amazon

Tematy

Miasta

Serwisy

Wiadomości

Dodaj komentarz | Wyślij zdjęcie lub film | Wydrukuj

Znieważyli i zaatakowali policjantów

13.03.2018

wyświetleń: 450

Policjanci zatrzymali mężczyzn za znieważenie oraz naruszenie nietykalności.... 

W niedzielę, w godzinach wieczornych, patrol funkcjonariuszy Komisariatu Policji w Sycowie został skierowany do Międzyborza w związku z interwencją porządkową. Zgłaszający powiadomił o grupie osób agresywnie zachowujących się w rejonie sklepu.

 

- Na miejscu policjanci nie potwierdzili zgłoszenia i w celu zweryfikowania informacji udali się w pobliski rejon, by zlokalizować grupę osób. Sprawdzając okolicę, natknęli się na mężczyznę notowanego wcześniej przez policjantów i charakteryzującego się agresywnym zachowaniem. Policjanci podjęli próbę wylegitymowania mężczyzny, jednak znany już im 32-latek od razu zareagował agresją, wyzywał policjantów słowami powszechnie uznawanymi za obelżywe. Ponadto zaczął ich szarpać za umundurowanie. Do opisywanej interwencji dołączyło jeszcze dwóch znajomych legitymowanego, którzy początkowo przyglądali się czynnościom policjantów. Potem postanowili „stanąć w obronie” kolegi i dołączyli do obrażania funkcjonariuszy policji wraz z szarpaniem munduru, próbując w ten sposób zmusić policjantów do odstąpienia od interwencji - opowiada Aleksander Pieprzycka, oficer prasowa KPP Oleśnica.

.

Mężczyźni, pomimo wezwań do zachowania zgodnego z prawem, nie podporządkowali się poleceniom wydawanym przez policjantów. Zostali w tej sytuacji zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie. Podczas interwencji jeden z zatrzymanych zniszczył urządzenie do badania zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu, które funkcjonariusze próbowali użyć, jak również uszkodził radiowóz policyjny kopiąc w zderzak.

 

Zatrzymani to mieszkańcy powiatu oleśnickiego w wieku 22, 24 i 32 lat. Usłyszeli już zarzuty za popełnione czyny.

 

32-latek usłyszał zarzuty znieważenia policjantów, naruszenia ich nietykalności oraz zniszczenie mienia. Grozi mu kara do 5 lat więzienia. Pozostali mężczyźni usłyszeli zarzuty znieważenia i zmuszania policjantów do zaniechania czynności służbowych. Za te przestępstwa grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

 

 


autor: (OAI)powrót ›

Zobacz także

Policjant bił, bił, bił

...to tytuł reportażu Małgorzaty Pietkiewicz z "Interwencji" w Polsacie. Emisja za nami...

Śmiertelne uderzenie

Z impetem wbili się w mur... Na miejscu zginął 22-letni mieszkaniec gminy Twardogóra ...

ReklamaKomentarze

Pozostaw pole puste:

Treść

Imię nazwisko / nick


Redakcja zastrzega sobie prawo zmian, skrótów bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie, naruszające jej prawa lub innych osób albo naruszające zasady współżycia społecznego.

Copyright © 2013 olesnica24.com