cracovia

Tematy

Miasta

Serwisy

Wiadomości

Dodaj komentarz | Wyślij zdjęcie lub film | Wydrukuj

Radny załatwił

02.03.2018

wyświetleń: 1542

Radnemu Pawłowi Bielańskiemu kierowcy będą zawdzięczać ten prawoskręt i łatwiejszy wyjazd z osiedla
 
Radny Paweł Bielański z Oleśnicy Razem we wrześniu 2017 roku złożył wniosek do budżetu na rok 2018, który dotyczył wykonania prawoskrętu z ulicy Kopernika na Wojska Polskiego. Argumentował go tworzącymi się w tym miejscu zatorami. Faktycznie, to jest miejsce newralgiczne dla zmotoryzowanych mieszkańców Serbinowa. Zazwyczaj muszą to odstać kilka minut, bo ruch na dawnej ósemce jest zazwyczaj spory. Stoją w jednej kolumnie ci, którzy chcą jechać w lewo lub w prawo. Gdyby był dodatkowy pas dla jadących w prawo, w kierunku Spalic, auta szybciej opuszczałyby skrzyżowanie.
 
Dziś mamy pewność, że tak właśnie będzie. Rada Miasta zatwierdziła na lutowej sesji zmiany w budżecie na bieżący rok. Rozdysponowano nadwyżkę budżetową zgodnie ze wskazaniami burmistrza, którego jest to prerogatywą. Jednym z zaplanowanych wydatków jest przekazanie 100.000 zł powiatowi oleśnickiemu, który jest właścicielem drogi, na wykonanie prawoskrętu. Dyrektor Sekcji Dróg Miejskich Krzysztof Fink poinformował na sesji, że ulica Kopernika zostanie poszerzona o około 0,75 m, co wystarczy do wydzielenia dodatkowego pasa.
 
Dzięki udrożenieniu skrzyżowania, kierowcy z Serbinowa będą mogli łatwiej "wbić się" w dawną "ósemkę". Łatwiej też będzie można wyjechać z łącznika Wojska Polskiego w ulicę Kopernika, a tędy właśnie poruszają się autobusy miejskie.
 
Prawoskręt będzie kolejnym sukcesem radnego Pawła Bielańskiego w działaniach na rzecz mieszkańców największego oleśnickiego osiedla.

autor: kadpowrót ›

Zobacz także

Nowej władzy manifest wiary

Infułat Władysław Ozimek powiedział: Władza jest od Boga, dana przez wybór ludzi..... ...

Nowy wiceburmistrz czy skarbnik?

Jakie zmiany personalne szykują się w Urzędzie Miasta Oleśnica i - szerzej - w całym samorządzie?...

ReklamaKomentarze (17)

Pozostaw pole puste:

Treść

Imię nazwisko / nick


Redakcja zastrzega sobie prawo zmian, skrótów bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie, naruszające jej prawa lub innych osób albo naruszające zasady współżycia społecznego.

Copyright © 2013 olesnica24.com