amazon

Tematy

Miasta

Serwisy

Sport i rekreacja

Dodaj komentarz | Wyślij zdjęcie lub film | Wydrukuj

Co obniża wartość nieruchomości?

13.03.2018

wyświetleń: 467

Nie każdy zakup nieruchomości wiąże się ze zmianą miejsca zamieszkania. Często dom lub mieszkanie ma być po prostu inwestycją. Dlatego dobrze wiedzieć, co obniża wartość nieruchomości.


Dodatkowe koszty

Na to, że wartość nieruchomości jest niższa wpływ mają wszelkie dodatkowe koszty, jakie trzeba w związku z nią ponieść. Po pierwsze, jeśli lokal jest z rynku wtórnego i wymaga remontu, jego wartość będzie się obniżała proporcjonalnie do nakładów, które trzeba poczynić. Nieruchomości obciążone hipoteką także będą mniej warte, ponieważ ewentualny nabywca będzie mieć do spłaty dług. Do kosztów, które należy ponieść, należy także czynsz, im będzie wyższy, tym mniejsza atrakcyjność nieruchomości, a co za tym idzie - tym niższa wartość.


Położenie nieruchomości

Na wartość domu czy mieszkania, olbrzymi wpływ ma lokalizacja. Związana jest ona bowiem z wygodą. Im dalej od centrum, im więcej czasu należy poświęcić na dojazd na przykład do pracy lub z dziećmi do szkoły, tym bardziej zaniżona jest wartość nieruchomości. Znaczenie ma też bliskość punktów handlowych i usługowych, jednostek świadczących usługi medyczne, edukacyjne. Mniej warta będzie ta nieruchomość, która nie będzie mieć dobrego zaplecza.


Funkcjonalność korzystania

Mniej warte będą te nieruchomości, które mają niekorzystny rozkład pokoi. Nieatrakcyjne są pokoje przechodnie, niedające żadnej prywatności. Problem może także stanowić lokalizacja mieszkania po zacienionej stronie budynku, brak windy, udogodnień dla osób niepełnosprawnych czy młodych rodziców, którzy korzystają z wózków. Wartość nieruchomości obniża także niekomfortowe usytuowanie parkingu - zbyt odległe od budynku lub z utrudnionym wjazdem. Warto zwrócić na te kwestie szczególną uwagę, ponieważ, kupując mieszkanie ucieszymy się niższą ceną, po czym stwierdzimy, że korzystanie z lokalu stwarza wiele niedogodności. Co więcej, taka nieruchomość nie jest już tak dobrą inwestycją na przyszłość.

Godny polecenia jest portal Kataster360.pl. Zamieszczono na nim sporo interesujących artykułów, pozwalających wyrobić sobie lepszą opinię na temat tego jakie czynniki mają faktyczny wpływ na wartość nieruchomości. Portal jest dobrą bazą wiedzy o nieruchomościach i przyda się zarówno wszystkim właścicielom, jak i osobom zainteresowanym kupnem domu lub mieszkania.

 


autor: materiał zewnętrznypowrót ›

Zobacz także

Top 5 wskazówek co do day tradingu

W świecie biznesu często mawia się, że ilu jest inwestorów na rynku, tyle też jest strateg...

Okresowy przegląd domu jednorodzinnego

Bezpieczny i zadbany dom to dom, który należy poddawać okresowym przeglądom. Za brak przeg...

ReklamaKomentarze

Pozostaw pole puste:

Treść

Imię nazwisko / nick


Redakcja zastrzega sobie prawo zmian, skrótów bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie, naruszające jej prawa lub innych osób albo naruszające zasady współżycia społecznego.

Copyright © 2013 olesnica24.com