cracovia

Tematy

Miasta

Serwisy

Kultura i rozrywka

Dodaj komentarz | Wyślij zdjęcie lub film | Wydrukuj

„Impreza” w BiFK-u

16.03.2018

wyświetleń: 370

Tytułowa impreza to symbol czegoś, na co czekamy, za czym tęsknimy, o czym marzymy.....
 
Biblioteka i Forum Kultury w Oleśnicy zaprasza 26 marca o godzinie 19 do sali widowiskowej na premierę spektaklu „Impreza” w wykonaniu uczestników warsztatów aktorskich z Anną Rakowską.
 
Spektakl opiera się na tekście dramatu Sławomira Mrożka pt. „Zabawa”. Tytuł wiąże się z performensem, który rozegra się wokół spektaklu i będzie jego częścią. Zmiana tytułu ma na celu nakreślić bliższy nam współczesnym ludziom kontekst rozgrywanych wydarzeń.
 
Tytułowa impreza to symbol czegoś, na co czekamy, za czym tęsknimy, czego pragniemy, o czym marzymy. Wszystko, co rozegra się na scenie należy więc czytać dwupłaszczyznowo – linearnie i egzystencjalnie. 
 
Akcja dramatu jest tylko pretekstem, punktem zapalnym do wyrażenia tego, co głęboko skrywane, nienazwane, niewyrażone – marzeń, lęków, wspomnień, czyli całego bogactwa przeżyć i emocji bohaterów.
 
Tym samym spektakl realizuje ideę bliską reżyserce – Annie Rakowskiej, w myśl której najważniejszym elementem spektaklu jest człowiek, aktor. Historia jest w drugim planie. Scenografia ograniczona do minimum – kilkanaście krzeseł, dwa stoły. Rekwizytem – białe maski. Teatr jako spotkanie – aktor i widz. Oprócz tego połamiemy kilka ogólnie przyjętych zasad teatralnych;) Bo tworzenie teatru to poszukiwanie i badanie. Badanie granic i możliwości. Konstruowanie wciąż na nowo.
 
Wstęp wolny.

autor: (OAI)powrót ›

Zobacz także

Czy pan chrapie po bzykaniu?

"Panie Robercie, ma pan jakiś problem z ptaszkiem?” - zapytała aktorka pana Roberta ...

Mądrość nie oznacza inteligencji

Gagi, błazeńskie przejaskrawienia i zaskakujące zwroty akcji wywoływały żywiołowy śmiech widowni ...

ReklamaKomentarze

Pozostaw pole puste:

Treść

Imię nazwisko / nick


Redakcja zastrzega sobie prawo zmian, skrótów bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie, naruszające jej prawa lub innych osób albo naruszające zasady współżycia społecznego.

Copyright © 2013 olesnica24.com