cracovia

Tematy

Miasta

Serwisy

Wiadomości

Dodaj komentarz | Wyślij zdjęcie lub film | Wydrukuj

Zima trzyma

16.03.2018

wyświetleń: 429

W weekend opady śniegu i ujemne temperatury. Uważajmy na drogach, pamiętajmy o potrzebujących
 
Przed nami weekend, według zapowiedzi synoptyków, z silnymi opadami śniegu, marznącego deszczu i deszczu, które powodują, że nawierzchnia asfaltowa staje się mokra, śliska i pokryta rozjeżdżonym śniegiem, pod którym może znajdować się lód.
 
Zmieniająca się pogoda oznacza możliwość zaistnienia niebezpiecznych sytuacji. Zadbajmy wspólnie, aby zbliżający się weekend upłynął spokojnie i bezpiecznie, bez ofiar na naszych drogach. 
 
Aby zmniejszyć zagrożenia na drodze, kiedy warunki drogowe są niekorzystne, należy przede wszystkim dostosować prędkość jazdy do warunków panujących na drodze. Niestosowanie się do przepisów ruchu drogowego, nadmierna prędkość, jazda po alkoholu, niezachowanie bezpiecznej odległości między pojazdami, brawura, czy chwila nieuwagi mogą stać się przyczyną tragedii na drodze. Czasem kilka sekund decyduje o ludzkim życiu czy zdrowiu. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych uczestników ruchu drogowego.
 
Opady śniegu i ujemne temperaturyi w nocy stwarzać będzie potencjalne niebezpieczeństwo dla życia i zdrowia osób bezdomnych, w podeszłym wieku oraz samotnych. Pamiętajmy, nie bądźmy obojętni. Pomagajmy potrzebującym. Policyjna akcja Zima 2017/18 trwa.
 
Po raz kolejny policja apeluje o informowanie funkcjonariuszy o każdej zauważonej osobie leżącej lub siedzącej na ziemi, ławce, przystanku, czy też w altanie ogrodowej, która mogłaby być narażona na wyziębienie. Być może państwa pomoc przyczyni się do uratowania komuś życia. Informacje można przekazywać na numer telefonu pogotowia policyjnego 997 lub do najbliższej jednostki policji.
 
Pamiętajmy też, że zagrożenie utraty życia dotyczy w tym okresie także osób nietrzeźwych, przebywających na wolnym powietrzu, bądź w pomieszczeniach opuszczonych i nieogrzewanych.

autor: (OAI) , źródło: KPP Oleśnicapowrót ›

Zobacz także

Para prezydencka na ślubie (ZDJĘCIA)

Prezydent Andrzej Duda i Pierwsza Dama przyjechali do Sycowa na ślub córki Beaty Kempy.......

Zginął wspaniały sportowiec

Znakomity piłkarz, reprezentant Lotnika, Wiwy i Gawina, zginął dzisiaj w wypadku w Jonasie... ...

ReklamaKomentarze

Pozostaw pole puste:

Treść

Imię nazwisko / nick


Redakcja zastrzega sobie prawo zmian, skrótów bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie, naruszające jej prawa lub innych osób albo naruszające zasady współżycia społecznego.

Copyright © 2013 olesnica24.com