amazon

Tematy

Miasta

Serwisy

Wiadomości

Dodaj komentarz | Wyślij zdjęcie lub film | Wydrukuj

Wyprawa na Kanary

13.03.2018

wyświetleń: 555

Gimnazjaliści z oleśnickiej Trójki pojechali do Puerto del Rosario na Wyspy Kanaryjskie.....

Od 23 lutego do 4 marca grupa 15 uczniów klasy 3A  z Gimnazjum nr 3 im. Podróżników i Odkrywców Polskich (obecnie SP3) wraz z opiekunkami - Moniką Kwiatek oraz Anną Boczkowską - gościła w Puerto del Rosario (Wyspy Kanaryjskie, Hiszpania).

Była to już druga wizyta polskich uczniów na Fuerteventurze, która odbyła się w ramach realizowanego przez szkołę projektu Erasmus+ „Pod wspólnym Europejskim Niebem”. Celem strategicznym projektu jest wyrównywanie szans młodzieży defaworyzowanej, znajdującej się w niekorzystnej sytuacji spowodowanej niepełnosprawnością. Projekt stworzyły i koordynują nauczycielki: Ewa Bobowska oraz Monika Kwiatek.

Podczas pobytu na wyspie uczniowie wraz ze swoimi hiszpańskimi partnerami m.in. uczestniczyli w warsztatach oraz integrowali się z młodzieżą niepełnosprawną z Aula Enclave, uczęszczającą do szkoły w IES Puerto del Rosario. Uczestnicy wyjazdu ćwiczyli - umiejętność posługiwania się językiem migowym, odczytywanie języka Braille'a oraz formy pomocy osobom niewidomym, niepełnosprawnym intelektualnie. Nie zabrakło również wspólnych hiszpańskich fiest i wycieczek edukacyjnych m.in. do Ogrodu Botanicznego w La Lajita, czy fabryki sera w Betancurii. Młodzież z Polski poznała tradycyjne kanaryjskie gry sportowe, nauczyła się przygotowywać hiszpańskie przysmaki.

Spotkanie z młodymi Kanaryjczykami oraz możliwość współpracy w grupie międzynarodowej były dużym przeżyciem dla uczestników wymiany. Wszystkie koszty związane z realizacją działań programowych oraz organizacją wymiany zostały pokryte dzięki uzyskanemu dofinansowaniu z programu Erasmus+.


autor: (OAI)powrót ›

Zobacz także

American dream swobodnego jeźdźca z Oleśnicy

Tylko w nowej Panoramie o niezwykłej podróży Sławomira Czerskiego, rzemieślnika ...

Piękny czas, rejsu czas, skończył się

To był rejs aż trzech pokoleń - dziadków, ojców i synów oraz córek......

ReklamaKomentarze

Pozostaw pole puste:

Treść

Imię nazwisko / nick


Redakcja zastrzega sobie prawo zmian, skrótów bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie, naruszające jej prawa lub innych osób albo naruszające zasady współżycia społecznego.

Copyright © 2013 olesnica24.com