toyota

Tematy

Miasta

Serwisy

Wiadomości

Dodaj komentarz | Wyślij zdjęcie lub film | Wydrukuj

Talent wszechstronny

22.02.2018

wyświetleń: 233

Talent wszechstronny

fot. Marzena Tyl

Talent wszechstronny

fot. platforma megatiming.pl

Dominik Pawłowski z SP1 został podwójnym laureatem konkursu zDolny Ślązak Gimnazjalista

Jego pasją jest sport, a przede wszystkim pływanie. W tym sezonie wywalczy  dwa indywidualne wicemistrzostwa na dystansach 50 m stylem motylkowym i 200 m zmiennym w Zimowych Mistrzostwach Dolnośląskiego Okręgowego Związku Pływackiego oraz mistrzostwo i wicemistrzostwo w sztafetach na dystansach 4x100 m i 4x200 m stylem dowolnym na tych samych zawodach. Przygodę z pływaniem zaczął w oleśnickim klubie MKP Atol, obecnie trenuje w MKS Juvenia Wrocław, a przed nim rywalizacja w zawodach z cyklu Arena Grand Prix Puchar Polski, na których będzie starał się pobić swoje rekordy życiowe. Docelowo przygotowuje się do letnich Mistrzostw Polski 16-latków.
 
Sukcesy wymagają dużej dyscypliny i samozaparcia, zwłaszcza jeśli się ma jedenaście treningów w tygodniu. Wstaje o godz. 5.30, przed lekcjami trenuje na basenie w Oleśnicy, potem zajęcia w szkole i następny trening na pływalni we Wrocławiu. Bez dobrej organizacji i wsparcia bliskich byłoby to niemożliwe, ale przed Dominikiem Pawłowskim, uczniem klasy III d gimnazjum w Szkole Podstawowej nr 1 im. Książąt Oleśnickich w Oleśnicy, następny ważny cel – realizacja marzeń, czyli udział w Igrzyskach Olimpijskich.
 
W przyszłości pragnie zostać lekarzem, stąd też zainteresowanie naukami przyrodniczymi. W szkole jest objęty indywidualnym tokiem nauczania z biologii, geografii, chemii i fizyki.
 
Przygotowanie się do prestiżowego konkursu „zDolny Ślązak Gimnazjalista” było dla niego następnym krokiem do realizacji tego celu. Pracując pod kierunkiem Magdaleny Stępień, został laureatem XVII Dolnośląskiego Konkursu Biologicznego. 
 
Dominik interesuje się też historią, zwłaszcza światem starożytnym, średniowieczem oraz I i II wojną światową. Przy wsparciu nauczycielki Małgorzaty Pelczarskiej i pracy własnej osiągnął następny sukces – został laureatem XVII Dolnośląskiego Konkursu Historycznego z elementami wiedzy o społeczeństwie.
 

autor: Małgorzata Pelczarskapowrót ›

Zobacz także

Szalona noc w Aroma Stone

Trwająca 10 godzin zabawa przy największych polskich i światowych hitach pozostanie w ich pamięci...

Nauczyciele świętują, kurator śpiewa (ZDJĘCIA)

W sali widowiskowej w Oleśnicy świętowali dzisiaj nauczyciele. Którzy dostali nagrody? ...

ReklamaKomentarze

Pozostaw pole puste:

Treść

Imię nazwisko / nick


Redakcja zastrzega sobie prawo zmian, skrótów bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie, naruszające jej prawa lub innych osób albo naruszające zasady współżycia społecznego.

Copyright © 2013 olesnica24.com