amazon

Tematy

Miasta

Serwisy

Sport i rekreacja

Dodaj komentarz | Wyślij zdjęcie lub film | Wydrukuj

Jak porównywać kredyty gotówkowe?

01.03.2018

wyświetleń: 322

Kredyt – niezależnie od wysokości i czasu spłaty – to poważne zobowiązanie, które może stać się problematyczne, jeśli nie podejdziemy poważnie do kwestii wyboru oferty. Warto skorzystać z dostępnych w internecie porównywarek kredytów, które pozwolą w łatwy i zrozumiały sposób zapoznać się z propozycjami różnych banków.


Jak wygodnie porównywać kredyty gotówkowe?

Planując wzięcie kredytu gotówkowego, powinniśmy poznać oferty kilku banków i rozważyć różne możliwości, zwłaszcza w przypadku wysokiej kwoty i długiego okresu spłaty. Musimy zdawać sobie sprawę z tego, że terminy pojawiające się w regulaminach i warunkach ofert mogą być dla nas niezrozumiałe. Przed wizytą w banku warto więc przygotować się do spotkania i zapoznać z podstawowymi parametrami charakteryzującymi kredyty gotówkowe.

Oprócz tego wskazane jest skorzystanie z nowoczesnych narzędzi dostępnych w internecie. Mamy do dyspozycji różnego rodzaju kalkulatory kredytowe oraz porównywarki, zestawiające ze sobą konkretne cechy oferowanych przez banki kredytów. Dzięki temu zaoszczędzimy sporo czasu i nie popełnimy błędu, porównując ze sobą nieadekwatne parametry (tutaj weźmiesz kredyt gotówkowy).


Oprocentowanie nominalne i oprocentowanie rzeczywiste – co tak naprawdę ma znaczenie?

Często popełnianym błędem jest uwzględnianie oprocentowania nominalnego, nie rzeczywistego.

Tymczasem te dwa parametry potrafią bardzo różnić się między sobą. Oprocentowanie nominalne określone jest przepisami, które mówią, że odsetki nie mogą przekroczyć czterokrotności stopy lombardowej NBP. Regulacja ta powoduje, że banki szukają zarobku w różnego rodzaju prowizjach i opłatach dodatkowych. Dlatego też należy przyjrzeć się przede wszystkim RRSO – Rzeczywistej Rocznej Stopie Oprocentowania. Oprócz odsetek uwzględnia ona właśnie takie dodatkowe koszty – prowizje, opłaty za rozpatrzenie wniosku, ubezpieczenie i inne.


Raty stałe czy malejące? Dopasuj je do swoich możliwości!

Podczas spłacania kredytu dostajemy czasem wybór i możemy zdecydować się na raty w stałej wysokości lub na raty malejące z biegiem czasu. Znacznie częściej decydujemy się na bezpieczniejsze raty stałe. Jeśli jednak nasza aktualna sytuacja finansowa jest korzystna i mamy podstawy, by sądzić, że taki stan się utrzyma, możemy rozważyć spłacanie większych kwot na początku, a mniejszych pod koniec okresu kredytowania. Takie rozwiązanie zmniejszy całkowity koszt kredytu.


Oprocentowanie stałe i zmienne

Kolejną decyzją, jaką możemy mieć do podjęcia, jest wybór oprocentowania stałego lub zmiennego. Standardowym rozwiązaniem jest oprocentowanie stałe. Oprocentowanie zmienne może jednak wypaść korzystniej – choć wiąże się jednocześnie z pewnym ryzykiem. Przy długim okresie spłaty trudno przewidzieć warunki na rynku, zatem oprocentowanie zmienne lepiej uwzględnić przy kredytach zaciąganych na krótki termin. Powinny decydować się na nie osoby o stałych i pewnych dochodach, które w razie niekorzystnych warunków rynkowych poradzą sobie z wyższą ratą.

Planując wzięcie kredytu gotówkowego, należy kierować się przede wszystkim takimi parametrami jak RRSO, wysokością opłat dodatkowych i prowizji. Warto zastanowić się także nad charakterem rat – mogą być one stałe lub malejące. Zmienne może być także oprocentowanie. W wyborze najlepszej oferty pomocne mogą okazać się kalkulatory i porównywarki kredytowe, które znajdziemy na stronach banków oraz na portalach o tematyce finansowej.

 


autor: materiał zewnętrznypowrót ›

Zobacz także

Top 5 wskazówek co do day tradingu

W świecie biznesu często mawia się, że ilu jest inwestorów na rynku, tyle też jest strateg...

Okresowy przegląd domu jednorodzinnego

Bezpieczny i zadbany dom to dom, który należy poddawać okresowym przeglądom. Za brak przeg...

ReklamaKomentarze

Pozostaw pole puste:

Treść

Imię nazwisko / nick


Redakcja zastrzega sobie prawo zmian, skrótów bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie, naruszające jej prawa lub innych osób albo naruszające zasady współżycia społecznego.

Copyright © 2013 olesnica24.com