toyota

Tematy

Miasta

Serwisy

Wiadomości

Dodaj komentarz | Wyślij zdjęcie lub film | Wydrukuj

Uratował ją dzielnicowy

10.03.2018

wyświetleń: 512

Dzięki szybkiej reakcji dzielnicowego 91-letnia kobieta jest teraz pod właściwą opieką.......
 
Do dzielnicowego Leszka Stępnia trafiła sprawa zgłoszona przez zaniepokojonego członka rodziny, który miał trudności ze skontaktowaniem się z 91-letnią kobietą, mieszkającą wspólnie ze swoją córką. Sytuacja miała miejsce w jednej z miejscowości na terenie gminy Oleśnica.
 
Dzielnicowy udał się we wskazany adres. W mieszkaniu zastał 91-kobietę, która była schorowana i zaniedbana. W pomieszczeniu, w którym leżała, był bałagan i wszystko wskazywało na to, że kobieta nie otrzymuje należytej opieki od swojej córki. Policjant ustalił, że starsza kobieta przebywała wcześniej w placówce, w której miała odpowiednią opiekę, lecz została z niej zabrana ze względów finansowytch przez córkę. Ta jednak nie radziła sobie z opieką nad matką, nie dbała o jej podstawowe potrzeby i izolowała ją od pozostałych członków rodziny.
 
Dzielnicowy o swoich ustaleniach niezwłocznie powiadomił GOPS oraz pogotowie ratunkowe. Zespół pogotowia, który pojawił się na miejscu, zadecydował o przetransportowaniu 91-latki do szpitala, aby monitorować jej stan zdrowia.
 
Dzięki szybkiej reakcji funkcjonariusza i powiadomieniu o sytuacji innych instytucji 91-letnia kobieta obecnie znajduje się pod właściwą opieką w specjalistycznej placówce, gdzie zaspakajane są wszystkie jej potrzeby.
 
Po zakończeniu całej procedury związanej ze zmianą miejsca pobytu schorowanej kobiety na ręce komendanta powiatowego policji w Oleśnicy wpłynął list z podziękowaniami i gratulacjami za fachową pomoc, jakiej udzielił aspirant sztabowy Leszek Stępień. To funkcjonariusz z 22-letnim stażem. Dzielnicowym jest od 19 lat i cieszy się bardzo dobrą opinią wśród mieszkańców podlegającego mu rejonu.
 
****************************************************************
 
Bycie dzielnicowym to bardzo odpowiedzialna i trudna służba. Służba, która wymaga od policjantów wszechstronności i ogromnego zaangażowania. Policjant pierwszego kontaktu – tak przyjęło się mówić o dzielnicowych. W ich zainteresowaniu jest wszystko, co dzieje się na podległym terenie. 
 
Zbieranie informacji, spotkania, pogawędki z mieszkańcami, bystre oko i obchody – to codzienność dzielnicowego. Ta służba wymaga prawdziwego poświęcenia, znajomości wielu aktów prawnych, cierpliwości, życzliwości i dobrej kondycji.
 
Dzielnicowy powinien posiadać umiejętność nawiązywania kontaktów, wzbudzać zaufanie i być otwartym na drugiego człowieka. Jego praca nie należy do najłatwiejszych. Mieszkańcy zwracają się do dzielnicowego z przeróżnymi sprawami. Dla każdego proszącego o pomoc jego problem, mały czy duży, jest najważniejszy, dlatego dzielnicowy podchodzi do każdej sprawy z dużym zaangażowaniem.

 


autor: (OAI) , źródło: KPP Oleśnicapowrót ›

Zobacz także

Kempa na komendzie w Oleśnicy? (AKTUALIZACJA)

PO pyta, czy po naradzie w siedzibie PiS Kempa wieczorem udała się na komendę policji w Oleśnicy?...

Jest problem? Zadzwoń!

Przemoc domowa? Chuligaństwo? Zakłócanie ciszy nocnej? Problem? Dzwoń do dzielnicowego! ...

ReklamaKomentarze (2)

Pozostaw pole puste:

Treść

Imię nazwisko / nick


Redakcja zastrzega sobie prawo zmian, skrótów bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie, naruszające jej prawa lub innych osób albo naruszające zasady współżycia społecznego.

Copyright © 2013 olesnica24.com