? Ciency ci prawnicy w Urzędzie, oj, ciency....

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • Edmund Kaleciński | 2018-03-28 12:03:24

  Autorze "z Paiskeim uzgodniono" ?

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • | 2018-03-28 11:51:08

  43.050 zł - nieźle........

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

Pozostaw pole puste:

Treść

Imię nazwisko / nick


Redakcja zastrzega sobie prawo zmian, skrótów bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie, naruszające jej prawa lub innych osób albo naruszające zasady współżycia społecznego.

Copyright © 2013 olesnica24.com