amazon

Tematy

Miasta

Serwisy

Sport i rekreacja

Dodaj komentarz | Wyślij zdjęcie lub film | Wydrukuj

Karta kredytowa czy kredyt gotówkowy – co lepsze?

01.03.2018

wyświetleń: 321

Czasami w życiu zdarzają się małe lub większe katastrofy – a to rura pęknie i zaleje mieszkanie albo samochód nagle zepsuje się podczas wakacji. Bez względu na to, z jakiego rodzaju kryzysem musimy sobie poradzić, potrzebne nam będą do tego środki, najczęściej materialne. Tego rodzaju nieprzewidziane wydatki mogą być bolesne, szczególnie jeśli nie dysponujemy większymi oszczędnościami. Na szczęście mamy dostęp do wielu różnych produktów kredytowych oferowanych przez różne instytucje finansowe. Decyzja, jaką formę kredytu powinniśmy wybrać, może być jednak trudna: karta kredytowa czy kredyt gotówkowy? Podpowiadamy.


Czym jest karta kredytowa?

Karta kredytowa to linia kredytowa, z której możesz pożyczyć pieniądze w dowolnym momencie, aż do limitu kredytowego (ustalonego wcześniej na podstawie twojego dochodu oraz historii kredytowej). Karty kredytowe są przede wszystkim substytutami gotówki, ale umożliwiają także dostęp do kredytu. Zadłużenie z tytułu kart kredytowych zwane jest długiem odnawialnym, co oznacza, że jeśli nie zapłacimy całej kwoty należnej na koniec miesiąca, zapłacimy odsetki od salda -  będziemy jednak nadal mogli dokonywać nowych zakupów do kwoty limitu kredytowego.


Kredyt gotówkowy w pigułce

Kredyt gotówkowy to ryczałt w kieszeni. Stała kwota, którą spłacasz w równych ratach przez określony czas. W przeciwieństwie do karty kredytowej nie możesz uzyskać dostępu do pieniędzy, które wpłaciłeś z powrotem do banku. Ustalony termin, po którym zobowiązujesz się do uregulowania długu, pozwala dokładnie określić, kiedy dług zostanie w pełni spłacony.


Karta czy kredyt? – oto jest pytanie

Istnieje kilka prostych zasad korzystania z jednego i drugiego rodzaju kredytu. Karta kredytowa najlepiej sprawdzi się w sytuacji, gdy potrzebujemy natychmiastowego dostępu do gotówki. Karty kredytowe są najlepsze do dokonywania mniejszych zakupów lub konsolidacji mniejszych długów, które można wygodnie spłacić w ciągu roku. Nie powinny być jednak wykorzystywane do opłacania codziennych wydatków, a więc życia na kredyt. Kredyty gotówkowe są lepsze w przypadku większych zakupów, które mogą być spłacane przez dłuższy czas. Najlepiej znaleźć taki kredyt, który umożliwi jego spłacenie w terminie wcześniejszym, dzięki czemu można dużo zaoszczędzić na odsetkach.


Jaka sytuacja, taki kredyt

Oczywiście, zawsze lepiej się nie zadłużać, niż się zadłużać, czasami jednak kredyt jest konieczny, szczególnie w sytuacjach kryzysowych. Jeśli planujemy nasze posunięcia finansowe i traktujemy nasze finanse poważnie, kredyt może być także sposobem na osiągnięcie określonych celów finansowych i życiowych, które sobie wyznaczyliśmy. Chociaż karty kredytowe są wygodne, w niektórych przypadkach kredyt gotówkowy może być bardziej rozsądnym, a do tego niedrogim sposobem na opłacenie dużego zakupu w dłuższym czasie.

Więcej na temat kart kredytowych na stronie www.santanderconsumer.pl

 


autor: tekst sponsorowanypowrót ›

Zobacz także

Top 5 wskazówek co do day tradingu

W świecie biznesu często mawia się, że ilu jest inwestorów na rynku, tyle też jest strateg...

Okresowy przegląd domu jednorodzinnego

Bezpieczny i zadbany dom to dom, który należy poddawać okresowym przeglądom. Za brak przeg...

ReklamaKomentarze

Pozostaw pole puste:

Treść

Imię nazwisko / nick


Redakcja zastrzega sobie prawo zmian, skrótów bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie, naruszające jej prawa lub innych osób albo naruszające zasady współżycia społecznego.

Copyright © 2013 olesnica24.com